preloader

Mavi Işığın Göz Çevresinde Yarattığı Etkiler

05.10.2021
Mavi Işığın Göz Çevresinde Yarattığı Etkiler

Yazı Boyutu:

Ekran kullanımının her geçen gün daha çok arttığı dijital çağda, göz çevreniz mavi ışığa yenik düşmesin! Ekran ışıklarının göz çevresindeki zararlarını ve çözümünü inceleyin.

Günümüzün kesintisiz dijitalleşen hayatı, uzun saatler süren video görüşmeleri, arka arkaya izlenen diziler ve geç uykuya geçilen geceler, gözlerinizin sıklıkla fazla mesai yaptığı anlamına geliyor. Göz sağlığınız tehlikeye girerken çevresindeki kırışıklıklar ve mor halkalar da artıyor.

Neden mi?

Çünkü elektronik cihazların tümü ekran ışıkları yayıyor ve bu ışık cildin erken yaşlanmasına neden oluyor. Elektronik cihazlardaki ışınlar vücutta birikici etki yarattığı için, cilt bu ışınlara çok uzun zaman maruz kaldığında ciltte hasarlar oluşuyor. Deride açık ya da kahverengi lekelenmeler, hafif kırışıklıklar oluşurken ciltteki kolajen azalıyor, elastik liflerde bozulmalar meydana geliyor, cildin yenilenmesi yavaşlıyor, deri inceliyor, kırışıklar derinleşiyor.

Mavi Işığın Göz Çevresinde Yarattığı Etkiler

Yapılan yeni Estée Lauder Araştırması’nda; daha uzun süre uyanık kalınan yoğun tempolu günlerde, göz kırpmanın artması gibi günlük tekrarlayan mikro- hareketlerdeki artıştan kaynaklanan stresin, doğal kolajen seviyelerini azalttığı ve cilt iritasyonunu artırdığı gözlemlendi. Ayrıca göz çevresi cilde göre %40 daha ince yapıya sahip olup, yaşlanma belirtilerini ilk gösteren bölgelerden biri olduğu için; göz bölgesinin doğal gece yenilenmesini ve doğal kolajen üretimini desteklemek ekstra önemli.

Editörün notu: Etkili bir göz çevresi bakımının yanı sıra gün içinde molalar vererek çalışmaya özen gösterin. Bu süreçte ekrana bakmayın ki gözleriniz dinlenebilsin. Vaktinizi verimli geçirmek için bir podcast açabilir, müzik dinleyebilir, egzersiz yapabilirsiniz. Tabii ki hobinizi de unutmayın!

Gelelim sağlıklı bir göz çevresi için uygulayabileceğiniz bakıma…

Göz çevresi için etkili bir bakım ürünü kullanın

Mavi Işığın Göz Çevresinde Yarattığı Etkiler

Estée Lauder gözler için yeniden tasarlanan Advanced Night Repair Eye Matrix Göz Kremi, ekran ışıklarının etkilerini gidermek için birebir. Farklı teknolojilerle yaratılan göz kreminin sağladığı etkiler şöyle:

  • Özel ChronoluxTM Power Signal Teknolojisi, hassas göz bölgesinde mikro-hareketlerin ve mimik kullanımının yarattığı olumsuz çizgi görünümleri ve kırışıklıkların görünümünü azaltıyor ve cildin doğal onarım sürecini destekliyor.
  • ChronoluxTM Power Signal Teknolojisi, tüm göz çevresinin daha sıkı ve güçlenmiş hale gelmesine yardımcı oluyor. Cildi daha canlı, gençleşmiş görünüme kazandırmak için yeni cilt hücrelerini ve kolajen üretimini hızlandırıyor.
  • 360° Mesh Matrix Teknolojisi, hassas göz bölgesini hafif, esnek visko-elastik polimer matrix ve çok moleküler ağırlıklı Hyaluronik Asit infüzyonu ile sararak dolgunlaştırma desteği sağlıyor. Göz çevresindeki ince cilt, cildin yaklaşık %20’lik oranda kalınlaşması ile daha güçlü ve daha dirençli hale geliyor.
  • Ürün, özel tasarımlı criyo-çelik aplikatörü ile uygulandığında, hassas göz çevresindeki cilt dokusu anında 2°C’ye kadar soğuyor. Gündüz ve gece kullandığınızda, cildinizi daha sıkılaşmış, yumuşak ve pürüzsüz hissedeceksiniz.

{773295}

Advanced Night Repair Eye Matrix Göz Kremi nasıl kullanılır?

Mavi Işığın Göz Çevresinde Yarattığı Etkiler

Satın Al

Criyo-çelik çubuğu kullanarak, sabah ve akşam uygulayın, gözün altından göz kapağın üstüne ve kaş arası çizgilerinin bulunduğu alana birkaç kez dairesel hareketlerle nazikçe, dışarı ve yukarı doğru uygulayın. Fazlalık, yüzük parmağı ile hafifçe dağıtılabilir.

Yeni Advanced Night Repair Eye Matrix Göz Kremi, alın çizgileri, kaş arası çizgiler, kaz ayağı, göz ve nazolabial kıvrımlar dahil olmak üzere diğer mimik çizgilerinde de kullanıma uygundur.

Cilt bakımında göz kremi hangi sırada kullanılmalı?

Mavi Işığın Göz Çevresinde Yarattığı Etkiler

Göz çevresindeki cilt daha ince ve hassas olduğu için, çevresel etkenlerin yarattığı hasara karşı daha savunmasız. Yaşlılık belirtilerinin ilk görüldüğü bölgelerden olan göz çevrenizi her daim nemli tutmaya özen gösterin ve bunun için de mutlaka hem sabah hem de akşam bakımınızda göz çevresi kremlerine yer verin.

Serum ve kremlerde bulunan aktif içeriklerin göz çevrenize temas edip hassasiyete yol açmasını önlemek için, göz çevresi kreminizi yüzünüzü temizleyip tonikledikten sonra serum veya krem adımlarına geçmeden önce uygulayın. Lenfatik dolaşımı hızlandıran masaj başlığı ve cilt bariyerini onaran zengin içeriklere sahip Advanced Night Repair Eye Matrix Göz Kremi ile, bu bölgeyi restore etmeye yönelik bir bakım uygulayabilirsiniz.

Ekran Işıkları için güçlü bir etken olan hyalüronik asit nedir?

Mavi Işığın Göz Çevresinde Yarattığı Etkiler

Dokularda hücreler arasındaki boşlukları dolduran ve hücreleri birbirine bağlayan glikozaminoglikan (GAG) grubunun başlıca üyesi olan hiyalüronik asit, vücudumuzda bulunan bir şeker molekülü. Bağ dokunun bir parçası olarak hücrelerin arasında yer alan hyalüronik asit, aynı zamanda su moleküllerini kolajene çeken bir köprü görevi görüyor. Hücrelerin dışında bir hidrojel oluşturarak cildin ikinci katmanı olan, kolajenin de bulunduğu dermisin esnekliğini, dolgunluğunu ve kalınlığını destekleyerek cildin gençliğini korumasında önemli rol oynuyor.

{773623}

Cilde sağladığı faydalar neler?

Mavi Işığın Göz Çevresinde Yarattığı Etkiler

Su tutma becerisiyle cilt yüzeyinde nemi hapseden bir bariyer oluşturan hyalüronik asit, hafif yapısına rağmen cildi neme doyuruyor ve bu nemliliği gün boyunca muhafaza ediyor. Hyalüronik asit, anti-aging konusunda ise iki şekilde fayda sunuyor. Nem tutucu özelliği ve cilt bariyerini güçlendiriyor oluşuyla, hem cilt yaşlanmasını önlemede hem de mevcut yaşlanma belirtilerini hafifletmede önemli rol oynuyor. Artan nemlilik, dolgunluk ve cilt elastikiyeti ile kırışıklıkların ve ince çizgilerin belirginliği azalıyor, cilt canlanıyor ve dolgunlaşma etkisiyle daha sıkı bir görünüm kazanıyor. Hyalüronik asit, cildin yara iyileştirme ve doku onarma sürecinin hızlanmasına da yardımcı oluyor.

Yapılan son araştırmalar, hyalüronik asidin aynı zamanda antioksidan özellikleri olduğunu gösteriyor. Bu da demek oluyor ki, hyalüronik asit cilt yaşlanmasını hızlandıran çevresel faktörlere karşı kalkan görevi görüyor ve cildi serbest radikallerin hasarına karşı koruyor.

Mavi Işığın Göz Çevresinde Yarattığı Etkiler

Bu içerik Estee Lauder sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları