preloader

En Güzel Sarı Saç Rengi Tonları

24.10.2023
En Güzel Sarı Saç Rengi Tonları
OGGUSTO CLUB’A ücretsiz üye olarak yazıyı sesli dinleyebilirsiniz.

Yazı Boyutu:

Sarı saç renkleri her dönemin favorisi! Sarı saçın farklı tonlarını ve sarı saçlar için en iyi bakım ürünlerini bir araya getirdik.

Birçok farklı ton skalasına sahip sarı saç; esmer, kumral ve açık tenli kişilere yakışıyor. Önemli olan ten renginize uygun tonu bulabilmek… Farklı ten renklerine uygun sarı saç tonları için ipuçlarını ve sarı saçlar için en iyi bakım ürünlerini keşfedin.

Bal Sarısı Saç Rengi

En Güzel Sarı Saç Rengi Tonları

Doğru tonlarının uygulanması sonucunda hem esmer hem de açık tenli kişilere yakışan bal sarısı saç rengi, sıcak alt tonları ile kalbimizi fetheden renklerden… Daha çok küllü tonları barındıran bu renk esmer kişilerde daha da dikkat çekici hale gelirken modern ve cool bir görünümü de ortaya çıkartıyor!

Fotoğraf: taylorswift

Kumral Sarı Saç Rengi

Hem açık hem de esmer ve kumral tenlerde oldukça hoş görünen kumral sarı, pembe alt tonlu kişilerde kontrastı, esmer ve kumral kişilerde ise ten tonlarının daha yumuşak, canlı görünmesini sağlar. Yıllardır kumral deyince akla ilk gelen bronz ten, hazır yaz aylarında iken yaptıracağınız ilk seçeneklerden biri olabilir!

Fotoğraf: doutzen

En Güzel Sarı Saç Rengi Tonları

Kumlu Sarı Saç Rengi

En Güzel Sarı Saç Rengi Tonları

Küllü saç rengi gibi soğuk yansımaları içeren kumlu sarı saç rengi, soluk tene sahip kişilerin yüzüne canlılık katarken cilt tonunuz ile mükemmel bir kontrast yakalamanızı da sağlıyor. Sarı saç düşkünü kadınların ilk tercih ettiği renklerden olan kumlu sarı saç rengi, doğru tonun yakalanması ve doğru bakımların yapılması ile oldukça göz kamaştıran ve öne çıkan bir ton…

Fotoğraf: Pinterest

Bebek Sarısı Saç Rengi

Birçok ünlünün tercih ettiği ve genç kızların hayali olan bebek sarısı saç rengi yıllardır gündemde olan tonlardan. Genel olarak daha soğuk, pembe alt tonlu ten renklerine yakışan bebek sarısı, tutturması en zor renklerden biriyken her geçen gün daha da popülerleşen ve arzulanan bir renk haline geliyor!

Fotoğraf: bellaheathcote

En Güzel Sarı Saç Rengi Tonları

Kirli Sarı Saç Rengi

En Güzel Sarı Saç Rengi Tonları

Günümüzde en trend sarı saç tonları arasına giren kirli sarı saç, sarı renk üzerine soğuk ve küllü yansımaların olduğu bir renk… Açık, esmer, kumral demeksizin her ten rengine yakışabilen bu renk soğuk tonlu yansımaları ile yüzünüze canlılık katar ve doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor. Her mevsimde kullanılabilen bu renkle yaz/kış demeden saçlarınızla göz kamaştırın!

Fotoğraf: Pinterest

Sarı Saç Bakımı İçin Öneriler ve En İyi Ürünler

Dünyanın en önemli sarışınlaştırma uzmanlarından biri olarak kabul edilen saç artisti Romeu Felipe öneriyor…

En Güzel Sarı Saç Rengi Tonları

“Bence bakım rutininde en önemli şey doğal yağ kullanımı. Özellikle boya, saçları yıprattığı için saçlarınıza yoğun bakım yapmanız çok önemli. Haftada birkaç akşam saçınıza yağ sürüp yatın ve sabah kalkınca saçınızı yıkayın. Onarım için oldukça iyi bir yöntem! Bunun dışında kuaförünüze konsültasyon yaptırıp önerdiği rutin bakımı uygulayın.” Romeu Felipe’den sarı saç sırlarını aldığımız röportajı okumak için tıklayın.

Güzellik Kategori Yöneticimiz Cemre Bosnalı Zeydanlı’nın önerileri…

Diğer saç renklerine göre sarı saçların daha özenli ve düzenli bakıma ihtiyacı oluyor. Işıltısının kaybolmaması ve sağlıklı durması için saçların her zaman nemli olması, saçın güçlü kalması gerekiyor.

  • Sarı saçlıların yaşadığı kuruluk, kırılma ve nötralizasyon gibi problemlere karşı özel olarak geliştirilen saç serilerinden kullanın.
  • Özellikle renk açma işlemiden sonra sarı saçlar kuruduğu için neme daha çok ihtiyacı oluyor ve düzenli olarak saçı doğru bakımlarla desteklemek gerekiyor. Bu yüzden sarı saçlarınızı derinlemesine nemlendirecek bir maskeyi düzenli olarak kullanmanız saçlarınızın harika görünmesini sağlayacak.
  • Cilt bakımında olduğu gibi gece yapılan saç bakımları da saça çok daha iyi nüfuz ederek etkisini daha fazla gösteriyor. Saç tipinize uygun bir serumu bakım rutininize mutlaka ekleyin.

Milk Shake

Sweet Camomile Canlandırıcı Bakım Spreyi

Kérastase

Blond Absolu Parlaklık Veren Saç Bakım Yağı

Urban Care

Mor Turunculaşma Karşıtı Yoğun Saç Bakım Maskesi

Aveda

Blonde Revival Mor Şampuan

Bumble and Bumble

Sarı Saçlar İçin Krem

Gisou

Saç Bakım Serumu

Kapak: Emma Stone / Mara Roszak

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları