preloader

Doğru Maskara Uygulamanın En Etkili Yöntemleri

23.05.2019
Doğru Maskara Uygulamanın En Etkili Yöntemleri

Yazı Boyutu:

Göz makyajının olmazsa olmazı maskaranızı sürerken uygulayacağınız birkaç püf noktası ile gözlerinizi nasıl daha belirgin ve vurgulu gösterebileceğinizi öğrenin.

Kirpik Kıvırıcı Kullanın

Maskara kullanmadan önce, silikon uçlu bir kirpik kıvırıcı kullanmak, kirpiklerin olduğundan daha uzun görünmesini sağlayacak ve takma kirpik efekti yaratıyor. Dip kısmını kıvırdıktan sonra, kirpiğinizin uç kısmını alarak tekrar uygularsanız, daha kıvrımlı ve dramatik bir etki yakalayabilirsiniz. Maskarayı ilk sürdüğünüzdeki kıvrıklığı gün sonuna kadar devam ettirmek için kıvırıcıyı maskaranızı uyguladıktan sonra kullanabilirsiniz. Ancak kirpiklerinizin kıvırıcıya yapışıp kopmaması için iyice kuruduğuna emin olun.

Jel Eyeliner Kullanın

Maskara kullanmadan önce üst göz kapağınızın içine siyah bir jel eyeliner kullanmak (hollywood liner tekniği), kirpiklerin daha dolgun, göz kapaklarının ise daha gergin görünmesini sağlıyor.

Maskarayı Doğru Hareketlerle Sürün

Dolgunlaştırma özelliği olan maskaralardan etkili bir sonuç almak için maskara fırçasını kirpik diplerine oturtup, sağa sola zikzak çizerek uygulayabilirsiniz. Bu şekilde uyguladığınızda maskara, kirpik diplerini doldurduğu için etkiyi artırıyor. Maskarayı yukarı doğru hareket ettirmek ise (tıpkı fön çeker gibi), kirpikleri tek tek kavrayacağı için daha uzun görünmelerini destekliyor.

{771903}

Maskaranın göz kapağına bulaşmasını engellemek için boyun mesafesinin altında kalacak bir masa üstü aynası kullanabilirsiniz. Başınızı dik tutup, aynaya yukarıdan bakarak uyguladığınız maskaranın, göz kapaklarınıza bulaşma ihtimalini azaltmış olursunuz.

Doğru Maskara Uygulamanın En Etkili Yöntemleri

Üst kirpiklerinize uyguladığnınız maskaranın fırçanın üzerinde kalan kısmını, fırçanın ucu ile alt kirpik diplerine uygulayarak gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayabilirsiniz. Gece makyajınızda aynı uygulamayı yapıp qtips ile dağıtarak, pratik ve kalıcı bir smokey eye görüntüsü elde edebilirsiniz.

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları