preloader

Sarı Saç Sırlarını Brezilyalı Saç Artisti Romeu Felipe Anlattı

Sarı Saç Sırlarını Brezilyalı Saç Artisti Romeu Felipe  Anlattı

Yazı Boyutu:

Garage Hair Repair Studio kurucusu Ahmet Çoban ve Wella Professionals iş birliğinde Türkiye’ye gelen global sarışınlık elçisisi Romeu Felipe, sarı saç ile ilgili merak edilenleri OGGUSTO’ya anlattı.

Romeu Felipe, Wella Professionals global elçisi olarak kariyerinde yeni bir aşamaya geçti. Dünyanın en önemli sarışınlaştırma uzmanlarından biri olarak kabul edilen saç artisti, birçok ünlü isimle çalışıyor. Modelleri ve Influencerları fethetmenin yanı sıra, sosyal platformda yarım milyondan fazla takipçiyi bir araya getiriyor.

Türkiye’nin en önemli saç artistlerinden Ahmet Çoban ve Wella Professionals iş birliğinde Türkiye’ye gelen Romeu Felipe büyük bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu etkinlikte detaylı konsültasyona dayanarak geliştiridiği saç boyama tekniğini uygulamalı olarak misafirlerine gösterdi. Etlinlik öncesinde Garage Hair Repair Studio’da buluştuk ve Romeu Felipe’ye merak ettiklerimizi sorduk.

Öncelikle bize biraz yaptığınız işten bahseder misiniz?

Bundan beş yıl öncesine kadar özellikle gelin ve nişan saçında bir profesyonelliğim vardı. Şimdilerde ise sarı saç alanına yoğunlaştım. Sarı saçın doğallığını sağlama, koyu saçları doğal bir şekilde açma ve saç geçişlerini doğal olması gibi konularda kendimi geliştirdim.
Instagram hesabımda kendi yaptığım işleri paylaşıyorum. Orada yaptığım işleri görüp beni takip eden kişi sayısı oldukça fazla. Dolayısıyla sosyal medya üzerinden de ün kazanıyorum.

Sarı Saç Sırlarını Brezilyalı Saç Artisti Romeu Felipe  AnlattıSaç boyama işleminde nasıl bir teknik kullanıyorsunuz?

Öncelikle saçını sarıya boyatmak isteyenlere bir konsültasyon yapıyorum. Saç yapısını, saçın sağlık durumu ve saç kalitesini iyice inceliyorum. Kişiyi analiz ettikten sonra duruma göre saçı boyuyorum. Burada en önemli nokta tecrübe. Tecrübeniz saçın üzerindeki profesyonelliğinizi belirliyor.

Yeni çıkardığınız “Creative Blonde” koleksiyonunuzdan bahseder misiniz?

Eski trendlerde sadece tek bir saç tipi ve rengi vardı. Şimdi ise saç renkleri geçişli. Biliyorsunuz ki benim önceliğim geçişlerin son derece doğal olması. Saçın kendi içindeki geçişlerini bu koleksiyondaki ürünlerle daha derinlemesine sağlayabiliyoruz.

Sarışının olmanın kuralları neler? Saçlarını sarıya boyatmak isteyenlere tek bir tavsiye verecek olsanız ne söylersiniz?

En önemli kural saçınızın sağlıklı olması. Saç ne kadar sağlıklı olursa boya o kadar doğal duruyor. Bu noktada vereceğim tek tavsiye saçınıza iyi bakmanız!

Boyalı saçlarda saç bakım rutini nasıl olmalı?

Bence bakım rutininde en önemli şey doğal yağ kullanımı. Özellikle boya saçları yıprattığı için saçlarınıza yoğun bakım yapmanız çok önemli. Haftada birkaç akşam saçınıza yağ sürüp yatın. Sabah kalkınca da saçınızı yıkayın. Onarım için oldukça iyi bir yöntem. Bunun dışında kuaförünüze konsültasyon yaptırıp önerdiği rutin bakımı uygulamanızı öneriyorum.

Saç bakım rutininde kadınların en çok yaptığı hatalar neler?

Kadınların en çok yaptığı hata her gün saç maskarası kullanmak. Eğer gerçekten maskara kullanmanız gerekiyorsa, en azından gün aşırı uygulamaya özen gösterin. Bunun dışına bazı kadınlar sık sık keratin bakımı yaptırıyor. Çok sık keratin yüklemesi yapmak saça çok zarar veriyor.

En sevdiğiniz sarışın kim?

Giesele Bündchen, Sarah Jessica Parker ve Olivia Palermo. Bu üç kadın çok doğal saçlara sahip. O yüzden en sevdiklerim diyebilirim.

Birini sarışın yapma şansınız olsaydı kimi seçerdiniz?

Adriana Lima! Onun saçını daha açık tonlara getirmek isterdim.

Sarı Saç Sırlarını Brezilyalı Saç Artisti Romeu Felipe  AnlattıSon olarak bu sezonun en trend saç rengi ne?

Özellikle plaj rengi dediğimiz doğal güneş almış gibi parıldayan saçlar bu sezonun en trend rengi. Bunun dışında kişinin ten rengiyle uygun bir saç rengine sahip olması, kısacası natürellik son derece trend.

Ahmet Çoban ile Romeu Felipe İş Birliği Üzerine

“Romeu Felipe’yi yaklaşık 2 yıldır sosyal medyadan tanıyordum. Geçtiğimiz ay Romeu benimle iletişime geçti ve Türkiye’ye gelip Garage Hair Repair Studio ve Wella iş birliğinde bir organizasyon yapmak istediğini söyledi. Böyle bir adımın Türkiye’de sektörün gelişmesine fayda sağlayacağını düşündüm ve beraber çok ses getiren bir etkinliğe imza attık. Romeu Felipe’nin kendi geliştirdiği teknikleri, sosyal medyada işlerini nasıl gösterdiği, ünlüler ile olan deneyimini anlattığı bir etkinlik gerçekleştirdik. Bu etkinlikteki amacımız sektörün çok daha iyi bir yere gelmesini ve Türk kuaförlüğünün dünyaya açılmasını sağlamaktı. Dünyaya açılabilmek için de bazı tabuları yıkmak, başkalarının doğrusunu kabul etmek, başkalarından ilham almak ve başkalarının işlerini nasıl dünyaya anlattığını göstermek gerekiyordu. Bu amaçlarımızı yerine getirdiğimize inanıyorum.”

Sarı Saç Sırlarını Brezilyalı Saç Artisti Romeu Felipe  Anlattı

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı
editörün tüm yazıları