preloader

Renkli ve Canlı Makyaj İçin 6 Tüyo

22.09.2023
Renkli ve Canlı Makyaj İçin 6 Tüyo
OGGUSTO CLUB’A ücretsiz üye olarak yazıyı sesli dinleyebilirsiniz.

Yazı Boyutu:

Sonbaharla birlikte makyaj çantalarımıza da tıpkı gardırobumuz gibi yeniliyoruz. Mevsime renkli ve canlı bir giriş yapmak için deneyebileceğiniz ürünleri ve tüyoları bir araya getirdik.

Her ne kadar sonbahar koyu renklerin, toprak tonlarının mevsimi olsa da renkleri özgürce kullanmak ve canlı makyajlar yaratmak elimizde. Bütün yazı belki de sadece bir güneş kremi, renkli nemlendirici ve dudak balmıyla geçirdiniz ve eminiz makyaj yapmayı çok özlediniz! Sınır tanımayan güzelliğinizi ifade etmek ve ortaya çıkarmak için sadece Sephora’da bulabileceğiniz ürünlerle sonbahar makyajınızı bambaşka bir noktaya taşıyabilirsiniz. Ten, göz, dudak; önerilerimize göz atın.

Ten Makyajı

Söz konusu canlı ve renkli bir makyaj olduğunda yüzümüzü adeta bir tuval gibi düşünebiliriz; öncelikle amacımız kusursuz tuvali yaratmak ve cildimizi renklendirmeye hazır hale getirmek.

1

Yüzünüzü Boyutlandırın

Makyaj öncesi cildinizi mutlaka çok iyi nemlendirdiğinizden emin olun; böylece uygulayacağınız ten ürünü cildinize çok daha iyi oturacak. Ardından fondöteninizi uygulayın ve yüzünüzü boyutlandırın. Yüzü boyutlandırırken toz ve koyu renkli kontur ürünleri yerine cildinizden daha koyu tonda bir stick fondötenle boyutlandırma yapmaya ne dersiniz? Böylece çok daha doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Fenty Beauty Match Stix Matte Skinstick çok kullanımlı stick fondöten kullanımı kolay çubuk formatı ile yanak, burun veya çene çizgisi üzerinde hassas bir uygulama sağlıyor. Çok sayıda cilt tonuna uyum sağlayabilen bu fondöten, mükemmel renk paleti ile kusursuz makyaja giriş sağlıyor.

2

Cildinizi Aydınlatın

Sıra geldi cildi aydınlatmaya. Bu tüyomuz, özellikle toz ve iri pırıltılar içeren aydınlatıcıları dağıtmakta ve doğal bir görünüm yakalamakta zorlananlar için! Milk Mini Highlighter, doğal ışıltı veren şampanya tanecikleri içeriyor. Mango yağı, şeftali nektarı ve avakado yağı gibi canlandırıcı ve nemlendirici özelliklere sahip olan bu ürün, uygulanan bölgeye doğal ve sedefli bir parıltı veriyor. Pürüzsüz ve kremsi bu aydınlantıcıyla elmacık kemiklerinizi tek seferde belirginleştirebilirsiniz.

Fenty Beauty

Milk Makeup

Göz Makyajı

Renkli ve Canlı Makyaj İçin 6 Tüyo

Ve oyun alanımızın en geniş olduğu gözler! İster far paletleri sayesinde renkli ve geçişli görünümler yaratabilir, isterseniz çok daha dramatik ve grafik görünümler yaratabilirsiniz. Bu sezon her iki trendi de çokça göreceğiz.

3

Çekici Bir Görünüm Verin

Renkli ve Canlı Makyaj İçin 6 Tüyo

Gözlerinizde çok daha dikkat çekici ve boyutlu bir görünüm yakalamak için mutlaka mat ve pırıltılı renkleri bir arada kullanın. Özellikle geçişlerde ve gölgelendirmede tercihinizi mat renklerden yana kullanabilirsiniz. En iyi sonucu almak için mat farları fırçayla, parlak ve metalik renkleri ise parmaklarınızla uygulayın.

Huda Beauty Empowered Eyeshadow Palette, çeşitli renk ve dokuda yoğun pigmentli farlarıyla göz makyajı için seçenekleri sınırsız bir ürün olarak Sephora kataloğunda yer alıyor. Mat renkler, kremsi jel bazlı hibritler, krom metalikler, parlak ve ıslak görünümün de dahil olduğu çeşitli renklerdeki ışıltılar paletin öne çıkan özellikleri arasında bulunuyor.

4

Grafiker Eyeliner Kullanın

Adeta podyumdan fırlamış gibi görünen, sanatsal ve grafik eyeliner’lar bu sezon dramatik göz makyajlarının olmazsa olmazlarından. Eğer grafik bir uygulama yapacaksanız, seçiminizi mutlaka keçe uçlu, kalem eyeliner’lardan yana kullanın. Hızlı kuruyan, suya dayanıklı ve 24 saat etkili Benefit Roller Liner, hassas keçeli ucuyla keskin hatlı ve tam istenilen çizgilerin oluşturulmasını sağlıyor. Doğal görünümlü ve uygulaması oldukça kolay olan eyeliner, gün içerisinde canlılığını korurken renginde herhangi bir kuruma ya da çatlama yaşanmıyor. Grafik makyajların olmazsa olmaz bir diğer öğesi ise uzun, kıvrık ve dolgun kirpikler! Yepyeni Benefit Cosmetics Fan Fest maskara, tek bir fırça dokunuşuyla kirpikleri tek tek ayırıp yelpaze görünümü verirken, özel olarak tasarlanmış Full Flex fiber fırçası ile tüm kirpikleri 40 derecelik bir açıyla kavrıyor.

Dudak Makyajı

Renkli ve Canlı Makyaj İçin 6 Tüyo

Makyajımızın final dokunuşunu tabii ki dudaklarımıza yapıyoruz. Bu sonbaharda alıştığımız mat ve opak görünümler yerini çok daha parlak, çok daha hacimli ve ıslak görünümlere bırakıyor. Dudak parlatıcıların mat likit rujlarla sadece yazın değil, sonbaharda da rahatlıkla yarışabileceğini söyleyebiliriz.

5

Dolgunluk Kazandırın

Dudaklarınızın çok daha dolgun ve pürüzsüz görünmesi için dudak makyajından önce dudaklarınıza mutlaka bir peeling yapın ya da temiz bir diş fırçasıyla nazikçe fırçalayın. Ardından dudakların cam gibi parlak görünmesi için dudak parlatıcılarınızı dilerseniz tek başına kullanabilir ya da favori rujunuzun ya da dudak kaleminizin üzerine uygulayabilirsiniz. Too Faced Lip Injection Maximum Plump, özel içeriği ile dudakları mükemmel bir şekilde besleyip nemlenmesini sağlıyor. Kullanıldığı anda oluşan karıncalanma hissi ile maksimum dolgunluk teknolojisini kanıtlayan ürün uzun süreli bir etkiye sahip.

6

Parlaklık Verin

Dudaklarınızda nemli bir görünüm yakalamak için likit parlatıcılar yerine daha dudak balmı formunda olan ürünlerden kullanabilirsiniz. Bu tip ürünler dudaklara parlaklık verirken maksimum oranda nemlendirme sağlar. Nemlendirici ve dolgunlaştırıcı Tarte Maracuja Juicy Dudak Dolgunlaştırıcı, kremsi formülü ile rahat bir his bırakırken asla yapışkan veya kuru hissettirmiyor. Hiyalüronik asit ve 10’dan fazla meyve içeriği ile dudakları nemlendirip pürüzsüzleştiren ürün, içeriğindeki maracuja yağı, üzüm çekirdeği yağı ve goji ile dudaklara yaşlanma karşıtı bakım yaparken kolajen üretimini de destekliyor.

*Bu içerik Sephora iş birliği ile hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları