preloader

Mükemmel Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

19.02.2022
Mükemmel Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Yazı Boyutu:

Etkileyici bakışlara sahip olmanın yolu, uzun ve hacimli kirpiklerden geçiyor! Mükemmel kirpiklere sahip olmanızı sağlayacak adımları takip edin.

Kirpiklerinizi Besleyin

Mükemmel Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Uzun kirpikler için uygulamanız gereken ilk adım, kirpiklerinizi güçlendirmek. Dıştan alınan bir takviye olmadan dökülen ve kırılan kirpiklerin uzaması oldukça zor. Hindistan cevizi yağı, badem yağı ve zeytinyağı gibi doğal yağlardan destek alabilirsiniz. Her gece yatmadan önce yüzünüzü temizleyin, nemlendirici ve göz çevresi kremi sürün. Ardından bir pamuk yardımıyla kirpiklerinize yağları uygulayıp uykuya geçin. Uyku sırasında kirpikleriniz ihtiyacı olan besin takviyesini alacak ve zaman içerisinde gürleşip uzayacak. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. Özellikle hassas cilt yapısına sahipseniz, bu yağlar bir süre sonra cildinizde tahrişe sebep olabilir. Bu yüzden içerisinde arjinin bulunan kirpik serumlarını kullanabilirsiniz. Esansiyel amino asitlerden biri olan arjininle kirpikleriniz rahatça uzayacaktır.

Kirpik Kıvırıcıyı Doğru Kullanın

Mükemmel Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Uzun kirpikler için kirpik kıvırıcıdan destek alabilirsiniz ancak kıvırıcı kullanmak için güçlü kirpiklere sahip olmak şart. Aksi halde kirpikler zarar görebilir. Plastik bantları çok sert olmayan bir kıvırıcı kullanmaya özen gösterin. Kirpiklerinizin kırılmaması için maskara uygulamadan önce kıvırma işlemini yapın. Bantların arasına kirpiklerinizi bir kere sıkıştırıp 5-10 saniye beklemeniz yeterli. Kıvırıcıyı üst üste açıp kapatmak dökülmelere neden olabilir.

Makyajınızı Temizlerken Dikkatli Olun

Mükemmel Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Makyajı temizlemeden uyumak cildiniz için ne kadar zararlıysa kirpikleriniz için de o kadar zararlı… Göz makyajı ve maskarayı temizlemeden uyumak, kirpik diplerinin tıkanmasına yol açıyor. Nefes alamayan kirpikler; güçsüzleşiyor ve kırılıyor. Göz makyajınızı nazik hareketlerle temizlediğinizden emin olun. Aksi halde kirpiklerinizin kopmasına neden olabilirsiniz. Çift fazlı bir ürün kullanabilir ya da hassas bir cildiniz yoksa, Hindistan cevizi yağını makyaj temizleyici olarak kullanabilirsiniz. Bir pamuk yardımıyla uyguladığınız Hindistan cevizi, hem makyajı derinlemesine temizler hem de kirpiklerinizi güçlendirir.

Vitamin Yönünden Zengin Besinler Tüketin

Mükemmel Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Vitaminlerle vücudunuzu içten destekleyerek kirpiklerin uzamasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, E vitamini amino asitlerin kirpiklere daha kolay taşınmasını sağladığı için fındık, ceviz gibi yağlı tohumlar, balık ve yeşillik gibi besinleri rutininize dahil edin. Bunun yanı sıra protein bakımından zengin, A ve C vitaminli yüksek besinleri tüketmeyi ihmal etmeyin.

Kusursuz Bir Göz Makyajı İçin Maskara Uygulama Tekniklerini Öğrenin

Maskaranızı uygularken takip edeceğiniz birkaç adımla kusursuz kirpiklere sahip olabilirsiniz. Doğru maskara sürmenin ipuçlarını şimdi öğrenin.

Mükemmel Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları
OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları