preloader

Maskara Seçmenin Püf Noktaları

Maskara Seçmenin Püf Noktaları

Yazı Boyutu:

“Maskarasız çıkmam” diyenler el kaldırsın! Makyajda sizin de olmazsa olmazınız maskaraysa gelin ideal maskarayı nasıl seçeceğinize birlikte bakalım.

Bazı günler canımız makyaj yapmak istemez; işte böyle zamanlarda dahi maskara olmazsa olmazımızdır çünkü çoğu zaman iyi görünmek için bir maskara dahi yeter! Söz konusu maskara olduğunda kıl fırçadan silikon fırçaya, suya dayanıklıdan renkliye kadar önümüze pek çok seçenek çıkıyor. Peki, biz bir maskaradan aslında ne bekliyoruz? Uzatmasını mı, dolgunlaştırmasını mı, kıvırmasını mı? Cevap hepsini ve daha fazlasını! İdeal maskarayı seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. O zaman gelsin tüyolar…

Tek Ürünle, Çok Fayda Sağlamalı

Maskara Seçmenin Püf Noktaları
Lancôme Monsieur Big

Her maskara lanse edilirken bir özelliği vurgulanır; kimi uzatır kimi dolgunlaştırır. Ayrı ayrı ürünlerden farklı faydalar edinmeye çalışmak yerine birden çok etkiyi bir arada sunan maskaralara yönelmek seçim yaparken öncelikle verilecek en doğru karar. Tek tek ayırsın, kalıcılığı olsun ve kat kat sürülsün… Yoğun siyah görünüm ise olmazsa olmaz.

12 kata kadar hacimli kirpikler sunan Lancôme Monsieur Big ile bakışlarınızı bir üst seviyeye taşımaya hazır olun! Kolay uygulama sağlayan kıl fırçası önce kirpiklerinize kibarca sarılıyor, ardından kıvrımlı ve vurgulu bir görünüm veriyor. Topaklanma ve bulaşmaya dayanıklı olan ürünle, kirpikleriniz hiç olmadığı kadar siyah ve yoğun olacak.

Kat Kat Uygulanabilir Olmalı

Tercih ettiğimiz göz makyajına göre maskara kullanımımız da değişiyor. Bazen tek kat, bazen çift kat bazen ise sadece üst kirpiklere uygulama yaparak farklı görünümler yakalayabiliyoruz. İfadeyi güçlendirmek, daha dramatik bakışlar yaratmak istediğinizde tavsiyemiz maskarayı mutlaka birkaç kat uygulamanız. Böylece kirpikler çok daha belirgin hale gelecek. Hâl böyle olunca tercih edeceğiniz maskaranın topaklanmadan ve ağırlık hissi yaratmadan kat kat uygulanabilir olduğundan emin olmamız gerekiyor ki sizi ilk kattan diğer katlara geçerken yarı yolda bırakmasın.

Topaklanma Yapmamalı

Maskara Seçmenin Püf Noktaları
Lancôme Lash Idôle Maskara

Maalesef yanlış ürün seçiminde üst üste uygulamalarda topaklanma en sık rastlanan sorunlardan biri. Birbirine yapışmış, topaklanmış bir görüntü isteyeceğimiz son şey. Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise maskaranızın kat kat uygulanmasına rağmen kirpiklerde ağırlık hissi yaratmaması… Kontrolü tamamen size bırakan ve siz yeterli bulana kadar sürmenizi sağlayan ürünler vazgeçilmeziniz olacak!

Lash Idôle Maskara tam anlamıyla ihtiyacınızı karşılayacak! Her kirpik tipine uygun olan Lash Idôle’ün silikon fırçası sayesinde tek tek ayrılmış, temiz görünümlü ve hacimli kirpiklere ulaşabilirsiniz. Maskaranın kavisli fırçası, en kısa kirpikleri bile yakalıyor ve hacim veriyor. Hafif formulüyle ağırlık ve topaklanma yapmıyor.

{772128}

Kalıcık Vaat Etmeli

Makyajınızı yapıp evden çıkmak ve gün içinde bir daha tazeleme ihtiyacı hissetmek istemiyorsunuz, değil mi? Hangi kozmetik ürün olursa olsun, kalıcılık en önemli kriterlerden biri. Hele ki söz konusu maskaraysa. Gün içinde kirpiklerin yavaş yavaş aşağı düşmesini, maskaranın göz altına akmasını ya da göz kapağında birikmesini hiç istemeyiz! O nedenle tercih edeceğiniz maskaranın size kalıcılık sağlayacağından emin olun.

Kolay Temizlenebilmeli

Maskara Seçmenin Püf Noktaları
Maskara Seçmenin Püf Noktaları

Tabii kalıcılık demişken; temizlerken de sorun yaşamamak önemli. Bu hassas dengeyi yakalamak çok önemli. Göz çevremiz, çok ince bir deriye sahip olduğu için tahriş olmaya oldukça müsaittir. O nedenle göz makyajını temizlerken mümkün olduğunca nazik davranın ve zor temizlenen ürünlerden kaçının.

Bu noktada önerimiz; Lancôme Hypnôse Drama. Hacim veren maskarayla tüm bakışları üzerinize çekeceğiniz garanti. Kıl fırçasıyla tek bir dokunuşta dramatik ve büyüleyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra kolay temizlenme özelliğiyle size kullanım rahatlığı da sunuyor.

Bonus: Kirpiklerinizi Güçlendirin

Maskara Seçmenin Püf Noktaları
Lancôme Lash Revitalizing Serum

Mükemmel maskara görünümünün yolu sağlıklı kirpiklerden geçiyor. Kirpikler de tıpkı saçlarınız gibi dönem dönem zarar görebilir, dökülme problemi yaşayabilir ve dışarıdan desteğe ihtiyaç duyabilir. Kirpiklerinize güç kazandırmak için Lancôme Lash Revitalizing Serum’u bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Ürün sadece dört hafta içinde daha yoğun, kalın ve güçlü görünen kirpikler sağlıyor. Kirpik serumunu, göz çevrenizi temizledikten sonra kirpik çizgisi boyunca kökten uca sürün. Günde iki defa kullanabilirsiniz.

{773135}

*Bu içerik Lancôme iş birliğinde hazırlanmıştır.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları