preloader

Makyaj Çantanızda Bulunması Gereken En İyi Maskaralar

Makyaj Çantanızda Bulunması Gereken En İyi Maskaralar

Yazı Boyutu:

aaa

Kirpiklerinize vurgu yaparak çekici bakışlar sunan en iyi maskaralar ile tanışın.

Makyajın en çarpıcı noktalarından biri gözler… Bunun sırrı ise tabii ki mükemmel kirpikler. Özellikle doğal ten makyajıyla kusursuz bir birliktelik yakalayan uzun ve hacimli kirpikler, son derece çekici bir görünüm sunuyor. Yalnızca makyajınıza değil bakışlarınıza da çarpıcı bir hava veren maskaraları keşfedin.

Doğru Maskara Sürmenin İpuçları

Makyaj Çantanızda Bulunması Gereken En İyi Maskaralar

Maskara sürmenin ipuçlarına gelmeden önce doğru bilinen bir yanlıştan bahsedelim. Biliyorsunuz ki çoğu insan maskara “rimel” diyor ancak bu kullanım tamamen yanlış… Eski zamanlarda “Rimmel” markası maskarasıyla en ünlü olan markaydı. Ve bir süre sonra maskarayla özdeşleşen marka, maskara kelimesinin de yerini aldı ve insanlar maskaraya rimel demeye başladı. Günümüze kadar gelen rimel kelimesini kullanamamanız gerektiğini öğrendiniz. Şimdi doğru maskara sürme tekniklerine geçelim.

Kusursuz bir maskara görünümü için iyi bir ürün kullanmak kadar sürüş tekniği de çok önemli. İlk olarak maskaranızı kirpik dibinize yerleştirin. Fırçayı kirpik diplerinden uçlara doğru hareket ettirirken gözlerinizi de açıp kapayın. İkinci kata geldiğinizde fırçayı sağa sola hareket ettirerek sürün. Böylece kirpiklerinizin daha kıvrımlı olmasını sağlayabilirsiniz. Gür bir görünüm elde etmek için maskarayı yalnızca kirpiklerinizin altına değil üstünede de uygulayın. Alt kirpiklerinizi belirginleştirmek için fırçayı dik bir şekilde tutarak hafif dokunuşlar yapın.

Makyaj Çantanızda Bulunması Gereken En İyi Maskaralar

En İyi 10 Maskara

YSL Beauté, Volume Effect Faux Cils Waterproof N°1 Maskara

YSL Beauté’nin ikonik ürünlerinden olan Volume Effet Faux Cils Maskara, içeriğindeki argan yağı, tatlı badem yağı ve hint yağı kirpiklerinizi canlandırırken formülündeki Pro-Vitamin B ise kirpiklerinizde doğal bir hacim veriyor. Yapısındaki biyomimetik yağlar ile kirpiklerinizin keratin lifi güçleniyor ve esnek bir kirpik görünümüne sahip oluyorsunuz.

Estee Lauder, Double Wear Maskara Zero Smudge

15 saat kalıcılık sunan Estee Lauder Double Wear Maskara Zero Smudge, Double Wear Fırçası ile her bir kirpiğinizin tek tek ayrılmasını ve belirginleşmesini sağlar. Yüksek etkiye sahip aktif içeriği ile upuzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Yalnızca bir fırça darbesi yeter!

Bobbi Brown, Smokey Eye Mascara

Dumanlı göz makyajların tamamlayıcısı niteliğinde olan Bobbi Brown Smokey Eye Mascara, kirpiklerinizi anında uzatıp dolgunlaştırıyor. Uzun süre kalıcı formülü ile neme dayanıklılık gösteriyor.

{771903}

M.A.C, Extended Play Lash

M.A.C Extended Play Lash, 16 saat boyunca kalıcılık sunarken yenilikçi termal-duyarlı formülüyle ılık suyla temas ettiği anda kolaylıkla gözünüzden temizleniyor. İnce fırçası ile en küçük kirpiklerinize kadar ulaşan maskara ile gün boyu uzun kirpiklere sahip oluyorsunuz.

Nars, Climax Mascara

Hafif ve esnek formülü ile topaklanama ve bulaşmaya karşı koruma sağlayan Nars Climax Mascara, oluklu fırça kılları sayesinde her bir kirpiği yakalıyor ve kaplıyor. Böylece kirpiklerinizi yoğun bir şekilde kaldırabiliyor.

Lancôme, Hypnôse Volume-À-Porter Maskara

Esnek ve yumuşak fırçası ile kirpiklerinize yumuşaklık, hacim ve ışıltı veren maskara, akıcı ve uzun süre kalıcı formülü ile size etkileyici bakışlar sunuyor.

Chanel, Le Volume Revolution

Chanel’in 3D baskılı maskara fırçası, makyaj dünyasında kullanılan çok yeni bir teknoloji. İçeriğindeki provitamin sayesinde her uygulamada kirpikleriniz güçleniyor ve hacim kazanıyor. Le Volume Revolution ile kirpikleriniz hiç olmadığı kadar gür olacak.

Shiseido, Imperial Lash Mascara

Esnek silikon tüylerle çevrili olan fırçası ile kirpiklerinize belirginlik kazandıran maskara, ultra ince pigmentleri sayesinde kirpiklerinizi gün boyunca ağırlıksız, leke tutmayan bir formülle sarıyor.

{771214}

Diorshow, Pump ‘N’ Volume maskara

Dior’un kirpiklerde XXL hacim hedefleyen maskarası Pump ‘N’ Volume ile akıllardan silinmeyecek bakışlara sahip olabilirsiniz!

Clinique, Impact Curling Mascara

Kıvrımlı fırça tipiyle her bir kirpiğinize dokunan ve mükemmel bir yoğunluk veren Clinique Impact Curling Mascara ile makyajınıza büyüleyici bir hava katabilirsiniz.

Givenchy, Noir Couture Mascara

Tıpkı bir Haute Couture elbise gibi özenle yaratılan Givenchy Noir Couture Mascara, üç yuvarlak haline bölünmüş fırçası ile kirpiklerinizi kıvırıyor, uzatıyor ve hacim veriyor.

Kusursuz Bir Göz Makyajı İçin Maskara Uygulama Tekniklerini Öğrenin

Maskaranızı uygularken takip edeceğiniz birkaç adım ile kusursuz kirpiklere sahip olabilirsiniz. Doğru maskara sürmenin ipuçlarını şimdi öğrenin.

Makyaj Çantanızda Bulunması Gereken En İyi Maskaralar

Seyahat Boy Maskara Kullanmanız İçin 4 Neden

Seyahat boy maskara kullanmanın hem daha güzel bir görünüm sağlayabileceğini hem de daha sağlıklı ve ekonomik olabileceğini biliyor muydunuz? Maskaranızı yenilerken, seyahat boy tercih etmenizi sağlayacak nedenleri öğrenin.

Makyaj Çantanızda Bulunması Gereken En İyi Maskaralar
Cemre Bosnalı Zeydanlı

Cemre Bosnalı Zeydanlı