preloader

Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

01.11.2022
Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

Yazı Boyutu:

Aktiviteyi seven cesur modeller bir o kadar da şehirliler… Her zaman sizinle birlikte sizin canlılığınıza eşlik edecek hem şehir hayatına hem dağa uyumlu saat modellerini inceledik.

Kışın yapılan en güzel tatil kaçamaklarından biri de karlı dağlara gitmektir. Karları ayaklarınızın altında gıcırtatarak yürürken veya kayarken tüm ekipmanlarla daha güvende ve mutlu hisssetmek isteriz. Peki saatlerimiz tüm bu ihtiyacımıza cevap veriyor mu? Özellikle mekanik saat tutkunları, tatilde de bileklerinde yine sevdikleri markaların tiktaklarını duymak istiyorlarsa hangi modellere zamanlarını teslim edebilirler? Aktiviteyi seven cesur modeller, bir o kadar da şehirliler… Her zaman sizinle birlikte sizin canlılığınıza eşlik edecek ve yanınızdan asla ayrılmayacak saat tasarımlarını inceledik.

Hublot, Big Bang All Black Zermatt

Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

İsviçre’nin en simgesel bölgelerinden biri olan Matterhorn, parlayan zirvesi ile Hublot’ya esin kaynağı oldu. Markanın Big Bang ailesinden “All Black” bir model. Ayrıca modelin ruhuna uyumlu olarak İsviçre slalom şampiyonları Corinnr Suter ve Tanguy Nef’de tanıtım yüzü oldular.

Big Bang All Black Zermatt’ın siyah kadranında yer alan Matterhorn, saat 9 konumunda daire içerinde yer alıyor. Tarih gösterge penceresi ise 4 ve 5 arasında konuşlandırıldı. Big Bang All Black Zermatt, mikro püskürtmeli siyah seramik kasası 44 mm çapa sahip ve elle kurum mekanizması ile çalışıyor. Siyah ve gri tonlarında 100 adet limitli olarak üretildi. Safir kasa arkasında Matterhorn görüntüsü çizimi ile yer alıyor.

Omega, Seamaster Diver 300 M Black Black

Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

Karanlık tarafın şıklığını ve cesaretini gösteren siyahlara bürünmüş Omega Seamaster Diver 300m Black Black’in kadranındaki desenler lazer ile işlendi. Derinlik hissini veren tasarımın siyah rengi hayatın her alanına uyum göstermesini sağlıyor. Dağda kayak yaparken, denizde veya şehir koşuşturmacası içerisinde, bilekteki şıklığına ve gücüne güvenilecek bir model.

43,5 mm cilalı, fırçalanmış seramik kasası bulunuyor ve ayar kolları siyah seramikten üretildi. Gece rengine sahip Omega karanlıkta da rahatlıkla okunabiliyor. Kadranda siyah PVD indekslere, iskelet akrep-yelkovanına ve saat 12 konumuna daha rahat okunabilmesi için antrasit Super -Luminova eklendi. Modelin arkasında İsviçre Federal Metroloji Enstitüsü (METAS) tarafından onaylanmış mekanizması görülüyor. Nefes kesici modelin 55 saat güç rezerv özelliği var.

Zenith, Defy Extreme

Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

Doğanın güçlüklerini yenmek ve yeni keşifler peşinde koşmak için bilekte bulunan bir dost kadar hiçbir şey size güven veremez. Zenith, zorluklarla mücadele etmeyi seven kendi ile yarışan bir marka olarak ilk karbon fiberden üretilen modeli olan Defy Extreme’i tanıttı. Saniyenin 1/100’ü frekansı ile dünyanın en hızlı ve en yüksek hassasiyetli otomatik kronograf mekanizmasıyla donatılan, DEFY Extreme dayanıklı tasarıma sahip. Çok hafif kasası on iki kenarlı bezelli ve şık tasarımının ayrıntılarında, buton ve tepeleri katmanlı karbon fiberden üretilmesi gizli.

Monolitik kasanın çok katmanlı açık kadranı, EXTREME E’nin her bir yarışa göre uyarlanan “X Prix” renk şemasının canlı renklerinden oluşuyor. Kronograf ölçeğinde parlak sarı indekslere, parlak mavi, yeşil ve beyaz renkler eşlik ediyor. DEFY Extreme, kasa arkasındaki pratik ve hızlı kayış değiştirme mekanizması ile alet gerekmeksizin kolayca değiştirilebilen üç kayış ile birlikte geliyor: Mikroblast titanyum tokalı ve siyah dokulu kauçuk kayış, kırmızı dokulu kauçuk kayış ya da karbon fiber tokalı siyah velcro kayış.

{88277}

Audemars Piguet, Royal Oak Offshore Selfwinding Chronograph

Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

Seramik mavi bezelli özel bir model olan Audemars Piguet Royal Oak Offshore Selfwinding Chronograph, paslanmaz çelik 44 mm kasa şıklığı içerisinde sunuluyor. Kadranındaki karakteristik “méga tapissere” deseni rodyum tonu ve çerçeve içerisinde kullanılan kırmızı tonuyla kontrastlık yaratıyor. Mavi kadranının üzerinde saat 3 konumunda takvim yer alıyor. Saat indeksleri 18 karat beyaz altın ve Royal Oak tasarımlı akrep-yelkovanı karanlıkta saatin okunmasını kolaylaştıran lüminasyon kaplı. Tüm renk uyumu mavi ve kırmızı olarak iki ton kullanılan kayışında da devam ediyor. 100 metre suya dayanma özelliği var.

Audemars Piguet, Royal Oak Offshore Selfwinding Chronograph

Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

Kuzey Kutbu’nun zorlu seyahatlerinden dünyanın en zorlu zirvelerine oksijen desteği olmadan tırmanan günümüzün yaşayan en önemli kaşiflerinden biri Mike Horn. Panerai ile Horn’un yolları içlerinde yaşattıkları maceracı ruhta buluşuyor. Panerai, yaklaşık 20 yıldır Mike Horn ile devam eden iş birlikteliklerini en son 500 adet limitli üretilen Submersible Chrono Flyback Mike Horn Edition ile taçlandırdı.

Modelin; zımparalanmış dayanıklı ve hafif titanyum kasası 47 mm çapında ve tüm zorlu koşulların kahramanı olacak nitelikte. 3 günlük güç rezerv ve 300 metre özelliği ile taçlandırılmış. İki adet kayış seçeneğinden mavi olanı kauçuk diğeri ise İtalyan donanması üniformalarından esinlenilen kamuflaj kumaşı ve kauçuk birleşimli.

{774653}

Grand Seiko, GMT 20th Anniversary Limited Edition SBGE275

Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

Grand Seiko ilk GMT saatini 2002 yılında üretti. 20. yıl onuruna SBGE275 çıkarttığı 44 mm çapı ile oldukça güçlü bir tasarım, 200 metre su geçirmezlik özelliğine sahip. Fırçalanarak parlatılmış paslanmaz çelik kasası üzerindeki bezelinde 24 saatlik ölçeği bulunuyor. Kadranı gündüz-geceyi ifade eden beyaz ve mavi renklerde.

Grand Seiko’nun ayrıcalıklı kalitesinden beklenildiği gibi Japon tekniği Zaratsu cilalı indekslere, akrep ve yelkovana sahip. Saat 4 konumunda tarih göstergesi yer alıyor. Saat 8 konumuna yerleştirilen güç rezerv göstergesi 72 saatten kalan süreyi gösteriyor. Kadranını çift kavisli safir kristal camı koruyor. 1500 adet sınırlı olarak üretildi.

Tag Heuer, Aquaracer Professional 200

Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

Cesur şıklığın içerisinde TAG Heuer, her türlü ortama uygun lüks bir saat olan Aquaracer Professional 200’ü tasarladı. Model, 40 mm veya 30 mm paslanmaz çelik kasa ile sunuluyor. 200 metreye kadar su basıncına dayanıklı. Otomatik ve quartz mekanizma seçenekleri bulunuyor. Outdoor sporlardan ve hem karada hem de suda yaşanan doğa serüvenlerinden hoşlananlar için yüksek performans vadeden bir saat. Tek yöne dönen çelik bezelin üzerinde dalış ölçeği bulunuyor. Kasasının yanında su geçirmesini engelleyen vidalı ayar tepesi, kadranında fosforlu indeksler yer alıyor.

Aquaracer Professional 200, modelin tasarım kodlarına yerleştirilen çok yönlülüğü ile ruhu daha da yükseltilerek deniz, dağ, ofis veya hafta sonu eğlencelerinde çok yönlü kullanılabilmesini sağlıyor.

Omega, Speedmaster Moonwatch Moonshine™ Gold

Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

Özellikle, Moonwatch severler için farklı altın alternatifi ile sunulan şık saat Ay’dan aldığı ilhamı bileklere kadar yansıtıyor. Marka, tescilli Moonshine™ altın kadranı üzerinde şık siyah seramik bezel halkasına sahip. Alt kadranı ve indeksleri siyah rengin bütünlüğüne hizmet ediyor. Omega Co-Axial Master Chronometre Calibre 3861 mekanizmasından güç alarak çalışıyor. Altın bilezik veya entegre arkasında ay dokusu bulunan siyah kauçuk seçenekleri ile her ortamda şık kullanım sunuyor.

Grand Seiko, Evolution 9 Collection Chronograph GMT

Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

Grand Seiko’nun teknik üstünlükleri hedefleyen gelişiminin bir ifadesi olan Evolution 9 Collection ailesinden GMT özelliklerine sahip spring drive kronograf bir model. Köklü Japon geleneğinden ve kültüründen asla taviz vermeyen tasarım çizgilerini ustaca taşıyor. Modeller, 9 tasarım elementinden oluşuyor. Kasa çapının yarı ölçüsünde bilezik, tam 12 konumunda çift veya büyük geniş indeks, düz kadran, kasa kenarı kıvrımı, üç boyutlu indekslerin ortasında ışığı daha iyi yansıtabilen kanallar, belirleyici özelliklerinden bazıları.

Japon sanatı Zaratsu tekniği Chronograf GMT’nin şık kullanım için daha da vazgeçilmez olmasını sağlıyor. Son teknolojinin hassasiyetini yüksek işlevsellikle verirken zarifliğini arttıran dokunuşlarında vazgeçilmemiş. Kasası korozyonlara dayanıklı titanyumdan oluşuyor. 43.3 mm kasası üzerinde döner bezeli yer alıyor ve 72 saat güç rezervi bulunuyor.

Victorinox, FieldForce Sport Chrono

Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

FieldForce Sport Chrono, tüm zorlu şartlara uyum sağlayabilen bir tasarım ve markanın yaklaşık 150 yıldır çelik üzerine geliştirdiği ustalığını da ifade ediyor. Victorinox’un ikonik, modern-klasik görünümünün spor çizgilerle hayat bulduğu model, kullanım sırasında fonksiyonları ile büyük bir güven hissi uyandırıyor. Çok yönlülüğüne ve dayanıklılığına ek olarak, çelik bilezik veya sağlam kauçuk kayış arasında seçim olanağı da sağlıyor.

42 mm çapında çelik kasası içerisinde Super-LumiNova® kaplı yüksek okunabilirlik özelliğine sahip kadranıyla her ortamda zamanı ölçmeye devam ediyor. Siyah kadran ve buz siyahı bezelli tasarım ile ister bir dağın eteklerinde gezinin ister bir iş anlaşması imzalayın, yaşamın tüm şartlarında gerekli olan uyumu gösteriyor. Kronograf ve takimetre özellikleri bulunuyor. 100 metre su geçirmezliği ise her türlü nemli ortamda rahat kullanımını sağlıyor.

Bremont, Argonaut-S

Hem Şehir Hayatına Hem Dağa Uyumlu Saat Modelleri

Zorlu hava ve doğa şartlarına meydan okuyan modellerden biri de Bremont Argonaut-S. Model, düşük ve yüksek sıcaklıkta basınca askeri düzeyde dayanıklılık göstermesi nedeniyle İngiltere Majesteleri Silahlı Kuvvetleri tarafından onaylı ve İngiliz Savunma Bakanlığı ile iş birliği içerisinde. Kasası, 42 mm çapında ve saten parlaklığı kazandırılmış paslanmaz çelik olarak üretildi.

Argonaut-S, 300m su geçirmezlik derecesinde üretildi. Kadranı bombeli yansıma önleyici safir kristal cam ile korunuyor. Kronometre ISO 3159 standartlarına göre derecelendirilmiş, en üst düzey doğruluğa sahip.

Günay Demirbağ
Günay Demirbağ
editörün tüm yazıları