preloader

Euphoria’nın Dikkat Çeken Makyaj Stilleri

Euphoria’nın Dikkat Çeken Makyaj Stilleri

Yazı Boyutu:

HBO’nun ses getiren gençlik dizisi Euphoria, çarpıcı sinematik estetiği ve sıra dışı makyajları ile güzellik trendlerini belirliyor.

Emmy ödüllü Zendaya’nın başrolünde yer aldığı Euphoria, gençlik yıllarında karşılaşılan zorlukları en iyi anlatan dizilerden biri. 2019’da yayınlanan ilk sezonun ardından geçen üç yıl içinde, dizinin, makyaj trendlerinde yarattığı etki ise inkar edilemez. Öyle ki, parıldayan gözyaşları ve değerli taşlar ikonik bir hale geldi, “Euphoria Glam” teması ortaya çıktı.

Dünyanın her tarafından milyonlarca hayranın dizideki makyajları yeniden yaratması, kendilerini ifade etme eylemine dönüştü. İkinci sezonun gösterime girmesiyle dikkatler bir kez daha karakterlerin güzellik görünümleri üzerine toplanıyor.

Dizinin baş makyaj sanatçısı Doniella Davy, ilhamını Z kuşağından alıyor. Euphoria makyajının özünü “duygusal bir cazibe” olarak tanımlıyor. Emmy ödülü kazanan Davy, nötr makyaj trendini yeni bir maksimalist güzellik akımı ile değiştiriyor. Karakterlerin aykırı, umursamaz, isyankar tavırları ve karışık duyguları, makyaj görünümlerine de yansıyor. İç dünyalarında yaşanan çatışmalar ve kimlik krizleri, görsel ifade ile daha anlaşılabilir bir hal alıyor. Işıltılı, renkli, deneysel göz makyajı ve cesur dudaklar ön plana çıkıyor.

Grafik Çizgiler

Sydney Sweeney tarafından canlandırılan Cassie Howard, umutsuz romantik ve aşık olma fikrine takıntılı bir ilişki kızı. Role uygun olarak, göz kapağını çevreleyen grafik liner ile yumuşak ama dramatik bakışlar kazanıyor.

Alexa Demie’nin canlandırdığı Maddy Perez karakteri, her zaman kavgaya hazır ve kendinden emin. Güçlü yanını yansıtan, bıçak gibi keskin, uzun kuyruklu eyeliner’ı ile bir bütün oldu. Alt kuyruk eklemek ise görünümü daha sert ve etkili hale getiriyor. İkinci sezonda Alexa Demie’nin, Maddy’nin makyaj tasarımında kendi fikirlerini eklediğini ve liderliği üstlendiğini de belirtelim.

Hunter Schafer’ın canlandırdığı, grafik göz görünümünün kraliçesi Jules Vaughn. ​​Avangart stili makyaj tasarımında da devam ediyor, eyeliner çizgisi gözlerinin iç köşesinde yer alıyor.

{773696}

Pastel Tonlar

Maddy’i mavi ve mor renk paletinden oluşan giyim stili ile tanıyoruz. Göz farları da kıyafetlerin rengine uyumlu şekilde seçiliyor.

Barbie Ferreira’nın Kat Hernandez karakteri, fiziksel ilişkileri keşfederken özgüveni benimseyen birine dönüşüyor. Deneyselliği elden bırakmıyor. Sıklıkla dumanlı ve yeşil-sarı renkli göz farı görünümleri ile karşımıza çıkıyor.

Parıltılı Kapaklar

En çok Cassie ve Maddy’de görmeye alışık olduğumuz parlak taşlı göz kapakları; yapay elmas, ışıltılı göz farı ve belirgin kirpik kombinasyonundan oluşuyor. Parlak taşlar, Maddy’de kedi gözü seksiliğinde kendini gösterirken, Cassie’de masalsı denizkızı payetleri şeklinde beliriyor.

{77924}

Koyu Dudaklar

Maude Apatow’ın canlandırdığı, çoğunlukla yumuşak başlı, içe dönük ve diplomatik bir karakter olan Lexi Howard, ikonik koyu kırmızı ruju ile biliniyor.

Dizide, göz makyajlarının ön planda olduğu doğru. Bu yüzden de karakterleri genellikle nude tonlu rujlar ile görüyoruz. Ancak daha cesur ve güçlü görünümler gerektiğinde, dudaklarda 90’ları anımsatan yumuşak pembeler veya kalem ile belirginleştirilmiş mat kahverengiler ortaya çıkıyor.

Diren Bilgesu Işık
Diren Bilgesu Işık Tüm Yazıları