preloader

Apple Tv+'da İzlemeniz Gereken Diziler

04.12.2023
Apple Tv+'da İzlemeniz Gereken Diziler

Yazı Boyutu:

Apple Tv+’da izleyebileceğiniz en iyi dizileri ve en yeni dizilerin fragmanlarını derledik!

Apple orijinal yapımlarının yanında birçok ödüllü dizi ve filmin yer aldığı Apple Tv+, her ay birbirinden iddialı yeni içerikler sunmaya devam ediyor. Her zevke göre seçeneklerin yer aldığı Apple Tv+’da mutlaka izlemeniz gereken en iyi dizileri sizler için derledik.

Servant, Apple TV – IMDb: 7.4

M. Night Shyamalan imzalı psikolojik gerilim dizisi Servant, Philadelphialı sıradan bir çift olan Dorothy ve Sean Turner’ın yaşadıkları korkunç kazanın ardından evliliklerinin kötüye gitmesini ve gizledikleri trajediyle başa çıkmak için alışılmadık bir yönteme başvurmalarını konu alıyor.

Defending Jacob (Jacob’ı Savunmak), Apple TV – IMDb: 7.8

Mark Bomback tarafından yaratılıp yazılan ve Morten Tyldum tarafından yönetilen Defending Jacob, William Landay’in aynı adlı romanından uyarlanan bir Amerikan suç draması. Ülkenin en saygın savcılarından olan Andy Barber’ın, 14 yaşındaki oğlunun cinayetle suçlanmasından sonra davayı soruşturmaya başlamasını konu alıyor.

The Morning Show, Apple TV – IMDb: 8.2

Başrollerini Jennifer Aniston ve Reese Witherspoon’un paylaştığı, Billy Crudup ve Steve Carell gibi isimlerin eşlik ettiği The Morning Show, popüler bir sabah programında çalışan erkeklerin ve kadınların yaşadığı sorunları konu alıyor.

Ted Lasso, Apple TV – IMDb: 8.8

Komedi ve spor türündeki dizi, bir Amerikan futbol takımını yönetmek için işe alınan Ted Lasso’nun, futbol tecrübesi ve koçluk deneyimi olmamasına rağmen, takımın başarılı olması için elinden geleni yapmasını konu alıyor.

WeCrashed, Apple TV – IMDb: 7.3

Jared Leto ve Anne Hathaway’in başrollerini paylaştıkları WeCrashed, önce çok fazla değer kazanıp sonra düşüşe geçen WeWork adlı şirketin kurucusu olan çifti konu alıyor. Gerçek hayattan uyarlanan dizinin hikâyesi, The Rise and Fall of WeWork adlı podcast’e dayanıyor.

See, Apple TV – IMDb: 6.6

Uzak bir gelecekte geçen See, görme duyusunu kaybeden insanlığın hayatta kalmak için çözüm aramasını ve yeni hayata gelen ikiz bebeklerin görme yetisiyle doğmasıyla birlikte işlerin karışmasını konu alıyor. Steven Knight tarafından yaratılan bilim kurgu dramanın başrolünde Jason Momoa ve Alfre Woodard yer alıyor.

Severance, Apple TV – IMDb: 6.6

Severance, çalışanların iş ve gerçek hayattaki anılarını cerrahi bir operasyonla ayıran ve iş-yaşam dengesini yeni bir düzeye taşımayı amaçlayan Lumon Industries adlı şirkette yaşananlara odaklanıyor. Çalışanlar, çalışma saatlerinde günlük yaşamdaki kimliklerini unutuyor, günlük yaşamdaysa iş hayatlarını unutuyor.

Foundation, Apple TV – IMDb: 7.6

Isaac Asimov imzalı seriden uyarlanan ve bilim kurgu severlerin tercih edebileceği Foundation, bir galaktik imparatorluğun çöküşünü ve bu çökmeyi ön görüp “Foundation” adlı bir imparatorluk kurmak için hazırlanan, psikotarih biliminin yaratıcısı Hari Seldon karakterini konu alıyor.

Dickinson, Apple TV – IMDb: 7.7

Amerikan edebiyatının en etkili isimlerinden biri olan Emily Dickinson’ı konu edinen komedide, Hailee Steinfeld, Dickinson olarak başrolde yer alıyor. 19.yüzyılda Amerika’nın Massachusetts eyaletinde, ailesi ve kardeşleriyle yaşayan Dickinson’ın gençliğine odaklanan dizi, genç yazarın hem şiire olan yeteneğini hem de ailesiyle ilişkisini anlatıyor.

Pachinko, Apple TV – IMDb: 8.3

Min Jin Lee’nin romanından uyarlanan Pachinko, 1920’lerden 1989’a kadar uzanan bir zaman dilimini kapsıyor. Kore’nin Japon işgali altında yaşadıklarına odaklanan dramada, Koreli göçmen bir ailenin farklı nesillerden olan üyelerinin hayatı işleniyor.

For All Mankind, Apple TV – IMDb: 8.1

Birleşik Devletler ve Sovyetler Birliği arasında yaşanan uzay yolculuğu rekabetini konu eden For All Mankind, astronotlar ve mühendislerin bu sürede yaşadıklarına ve ailelerinin hayatlarına odaklanıyor. Joel Kinnaman, NASA’nın başarılı astronotlarından biri olan başkarakter Edward Baldwin’e hayat veriyor.

The Afterparty, Apple TV – IMDb: 7.3

Christopher Miller imzalı esprili bir cinayet-gizem dizisi olan “The Afterparty”, klasik bir dedektiflik hikayesini yer yer absürtleşen bir komediyle bir araya getiriyor. Bir lise buluşması partisinde işlenen cinayet, herkesi şüpheli hale getiriyor. Parti sonrası yaşanan olayların her bir karakterin bakış açısıyla anlatıldığı dizide, Dedektif Danner ve ortağı Culp gerçeği ortaya çıkarmak için çabalarken potansiyel nedenler ortaya çıkıyor ve tüm sırlar ortaya dökülüyor.

Roar, Apple TV – IMDb: 5.7

Yazar Cecelia Ahern tarafından yazılan aynı adlı kitaptan uyarlanan Roar, günümüzde kadın olmanın ne anlama geldiğinin anlayışlı, dokunaklı ve bazen gülünç bir yansıması. Her bölümde farklı bir hikayenin anlatıldığı dizide, hikayeler yalnızca kadın bakış açısıyla ele alınıyor.

Truth Be Told, Apple TV – IMDb: 7.1

Kathleen Barber’in kaleme aldığı “Are You Sleeping” isimli romandan uyarlanan Truth Be Told, ikiz kardeşlerin öldürülen babalarının katilini bulma yolundaki çabalarını anlatıyor.

{105970}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları