preloader

5 Saç Problemine 5 Etkili Çözüm

5 Saç Problemine 5 Etkili Çözüm

Yazı Boyutu:

5 saç problemi için 5 etkili çözüm ve ürün önerilerimizi bir araya getirdik.

Çevresel veya hormonal sebeplerden dolayı zaman zaman saçlarınız ile iligili problem yaşamanız son derece normal. Saç probleminize göre bakım rutininizi değiştirerek tekrar sağlıklı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz. En sık yaşanan 5 saç probleminin çözümlerini OGGUSTO okurları için yazdık.

1. Problem: Saçın Matlaşması

Çok işlem görmüş ve ısıya maruz kalmış saçlarda görülen matlaşma problemi, saçın cansız ve bakımısız görünmesine sebep oluyor. Bu sorun ile karşı karşıyaysanız saçınıza bol miktarda nem vererek tekrar sağlıklı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

5 Saç Problemine 5 Etkili Çözüm

Çözüm: Saçınıza Bol Miktarda Nem Verin

Mat saç demek saçın çok kuru olması demek. Dolayısıyla saçınıza ne kadar nem verirseniz o kadar parlak ve sağlıklı saçlara sahip olursunuz. Bunun için banyo sırasında maske, banyo sonrasında da durulanmayan krem kullanmak çok önemli.

Ürün Önerisi: BC Fibre Clinix, Masque Tribond

BC Fibre Clinix’in içeriğindeki Triple Bonding ve C21 Teknolojileri, komple bakım olarak kullanıldığında saçları temelden dönüştürüyor. Saç teli içinde 3 boyutlu bağların oluşmasını sağlıyor. Ayrıca saç telinin en dış katmanında bulunan 21 proteo-lipidin tümünü yenileyerek saç telindeki gözenekleri tamamen kapatıyor. Saçınızın tamamen onarılması için BC Fibre Clinix Maske’yi haftada üç kere kullanın. Şampuan uyguladıktan sonra üründen bir miktar avucunuza alın ve boydan uca doğru sürün. Daha etkili bir sonuç almak için baş havlunuzu sıcak suda ıslatıp saçınıza sarın. Soğuyana kadar bekleyin ve bu işlemi bir kere daha yapın. Sonrasında saçınızı iyice durulayın. Maske uyguladığınız günlerde saç kremi kullanmanıza gerek olmadığını hatırlatalım.

5 Saç Problemine 5 Etkili Çözüm

2. Problem: Saçın Sönük Görünmesi

Saçlarınız sönük ve hacmini kaybetmiş görünüyorsa bilin ki saç telleriniz incelmiş ve zayıflamıştır. Saç telleriniz özellikle kışın soğuk havadan yazın ise deniz, klor ve güneşten iyice zayıflar. Çözümü ise bakım yağlarında.

5 Saç Problemine 5 Etkili Çözüm

Çözüm: Saçınızı Bakım Yağları ile Onarın

Özellikle argan, jojoba, badem yağı gibi doğal yağlardan da destek alabilirsiniz. Saçlarınızın ortasından uçlarına kadar yağı sürüp yarım saat bekleyin ve yıkayın. Haftada iki veya üç kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Ürün Önerisi: Yves Rocher’nin Yıpranmış Saçlar için Onarıcı Yağı

Yves Rocher’nin bu ürünü saçlarınızı güçlendirmek için birebir. Saçınızı yağlandırmadan onarıp güçlü ve hacimli saçlara kavuşmanızı sağlayan ürün; jojoba, babassu ve Güney Amerika fındığı yağından oluşuyor. %99 oranında doğal içeriğe sahip. Ürünü kuru saçınıza boydan uçlara doğru sürüp 10 dakika bekleyin. Daha etkili bir sonuç için bekleme sırasında saçınızı sıcak suyla ıslatılmış bir havluyla sarabilirsiniz. Haftada dört kere uygulayabilirsiniz.

5 Saç Problemine 5 Etkili Çözüm

{77847}

3. Problem: Saçın Çabuk Yağlanması

Saçınızın olması gerektiğinden daha hızlı yağlanıyorsa, saç derinizde normalden fazla sebum üretiliyor demektir. Bunun altında genetik yatkınlık, düzenli saç yıkamamak bazense çok fazla yıkamamak, hormonal bozukluklar, saç bakım ürünlerini doğru kullanmamak gibi birçok sebep olabilir. Saçınızın normale dönebilmesi için yapmanız gereken yağ dengenizi düzene sokmak.

5 Saç Problemine 5 Etkili Çözüm

Çözüm: Sebum Üretimini Kontrol Altına Alın

İlk olarak yapmanız gereken şey saçınızı gün aşırı yıkamak. Banyo esnasında kullandığınız saç kremi ve maske gibi ürünleri saç derinize değmemesine özen gösterin. Çünkü bu ürünler saç derisine ile etkileşime geçince yağ üretimi fazlalaşıyor. Saçınızı çok taramamaya dikkat edin, hatta yalnızca banyo sonrasında taramanız ideal olacaktır. Son olarak sebum üretimini dengeleyen yağlı saçlara özel ürünleri bakım rutininize ekleyin.

Ürün Önerisi: Kerastase Bain Divalent

Kerastase’ın Bain Divalent şampuanı saç derinizi temizleyip arındırırken aşırı sebum üretimini düzenlemeye yardımcı oluyor. Saç tellerinize yumuşaklık ve parlaklık sunuyor.

5 Saç Problemine 5 Etkili Çözüm

4. Problem: Saç Dökülmesi

Çevresel faktörler, stres, yorgunluk, yetersiz beslenme, kronik hastalıklar, hormonal bozukluk gibi çok çeşitli nedenlerden dolayı saç dökülemsi problemiyle karşı karşıya geliyoruz. Dökülen saç teli sayınız her zamankinden daha fazlayda bir an önce etkili bir çözüme gitmeniz şart.

5 Saç Problemine 5 Etkili Çözüm

Çözüm: Saç kökünüzü güçlendirin

Saç kökünüzü güçlendirmenin en etkili yolu dengeli ve sağlıklı beslenmeniz. Özellikle vücudunuza yeterli miktarda protein ve omega 3 yağ asitleri almanız çok önemli. Haftada bir kere banyodan önce zeytinyağı, badem yağı, Hint yağı gibi bitkisel yaplardan sürebilirsiniz. Bunun dışında banyoda saç metabolizmanızı güçlendiren ürünler kullanmanız önemli.

Ürün Önerisi: BC Scalp Genesis Purifying Shampoo

Schwarzkopf Professional’ın baş derisini anında yenileyen ve dengeleyen BC Scalp Genesis serisindeki şampuanı saç dökülmesi için etkili bir ürün. Kök hücre ve saç kökü metabolizmasını derinlemesine koruyarak toksinlerden arındırırken, derideki düzensizlikleri tam anlamıyla ortadan kaldırıyor.

5 Saç Problemine 5 Etkili Çözüm

{772021}

5. Hassas Saç Derisi

Saç derisi hassas olan kişilerde kaşıntı, kuruluk ve pul pul dökülme gibi sorunlar meydana geliyor. Düzensiz beslenme, stres, aşırı fön makinesi kullanımı ve saç dersinin nefes alamaması gibi etkenler saç derisini hassaslaştırabiliyor.

5 Saç Problemine 5 Etkili Çözüm

Çözüm: Saç derinizin kan dolaşımını arttırın

Saç derinizin kan dolaşımını arttırmak hassasiyeti büyük ölçüde giderecektir. Her gün masaj yaparak kan dolaşımınızı arttırıp saç derinizin oksijen almanı sağlayabilirsiniz. 10 parmağınızı başınızın çevresinde dairesel ve yumuşak hareketelerle gezdirin. Bunun dışında tabii ki beslenmenize dikkat etmeniz ve stresi hayatınızdan uzaklaştırmanız şart. Günlük kullandığınız saç bakım ürünlerinizi hassas deriler için üretilmiş ürünlerle değiştirmeyi unutmayın!

Ürün Önerisi: Ducray Sensinol Koruyu Serum

Rahatsızlık hissi olan saç derisini yatıştıran bu serumu, her gün 1 kez kullanın. Nemli ya da kuru saçınıza yaklaşık 15 kez sıkın ve saç derinize nazikçe masaj yapın. Durulama gerektirmez. İyileşmeyi 1 hafta içerisinde fark edeceksiniz.

5 Saç Problemine 5 Etkili Çözüm

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları