preloader

Yaza En Yakışan Saç Modelleri

12.07.2023
Yaza En Yakışan Saç Modelleri

Yazı Boyutu:

Yazın tüm enerjisini saçlarınıza yansıtmak istiyorsanız basit ama son derece havalı modeller için ipuçlarımıza göz atın.

Bu enerji dolu mevsimde stilinizi yansıtmanın en iyi yollarından biri de saçlarınızı adeta bir aksesuar gibi kullanmak! Göz alıcı saçlara sahip olmak için saatler harcamanıza ya da kuaförde vakit öldürmenize gerek yok. İster açık ister toplu; yazın en pratik ama dikkat çekecek saç modellerine dair tüm ipuçlarını sıralıyoruz.

Deniz Kızı Dalgaları

Yaza En Yakışan Saç Modelleri

Özellikle kıvırcık ya da dalgalı saç tipine sahip olanlar için bu modelden daha iyisi düşünülemez! Hacimli, doğal ve denizden çıkıp saçlarınızı kendi halinde kurumaya bırakmışsınız gibi görünen deniz kızı dalgalarından bahsediyoruz. Üstelik bu modeli yaparken ısıya ihtiyacınız yok. Tam bir yıka-çık saçı!

 • Saçlarınızı yıkarken şampuanlama sonrası saçlarınızda oluşabilecek kabarmaları önlemek için mutlaka yoğun nem veren bir saç bakım kremi ya da maske kullanın. Duştan çıkarken saçlarınızı mutlaka mikrofiber havluya sarın; özellikle kıvırcık saçlara sahipseniz elektriklenmeyi minimize etmiş olacaksınız.
 • Tarak kullanmanıza gerek yok; hedefimiz saçlarımızdaki bukleleri olabildiğince korumak. Saçlarınızın nemini havluyla hafifçe alın ve parmaklarınız kullanarak saçlarınızı tarayın. Bu modeli yaparken saçların nemli olması önemli.
 • İşte işin sırrı: Deniz tuzu spreyi! Pek çok saç bakım markasında bulabileceğiniz deniz tuzu spreylerinden birini alın ve saçlarınızın dipten uca tamamına bolca uygulayın.
 • Ardından başınızı öne eğin, buklelerinizi hafifçe yukarı doğru sıkarak şekillendirin. Bunu yaparken nazik olmak önemli çünkü saçların elektriklenmesini istemeyiz.
 • Eğer saçlarınız deniz tuzu spreyiyle şekillenecek kadar bukleli değil ve daha dalgalı yapıya sahipse, saç köpüğü deneyebilirsiniz.
 • Ardından kendi halinde kurumaya bırakın. Hepsi bu kadar!

Urban Care

Yarım Toplu Saçlar

Açık saçlara bayılıyoruz ancak yaz aylarında bazen zorlayıcı olabiliyor. Ya da serin akşamlarda rüzgarda fazlaca uçuşabiliyor. İşte bu model, daha rahat hissetmek isteyenler için. (Dilediğiniz gloss ruju sürebilirsiniz, saçların yapışma riskini sıfıra indiriyoruz!

Yaza En Yakışan Saç Modelleri
 • Saçlarınızı yıkayın ve kurutun. İster saç kurutma makinesi kullanın, isterseniz sadece havluyla nemini alın. Yaz mevsiminin en güzel taraflarından biri de bize saçlarımızı kurutmak zorunda olmama özgürlüğü vermesi!
 • Saçlarınızı ortadan ayırın; böylece saçlarınızın ön kısımlarını eşit ve simetrik bir şekilde toplayabilirsiniz.
 • Saçlarınızın üst kısmını kulak hizasından veya istediğiniz bir yükseklikten ayırın ve alt kısımda kalan saçları sonradan açmak üzere bir klipsle tutturun.
 • Üst bölümdeki saçları topladıktan sonra, isterseniz serbestçe bırakın isterseniz minik bir topuz oluşturun. Topladığınız kısımların daha sabit olması için tel tokalardan yardım alabilirsiniz.
 • Son adımda ise saç modelinizi sabitlemek için ön kısımlara hafif bir saç spreyi uygulayın.

Nostaljik Kıvrımlar

Yaza En Yakışan Saç Modelleri

Saç tipiniz ne olursa olsun, katlı bir kesime sahipseniz bu model tam size göre. Retro görünümleri seviyor ve stilinizde uyguluyorsanız, bunu saçlarınıza da taşıyabilirsiniz.

 • Saçlarınızı yıkayın ve hafif nemli kalıncaya kadar kurutun. Kurutma öncesi, sonrasında uygulayacağınız fön işlemine de saçlarınızı hazırlamak için ısıya karşı koruyucu bir sprey uygulayın.
 • Katlarınızın daha da önce çıkması için saçınızı yandan ayırabilirsiniz. Bu aynı zamanda saçınızda ekstra bir hacim yaratmanızı da sağlayacak.
 • Saçlarınızdan ince tutamlar alarak saçlarınızı fön fırçası ve saç kurutma makinesi kullanarak şekillendirin. Saç tutamlarınızı düzleştirirken uçlara doğru gelince fırçayı çevirin ve uçların kıvrılmasını sağlayın.
 • Tutamlarınızı kıvırırken tercihinize göre hepsini aynı yöne ya da farklı yönlere doğru kıvırabilirsiniz.
 • Saçlarınızın uçlarının kıvrık ve şekilli kalması için mutlaka finalde sabitleyici bir sprey kullanın. Bu, hafif dalgalı nostaljik fönünüzün yazın nemli havalarda çok daha kalıcı olmasını sağlayacak.

Tepeden Topuz

Yaz benim için toplu saç demektir” diyenleri buraya alalım! Sizi çok iyi anlıyoruz çünkü özellikle nemin yüksek olduğu sıcak günlerde saçları toplamak yapılabilecek en iyi hamle. Hele ki aktif bir gün geçirecekseniz ya da sabaha kadar dans edeceksiniz… Üstelik bu model, zamansız ve her daim trend.

Yaza En Yakışan Saç Modelleri
 • Tabii ki yine saçları yıkayarak ve kurutarak başlıyoruz. Tekrar hatırlatalım; isterseniz saçlarınızın nemini havluyla alıp kendi halinde kurumaya da bırakabilirsiniz. Ne de olsa ne kadar az ısı, o kadar az hasar.
 • Saçlarınızı iyice tarayın ve tüm karışıklıkların tamamıyla açıldığına emin olun. Böylece çok daha kolay şekil verip çok daha muntazam bir topuz yapabilirsiniz.
 • Başınızı öne eğin ve tüm saçlarınızı bir fırça yardımıyla yukarı doğru toplayacak şekilde tarayın ve bir atkuyruğu yapın.
 • Yaptığınız at kuyruğuna bir saç serumu uygulayarak saçlarınızı daha kontrol edilebilir bit forma sokabilirsiniz. Ardından kendi etrafında çevirerek bir burgu yapın ve bu buruyu saçı topladığınız yerin etrafında döndürün.
 • İster sımsıkı, isterseniz çok daha gevşek bir form verebilirsiniz. Arından tel tokalarla saçınızı iyice sabitleyin.

{26990}

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları