preloader

Vegan Cilt Bakım Ürünleri

Vegan Cilt Bakım Ürünleri

Yazı Boyutu:

Vegan trendi kozmetik sektöründe de farkındalık yaratırken, cilt bakımında vegan seçenekler sunan markaları ve ürünleri bir araya getirdik.

Günümüz bilgi çağının getirdiği en büyük avantajlardan biri; tüketicilerin doğru bulgulara daha hızlı ulaşması oldu. Bu şekilde tüketiciler farkındalığını artırırken, dünyayı kasıp kavuran sürdürebilirlik ve etik değerlere sahip olan vegan fikrini her geçen gün daha da kabul eder hale geldi, kendi yaşam tarzlarına uyarlamaya başladı. Sadece gıda sektöründe kalmayan bu vegan trendi son yıllarda kozmetik sektöründe de görülür halde bir artış gösterdi ki geçmişte sadece hayvansal içerikler kullanımıyla milyon dolarlık değere ulaşan kimi markalar şimdilerde tamamen vegan formüle geçiş yapmak için kolları sıvadı. Kimi marka da yüzde 100 vegan ürünlerini tüketicilerle buluşturdu, buluşturmaya da devam ediyor.

Peki, hayvanlar üzerinde testler yapmayan ve hayvanlara zarar vermeden üretilen vegan cilt bakım ürünler hangileri?

Nip + Fab

Nip + Fab, tüketicilerin soruna odaklı, gerçek sonuç alması gerektiğine inanıyor. 2010’da başlayan serüvenlerinde sosyal medya gücünü ve ünlü isimlerin Nip + Fab markasını kullanmasını da arkalarına alarak bilime dayalı, içerik odaklı, uygun fiyatlı ürünler üreterek yükselmeye devam ediyor. Markanın ürünlerinin hepsi tamamen vegan değil ancak yeni çıkan ve geçmişten bu yana satışta olan geniş vegan ürün yelpazesi mevcut.

Ürün: Nip+Fab Vitamin C Yüz Yıkama Jeli

Vitamin C Fix Cleanser, cildi günlük çevresel “kirden” korumaya yardımcı olurken daha parlak bir cilt ortaya çıkarmanıza yardımcı oluyor. Hassas göz çevresinden kaçınarak ve nemli cilde nazikçe masaj yaparak uygulayın. Günlük kullanım için uygundur.

Yves Rocher

Yves Rocher ürünlerinin içeriği konusunda tamamen transparan. Yelpazesindeki ürünler yüzde yüz vejetaryen olmasına rağmen bu ürünlerin aynı zamanda yüzde yüz vegan olduğunu göstermiyor ancak ürünlerinde hayvanlardan elde edilen herhangi bir içerik kullanmayan Yves Rocher’in vegan ürünleri de mevcut.

Ürün: Yves Rocher Kırışık Karşıtı Işıltı Veren Besleyici Makyaj Temizleme Sütü

Kırışık karşıtı ışıltı veren besleyici makyaj temizleme sütü, makyajı nazikçe çıkarır, cildi kalıntılardan temizlerken, çizgilerin görünümünü azaltır. İçeriğindeki organik aynısefa sayesinde, cildi mükemmel bir şekilde temizler, pürüzsüzleştirir.

The Ordinary

The Ordinary, son zamanlarda sosyal medyanın gücü ile de en popüler cilt bakımı markalarından bir olmayı başardı. Klinik cilt bakımını herkes için ulaşılabilir kılmayı hedefleyen marka, klasik cilt bakım markalarından oldukça farklı bir çizgiye sahip. Gösterişten uzak bir satış politikası benimseyen The Ordinary’nin tüm ürünleri vegan ve cruelty free.

Ürün: The Ordinary Aha 30% + Bha 2% Peeling Solüsyonu

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution, cildin en üst yüzeyini daha parlak ve daha düzgün bir görünüm için temizler, yüzde görünür lekelerle savaşmaya yardımcı olur. Cilt dokusunun görünümünü iyileştirip, sürekli kullanımla ince çizgilerin görünümünü azaltan bu solüsyon, hassas, peeling veya tahriş olmuş cilt üzerinde kullanılmamalıdır. Haftada en fazla iki kez, yüzü temizleyin ve cildin kurumasını bekleyin. Islak cilt üzerinde kullanmayın. Parmak uçlarınızı kullanarak yüzünüze ve boynunuza eşit şekilde uygulayın 10 dakikadan fazla bekletmeyin daha sonra ılık su ile durulayın. Göz çevresinden kaçının ve uygulama sırasında gözlerle temasından kaçının.

Ziaja

Ziaja’nın hayvansal içerik içermeyen ve veganların kullanımına uygun birçok ürünü var. Bunlar arasında sadece yetişkinler için değil çocuklar ve gençler için de vücut, yüz ve saç bakımı, ürünleri bulunmakta. Vegan kozmetiklerin formüllerinde süt proteinleri, lanolin, kolajen, keratin, ipek veya balmumu gibi maddeler kullanılmaz.

Ürün: Ziaja Acai Meyvesi Özlü Tonik

Hiyalüronik asit içeren Ziaja Acai Meyvesi Özlü Tonik erken kırışıklık önleyici bakımı gerçekleştirir. Ciltteki deriyi nemlendirir ve renk tonunu ayarlar. Ayrıca bu ürünü gün boyu tazelenmek için kullanabilirsiniz. Makyaj pamuğuna az miktarda tonik uygulayın ve cildi hafifçe silin. Sabah ve akşam kullanın.

Gülsha

Ailenin 3. nesil yöneticisi olan Gülşah Gürkan’ın Isparta’ya özgü narin bir gül türü olan “Rosa Damascena”yı en iyi Fransız cilt bakım uzmanlarının deneyimleri ve yetenekleriyle birleştirmesiyle hayata geçirdiği Gülsha markası, en popüler ve tüketicinin olumlu geri dönüş aldığı vegan markalar arasında.

Ürün: Gülsha Güzellik Misti

Cildinizi neme doyurup, cilt parlaklığını geri kazandırırken mavi ışık ve hava kirliliği kaynaklı yaşlanma etkileriyle savaşmaya yardımcı olan çok yönlü yeni güzellik misti. Pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilt için ince çizgilerin görünümünü azaltıyor, cildi dolgunlaştırırken ve cilt elastikiyetini hyalüronik asit içeriğiyle artırıyor. Cildin nemli tazelenmiş ve yumuşacık kalmasını sağlıyor.

Abtira Garden

Birbirinden farklı cilt tipleri için değişik doğal içeriklere sahip Abtira’nın ürün gamında; saç, cilt ve vücut bakım ürünleri bulunuyor. Bunların yanında cilt ve vücut için kullanılabilecek ek ürünleri de mevcut. Gua sha, yeşim taşı roller, kuru masaj eldiveni, topuk taşı, buhurdanlık, mum, bakım günlüğü gibi hem doğal hem de yerel üreticiler tarafından üretilen yardımcı ürünlerden oluşuyor. Ürünlerin arkasında yatan fikir, doğal, olabildiğince organik cilt bakım ürünleri olmasının yanı sıra vegan, hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması.

Ürün: Abtira Garden Black Mud Aktif Kömür Siyah Kil Maskesi

Black Mud, Abtira kil maskesi koleksiyonuna yeni eklenen bir ürün. Black Mud siyah kil maskesi güçlü bir temizleme maskesidir. Bu maske cildi temizlerken, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlıyor ve siyah nokta oluşumunu önlemeye yardımcı oluyor.

Milk Makeup

Milk Makeup, havalı dokuları, yenilikçi vegan formülleri, parlak renkleri, iyi görünmenizi ve hissetmenizi sağlayan ürünleriyle ünlüler, güzellik editörleri ve makyaj sanatçıları tarafından kullanılan en popüler markalardan biri. Milk Makeup’ın tüm ürünleri vegan ve herhangi bir hayvan kaynaklı içerik veya yan ürün barındırmıyor.

Ürün: Milk Makeup Vegan Milk Moisturizer

Bu yağsız, zengin, sütlü nemlendirici cildi nemlendirirken cildin nemli kalmasına da yardımcı oluyor. Kuru cildi tazeler, yumuşatır ve yatıştırırken aynı zamanda sakinleştirir ve rahatlatır.

Pai

Vegan cilt bakımı konusunda yeniyseniz, başlamak için en iyi markalardan biri de Pai. Geniş vegan ürün yelpazesine sahip olan Pai ihtiyacınız olabilecek her şeyi tek bir yerde bulmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca, formüllerinde ne olduğu konusunda marka tamamen şeffaf davranıyor, bu nedenle ürünlerin her birindeki her bir bileşen, web sitesinde açıkça listeleniyor.

Ürün: Pai Bioregenerate Kuşburnu Yağı

Kuşburnu içerikli bu yağ, Pai markasının en çok satan ürünleri arasında. Yüzde 99 doğal içerikli kuşburnu yağı, lekeleri giderme, cildi nemlendirme, ciltteki tonu eşitlemede ve ince çizgi oluşumunu önleme konusunda yardımcı oluyor.

Imew

Watsons’ın yepyeni ve sürdürülebilir cilt bakım markası IMEW hem cildinize hem de doğaya saygılı bir cilt bakım deneyimi sunuyor. Vegan formüle sahip olan ve içeriğinde cilt hassasiyetine sebebiyet verebilecek 11 zararlı bileşeni içermeyen IMEW cilt bakım serisi dermatolojik olarak test edilmiştir.

Ürün: IMEW Moist Whipped Cream

IMEW Moist Whipped Cream ciltte yapışkan bir his bırakmadan yoğun bir şekilde nemlendirmeye yardımcı oluyor.

Polaar

Polaar markasının serüveni, 30 yıl önce Kuzey kaşifi ve oğlu Daniel Kurbiel’in uzak kuzeye bilimsel bir çalışma için gitmesi ve orada arktik bitkilerinin aşırı soğuk ve zor iklim koşullarında hayatta kalma yeteneğini keşfetmesiyle başlıyor. O günden bu yana bütün Polaar ürünleri en az yüzde 93 doğal içeriğe sahip. Ürünler cruelty free ve vegandır. Hiçbir şekilde alkol, paraben ve mineral yağ içermezler. En hassas ciltler dahil olmak üzere bütün cilt tipleri için uygundur.

Ürün: Polaar Eternal Snow Göz Kremi

Polaar Eternal Snow Eye Contour, yüzde 96’ı doğal içeriklerden oluşan yaşlanma karşıtı göz çevresi kremidir. Yaşlanma önleyici bir koruyucu kalkan görevi gören Nunatak çiçeklerinin aktif bileşenleri göz çevresinde sıkılık, elastikiyet ve rahatlık sağlar. Cildi yeniden yapılandırıp ince çizgileri azaltılırken, göz çevresini nemlendirir. Parmak uçlarınızla günlük olarak göz bölgesine uygulayın. Gözün iç köşesinden başlayın ve nazikçe gözün dış köşesine doğru uygulayın. Kaz ayaklarına hafifçe masaj yapın.

Drunk Elephant

Shiseido’nun alt markası Drunk Elephant, 2012’den bu yana radikal bir felsefeye öncülük ediyor ve ürünlerinde uçucu yağlar, silikonlar, kimyasal kullanmıyor. Bunun yerine ürünlerini, cildi ve saç derisini en sağlıklı, en dengeli ve en parlak duruma geri getiren güçlü, güvenilir, doğal bileşenlerle formüle ediyor. Her ne kadar tüm ürünleri yüzde yüz vegan olmasa da tüketicilerden olumlu dönüş alan vegan ürünleri bulunuyor. Onlardan biri de: C-Tango Multivitamin Eye Cream.

Ürün: Drunk Elephant C-Tango Multivitamin Eye Cream

Göz bölgesinde daha sıkı, daha güçlü görünen cilt için 8 peptit, 5 C vitamini formu ve salatalık özünden oluşan parlak bir kombinasyon içeren zengin ve canlandırıcı bir göz kremi. İnatçı göz çevresi kusurlarını iyileştirecek kadar güçlüdür. Yüzük parmağınızı kullanarak bir pompa C-Tango’yu göz bölgenize nazikçe uygulayın. Shaba Complex Eye Serum ile karıştırılabilir. İpucu: Serinletici, yatıştırıcı bir bakım için C-Tango’yu buzdolabında saklayın.

Vegan Vücut Ürünleri

Ziaja Baltic Home Spa Fit Banyo Jel Sabunu

Nazik temizleme özelliklerine sahip banyo jölesi, aromatik bir köpük oluşturur, ciltte taze, sulu bir mango kokusu bırakır. Banyo yaparken, istediğiniz miktarda jöleyi kuru elinizle alın, suya koyun ve eriyene ve köpük oluşana kadar karıştırın, cildi nazikçe yıkayın ve durulayın.

Caudalie Vinotherapist Vegan Vücut Balmı

Yenileyici vegan vücut balmı, kaşıntı hissini giderici ve yoğun nemlendirici yapısıyla atopiye eğilimli kuru ciltleri 24 saat boyunca yoğun olarak besler, onarır ve uzun süreli rahatlık sağlar. Bitkisel türevli lipitler bakımından zengin yapısı ve yoğun ipeksi dokusuyla en hassas ciltler dahil yumuşaklık ve esneklik kazandırır, kaşıntı ve gerginlik hissini yatıştırır.

Homemade Aromaterapi

Homemade Aromaterapi ürünleri hayvanlar üzerinde asla test edilmemiş olup kullanılan ham maddelerin tamamı vegan içeriklidir ve hayvansal ürün içermez.

Ürün: Shea Butter Ayak Kremi

Doğal formülü ile ayaklarınızı nemlendirerek bakım yapan Shea Butter ayak kremini, parmak ucunuzla az miktarda alıp ayaklarınıza masaj yaparak uygulayın.

Sinoz Yoğun Nemlendirici El Bakım Kremi

İçeriğindeki Panthenol ve Shea Yağı ile ellerinizi derinlemesine nemlendirir, E Vitamini ile ellerinizi besler. Düzenli kullanımda kalıcı yumuşaklık kazanılmasında ve dış etkenlere ve sabun kullanımına bağlı el kuruluğunu gidermede etkilidir.

Kiehl’s Superbly Efficient Anti-Perspirant & Deodorant Cream

Kiehl’s Superbly Efficient Anti-Perspirant & Deodorant Cream, cildi yumuşatır, pürüzsüzleştirir, 24 saat boyunca ter ve kokuya karşı koruma sağlar. Koltuk altı terlemesini düzenleyerek içeriğindeki mikro boyuttaki kurutucu moleküller ile kalıntı bırakmadan yüksek emicilik sağlar. Başta portakal, limon ve keten tohumu özleri içeren benzersiz bileşenler koltuk altı tüylerini yumuşatarak daha pürüzsüz ve kolay temizlik sağlar.

Lavera

Lavera kurulduğu günden bu yana mümkün olan en doğal, sürdürülebilir ve çevre dostu kozmetik ürünleri yaratmak için çaba gösteriyor. Markanın tüm ürünleri vegan.

Ürün: Lavera Sos Dudak Balsamı

Nemi en üst düzeye çıkarmak için dudakları saran yumuşatıcı bir balsam görevi gören bu dudak balsamı, meyanköküne dayalı, özel aktif bileşen formülü kuru veya kurumaya meyilli dudaklara anında yardım sağlıyor.

Gizem Burcu İncircioğlu
Gizem Burcu İncircioğlu Tüm Yazıları