preloader

Sarı Saç Sırları: Brezilyalı Saç Artisti Romeu Felipe Anlattı

Sarı Saç Sırları: Brezilyalı Saç Artisti Romeu Felipe  Anlattı

Yazı Boyutu:

Dünyanın en önemli sarışınlaştırma uzmanlarından biri olarak kabul edilen saç artisti Romeu Felipe, sarı saç renginin sırlarını öğrendik.

Sarı Saç Sırları: Brezilyalı Saç Artisti Romeu Felipe  Anlattı
Romeu Felipe

Öncelikle bize biraz yaptığınız işten bahseder misiniz?

Bundan beş yıl öncesine kadar özellikle gelin ve nişan saçında bir profesyonelliğim vardı. Şimdilerde ise sarı saç alanına yoğunlaştım. Sarı saçın doğallığını sağlama, koyu saçları doğal bir şekilde açma ve saç geçişlerini doğal olması gibi konularda kendimi geliştirdim. Instagram hesabımda kendi yaptığım işleri paylaşıyorum. Orada yaptığım işleri görüp beni takip eden kişi sayısı oldukça fazla. Dolayısıyla sosyal medya üzerinden de ün kazanıyorum.

Saç boyama işleminde nasıl bir teknik kullanıyorsunuz?

Sarı Saç Sırları: Brezilyalı Saç Artisti Romeu Felipe  Anlattı

Öncelikle saçını sarıya boyatmak isteyenlere bir konsültasyon yapıyorum. Saç yapısını, saçın sağlık durumu ve saç kalitesini iyice inceliyorum. Kişiyi analiz ettikten sonra duruma göre saçı boyuyorum. Burada en önemli nokta tecrübe. Tecrübeniz saçın üzerindeki profesyonelliğinizi belirliyor.

Sarışının olmanın kuralları neler? Saçlarını sarıya boyatmak isteyenlere tek bir tavsiye verecek olsanız ne söylersiniz?

En önemli kural saçınızın sağlıklı olması. Saç ne kadar sağlıklı olursa boya o kadar doğal duruyor. Bu noktada vereceğim tek tavsiye saçınıza iyi bakmanız!

Boyalı saçlarda saç bakım rutini nasıl olmalı?

Bence bakım rutininde en önemli şey doğal yağ kullanımı. Özellikle boya saçları yıprattığı için saçlarınıza yoğun bakım yapmanız çok önemli. Haftada birkaç akşam saçınıza yağ sürüp yatın. Sabah kalkınca da saçınızı yıkayın. Onarım için oldukça iyi bir yöntem. Bunun dışında kuaförünüze konsültasyon yaptırıp önerdiği rutin bakımı uygulamanızı öneriyorum.

Sarı Saç Sırları: Brezilyalı Saç Artisti Romeu Felipe  Anlattı
Sarı Saç Sırları: Brezilyalı Saç Artisti Romeu Felipe  Anlattı

Saç bakım rutininde kadınların en çok yaptığı hatalar neler?

Kadınların en çok yaptığı hata her gün saç maskarası kullanmak. Eğer gerçekten maskara kullanmanız gerekiyorsa, en azından gün aşırı uygulamaya özen gösterin. Bunun dışına bazı kadınlar sık sık keratin bakımı yaptırıyor. Çok sık keratin yüklemesi yapmak saça çok zarar veriyor.

En sevdiğiniz sarışın kim?

Giesele Bündchen, Sarah Jessica Parker ve Olivia Palermo. Bu üç kadın çok doğal saçlara sahip. O yüzden en sevdiklerim diyebilirim.

Birini sarışın yapma şansınız olsaydı kimi seçerdiniz?

Adriana Lima! Onun saçını daha açık tonlara getirmek isterdim.

Son olarak popülerliği hiç geçmeyen sarı saç tonu hangisi?

Özellikle plaj rengi dediğimiz doğal güneş almış gibi parıldayan saçlar her sezonun trendi diyebilirim. Bunun dışında kişinin ten rengiyle uygun bir saç rengine sahip olması, kısacası natürellik son derece trend.

Sarı saç rengi tonları ve bakım ürünleriyle ilgili yazıyı okumak için tıklayın.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları