preloader

Saç Sirkesi ve Sirkeli Saç Tonikleri Hakkında Her Şey

Saç Sirkesi ve Sirkeli Saç Tonikleri Hakkında Her Şey

Yazı Boyutu:

Son zamanların en çok konuşulan saç bakım ürünü ile tanışın: Sirke ve sirkeli saç tonikleri. Biz de sirkenin saça faydalarını, popüler sirkeli saç toniklerini sizler için sıraladık. İşte sirke ve sirkeli saç tonikleri hakkında bilmeniz gereken her şey…

Eskilerin “gizli reçeteleri” günümüzün yıldız ürünleri olmaya başladı. Sirke de bunlardan biri. Söz konusu sirke olduğunda aklınıza ilk gelen şey temizlik olabilir. Tabii bilmeniz gereken sirke sadece inatçı lekeleri temizlemede ya da kilo verme sürecinde vücudunuzu toksinlerden arındırmada değil cilt ve saç bakımında da güçlü bir silah. Özellikle de son zamanlarda saç bakımında popüler olan sirke ve sirkeli saç toniklerini kullananlar şimdiden büyüklerimizin elinin altından ayırmadığı bu ürünü en çok satanlar listesine ekledi.

Sirke Kullanmanın Saça Faydaları

Saç Sirkesi ve Sirkeli Saç Tonikleri Hakkında Her Şey

Saç bakım ürünlerinin sayısının neredeyse sıfır olduğu günlerde sirke, daha parlak ve yumuşak saçlara sahip olmak için kullanılıyordu. Tabii saç bakım rutininde sirkenin saça olan faydası sadece bu değil. İşte şimdilerde çok konuşulmaya başlanan ve kullananlar sayesinde kulaktan kulağa daha popüler hale gelen sirke ve sirkeli saç toniklerinin saça olan faydaları:

Elma Sirkesi Kepeğe İyi Geliyor Mu?

Saç Sirkesi ve Sirkeli Saç Tonikleri Hakkında Her Şey

Sirke kendiliğinden mikrop öldürücü bir özelliğe sahip olmakla birlikte içeriğindeki asidik etken sayesinde saç temizlik rutininde büyük rol oynuyor. Özellikle elma sirkesi saç derisi üzerindeki bakteri ve maya miktarını azaltmaya yardımcı olduğu için çoğu kadının günlük hayatında muzdarip olduğu kepek problemine kalkan görevi görüyor. Düzenli kullanımda saçın pH dengesini sağlıyor ve kepeğe neden olan mikrop; malassezia globosa ’ya karşı koruma oluşturuyor.

Saçın pH Dengesini Düzenler

Saç Sirkesi ve Sirkeli Saç Tonikleri Hakkında Her Şey

Saçla ilgili bugüne kadar belki de hiç duymadığınız şey: Saç yapısal olarak yüz ve vücuda benzerlik gösteriyor. Tek farkı, saç derisinin yüz ve vücuttan daha kalın bir bariyer olması. İşte tam olarak bu nedenden dolayı saçın da aynı yüz ve vücutta olduğu gibi pH seviyesini koruması çok önemli. Sirke veya sirkeli saç tonikleri saçın doğal koruyucu maddesi olan sebumu cömertçe besliyor ve kafa dersinin pH’ını doğal yolla dengeliyor. Bu da saçın nemli ve daha sağlıklı kalmasını sağlıyor.

{774457}

Daha Parlak Saçlara Sahip Olmak için…

Saç Sirkesi ve Sirkeli Saç Tonikleri Hakkında Her Şey

Sirke, bir saç bakımı kreminden beklediğiniz parlaklığın çok daha fazlasını sizlere sunuyor. Saç derisinden uçlara kadar nemi hapsederek hem saç rengini koruyor hem de daha canlı ve ışıl ışıl duran saça sahip olmanıza yardımcı oluyor. Özellikle kuru saç yapısına sahipseniz sirke ya da sirkeli saç toniğine mutlaka şans tanıyın.

Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Saç Sirkesi ve Sirkeli Saç Tonikleri Hakkında Her Şey

Saç bakımına ya da saç sağlığına dikkat eden herkesin yaşadığı en büyük problemlerden biri de saç dökülmesi. Eğer siz de saç dökülmesine karşı doğal bir yöntem arıyorsanız sirke veya sirkeli saç tonikleri, saç bakımı rutininizin arasına girmeyi hak ediyor. Sirke ve sirkeli saç tonikleri, saç köklerindeki kan dolaşımını artırırken, saç tellerini beslemeye yardımcı oluyor. Saç dökülme konusunda pozitif sonuç alabilmek için sirkeli saç toniğini saçınıza uygularken parmak uçlarınızla saç derinize dairesel masaj uygulayın.

Saçın Sağlıklı ve Hızlı Uzamasına Yardım Ediyor

Saç Sirkesi ve Sirkeli Saç Tonikleri Hakkında Her Şey

Saç bakımında sirke kullanımı, kafa derisinin pH seviyesini koruyarak saç diplerinin sağlıklı kalmasını sağlıyor aynı zamanda saç tellerini güçlendirerek dökülmeyi, uçlarda kırılmayı engelliyor. Bu şekilde hem mevcut hem de yeni çıkan saç tellerinin daha hızlı uzamasına yardımcı oluyor.

{774955}

Şampuan ve Saç Bakım Kremi Kalıntılarını Hafife Almayın

Saç Sirkesi ve Sirkeli Saç Tonikleri Hakkında Her Şey

Sirke doğal bir anstipetik olmasının yanı sıra aynı zamanda peeling etkisi gösteren bir ürün. Saç lifi üzerinde dipten temizlik sağlayan sirke ve sirkeli saç tonikleri, şampuan ve saç bakım kremi kullanımdan sonra durulamaya rağmen saçta kalan katmanları temizliyor. Ayrıca saça zarar vermeden bu kalıntıların nazikçe suyla akmasına yardımcı oluyor.

Saç Rengini Açmak için En Doğal Yöntemlerden Biri

Saç Sirkesi ve Sirkeli Saç Tonikleri Hakkında Her Şey

Beyaz sirkenin bir diğer faydası da saç rengini açma özelliğine sahip olması. Saç renginde 1 veya 2 ton değişim yaratmak için en doğal yöntemlerden biri olsa da tahmin edersiniz ki kimyasal yöntemlere göre bu işlem tahmin edilenden daha fazla zaman alabilir. Sirke kullanarak saçınızda daha parlak ve açık tonlarda şeritler oluşturmak için sirkeyi rengini açmak istediğiniz bölgede 10 ila 15 dakika tutun. Bu işlemi şampuan ve saç bakım kremini kullanmadan önce yapmayı ihmal etmeyin. Düzenli kullanımda doğal yoldan hiçbir kimyasal yol uygulamadan saç renginizde 1 veya 2 ton açılmaya şahit olacaksınız.

Eyüp Sabri Tuncer Frambuazlı Sirke ve Saç Toniği

Saç Sirkesi ve Sirkeli Saç Tonikleri Hakkında Her Şey

Eyüp Sabri Tuncer Frambuazlı Sirke ve Saç Toniği özel formülü ile tüm saç tiplerinde, gözle görülür bir şekilde kabarmasını ve elektriklenmesini önlüyor. Bununla birlikte saçlarınızın bakımını sağlarken, diğer yandan saçlarınızı yumuşak ve sağlıklı tutmaya da yardımcı oluyor.

{774770}

Yves Rocher Detoks Etkili Saç Sirkesi

Yves Rocher Detoks Etkili Saç Sirkesi içeriğinde bulunan organik agav ile saç köklerinin derinlemesine beslenmesine yardımcı olurken, moringa çiçeği özü ile, suyun kirecine ve dış etkenlere karşı saçlarınızı koruyor.

PROCSIN Elmalı Saç Sirke ve Toniği

Elmalı saç sirkesi ve toniği, içerisindeki vitaherb complex ve B5 vitamin desteği ile yağlı saçlar için doğal nem dengesine destek vererek saçın yumuşak ve güçlü bir yapıya kavuşmasına katkı sağlıyor. Zengin ve doğal içeriğiyle, saç kırıkları başta olmak üzere, istenmeyen saç ve saç derisi oluşumlarına karşı, temizlik ve bakım desteği sunulmasına yardımcı oluyor.

Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Saç Sirkesi

Yağlı saçlar için özel olarak geliştirilmiş Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Saç Sirkesi, saçlardaki yağı kontrol altına alarak yağlanma problemlerinde kalka görevi görüyor. İçeriğindeki organik agav saç köklerinin derinlemesine beslenmesine yardımcı olurken, organik ısırgan otunun mükemmel tazeliği ile saçlarınızın kökten uca yağdan arındırmaya, parlaklığını ve sağlığını geri kazandırmaya yardımcı oluyor.

{774953}

PROCSIN Frambuazlı Saç Sirke ve Toniği

Doğal içerik desteği sayesinde PROCSIN Frambuazlı Saç Sirke ve Toniği saçları kökten uca beslerken, düzenli kullanımla çevresel koşullara karşı saçlarınızın korunmasına yardımcı oluyor. Tonik daha yumuşak, canlı ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlıyor.

Gizem Burcu İncircioğlu
Gizem Burcu İncircioğlu Tüm Yazıları