Erkeklerin Keyifli Vakit Geçirmesini Sağlayacak Hobi Önerileri

Faydalı ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak erkeklere özel hobileri keşfedin.

Hep yapmayı düşündüğünüz ama bir türlü zaman bulup başlayamadığınız veya yeterli vakit ayıramadığınız hobileriniz için bir fırsat yaratmaya ne dersiniz? Günlük koşuşturmacalardan uzaklaştığınız zamanları fırsata çevirin ve keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak hobileri keşfedin.

Çeşitli Maketler Yapın

Bu hobiyi günlük rutinlerinizden, stresinizden uzaklaşmak için tercih edebileceğiniz gibi el becerilerinizi, odaklanma kabiliyetinizi geliştirmek için de tercih edebilirsiniz. Ayrıca maket yapım süreci sona erdiğinde keyifle yaptıklarınızı seyredeceğiniz bir köşe oluşturmak da ayrıca bir keyif katacaktır. 

Kağıttan Sanat: Origami Öğrenin

Herkesin hayatına ilk kez sınıf süsleme etkinlikleriyle giren origami, herhangi bir özel ekipman gerektirmeyen şaşırtıcı derecede bağımlılık yaratan bir hobi. Çocuklarınızla da keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak olan bu hobi sayesinde kağıttan pek çok üç boyutlu figür yapabilirsiniz. Kağıttan hayvan yapmak isteyenlere ise Oggusto’nun bir önerisi var; Dünya Doğayı Koruma Vakfına ait (World Wild Forever) WWF Together, grafiklerinde origamisini kullandığı, nesli tükenmekte olan 16 hayvanın origami yapım yöntemlerini içeriyor. Siz de nesli tehlikede olan hayvan koleksiyonunuzu oluşturmaya hemen şu an bir kağıt ve adım adım izleyeceğiniz yöntemlerin bulunduğu WWF Together web sitesine ya da uygulamasına erişerek başlayabilirsiniz.

Elektronik Müzik Severler, Kendi Müziğinizi Yapın!

Yeni hobinize bu müzik efektlerini sevmenizin arkasındaki bilimi keşfederek başlamak ister misiniz? Yapılan bir araştırmaya göre, bass gibi elektronik müzik efektleri kalp atışına benzer bir tonda algılanıyor. Bu müzik efektleri, anne karnındaki bebeğin annesinin kalp atışlarını duyma şekliyle benzer tonu yakaladığı için daha iyi hissettiriyor. Artık bu müziği sevme nedeninizi de keşfettiğinize göre bilgisayarınızı, ses istasyonunuzu ve kulaklıklarınızı hazırlayıp online kurs desteğiyle kendi müziğinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Koleksiyon Oluşturmak

Figür, plak, resim… Özellikle yeterli zamana ve bütçeye sahip birçok erkeğin keyifle yapabileceği bir hobi. Bir hobiye sahip olmak için her zaman aksiyon halinde olmak gerekli değildir. Hatta yalnızca internet alışverişiyle bile dünyanın herhangi bir yerinden koleksiyonunuza ekleyebileceğiniz parçalara ulaşmak mümkün.   

Renkli Hobiler: Resim, Çizim ve Boyama

Sanat, kendinizi ifade etmenin ve içinizdeki yaratıcı enerjiyi dışa vurmanın harika bir yoludur. Kural yok, sınır yok; renklerde ve çizimlerde özgürsünüz. Duvarınızda görmek istediğiniz renk kümelerini gözünüzde canlandırın, soyut çalışmalar bunun için iyi bir başlangıç olabilir. İlk başyapıtınızı evinizin rahatlığında bolca vaktinizin olduğu bu dönemde ortaya çıkarabilirsiniz.

Balık Tutmak

Az efor sarfederek hobi sahibi olmak isteyenler için ideal bir seçenek. Sadece doğru ekipmana ve doğru yeri seçemeye dayalı bu aktivite şansılıysanız gün sonunda akşama ne yesem sorusuna da cevap niteliğinde. Yanınızda sevdiğiniz insanlar da varsa sohbet dolu bir hobi de diyebiliriz. 

Blog Açın

Her neye ilgi duyuyor olursanız olun, bu ilginizi işleyip sergileyebileceğiniz bir blog açabilirsiniz ve bloglar başkalarıyla ilgi alanlarınızı paylaşmak için harika bir yoldur. Arabalar, spor, film, yemek veya bambaşka bir şey olsun, bunlarla ilgili bir blogda paylaşımlarda bulunmak hem ilgi alanınızda sizi daha fazla keşif yapmaya sürükler hem de ortak ilgi alanlarına sahip olduğunuz dünyanın dört bir yanındaki insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Hatta kim bilir, belki de ilgi alanlarınız size bambaşka kapılar açar. Ne de olsa insanın en verimli olduğu işler, sevdiği ve ilgi duyduğu alanlardadır.

Dijital Pazarlama Öğrenin

Pratik ve uygulanabilirliğiyle iş hayatında da işinize yarayacak yeni bir şey öğrenmek isterseniz dijital pazarlamaya yönelebilirsiniz. Artık markaların yüksek bütçeler ayırdığı bu alanın ilkelerini keşfetmek, kendi sosyal medya görünürlüğünüzü oluşturup daha geniş kitlelere ulaşmak için ideal bir hobi olacaktır.

Doyurucu Hobi: Lezzet Ustası Bir Aşçı Olun

Öğrenmesi ve geliştirmesi en pratik hobi kesinlikle yemek yapmak. Mutfakta yemek yaparak zaman geçirmek, stresi hafifletmeye yardımcı oluyor ve işin en güzel tarafı; sonuçları yiyebiliyorsunuz! Evinizdeki en temel malzemelerle bile bir lezzet ustasına dönüşebileceğiniz yemekler hazırlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız ise bir tık uzağınızdaki tarifler. İşe sabah kahvaltısı için hazırlayacağınız yumurtalı bir tarifle başlamaya ne dersiniz? Yeni hobiniz kesinlikle hem ruhunuza hem de midenize çok iyi gelecek.

Kodlama Öğrenin, Fikirlere Hayat Verin

Hayat kurtaran ve hayat kolaylaştıran uygulamalara ne çok ihtiyacımız olan bir dönemden geçiyoruz değil mi? Yoksa sizin de mi bir fikriniz var? Fakat bir web sitesi veya uygulama geliştirmek için yalnızca güzel ve yaratıcı bir fikre sahip olmanız yetmez. Kendinizi geliştirmek adına başlayabileceğiniz en faydalı hobilerden biri olan kodlama için pek çok online kurs mevcut ve içinde bulunduğumuz karantina dönemi bunu öğrenip geliştirmeniz için tam anlamıyla bir fırsat.

Doğayla İç İçe: Bahçecilikle İlgilenin

Yaşadığınız yeri güzelleştiren ve pozitif enerjiyle dolduran şeylerin başında kuşkusuz bitkiler geliyor. Bahçeli bir evde yaşıyorsanız şanslısınız, doğaya can verirken uzunca vakit geçirebileceğiniz bahçenizde çimleri biçmekten çitleri şekillendirmeye, bahçe temizliğinden mevsime uygun çiçek, bitki, ot ve sebze dikmeye kadar ruhunuzu dinlendirecek pek çok şey yapabilirsiniz. Fakat bir bahçeniz yoksa bile, evinizin atmosferine uygun pek çok bitkiyle siz de yeşilin huzur ve güven verici hissini evinizde yaratabilir, hatta balkonunuzu küçük bir bahçeye dönüştürebilirsiniz.

Bir Enstrüman Çalmayı Öğrenin

Canlı performansları izlerken müziğin büyüsüne kapılanlardan mısınız? Bu anlarda müziğin büyüleyici etkisi hiç şüphesiz pek çok insanın içinde bir enstrüman çalma yeteneğine sahip olma hayali uyandırmıştır. Evde olduğunuz bu dönemde içinizde hayata geçirilmeyi bekleyen bu hevesinize bir şans verebilirsiniz. Online kurslar sayesinde pek çok müzik öğretmeni ve müzisyen, uygun teknikleri ve yol gösterici parçaları öğretebilecekleri dersler sunuyor.

Parçaları Birleştirin: Puzzle

Bir tabloya kendi emeğinizle sahip olmanın tek yolu bir tuval, rengarenk boyalar ve resim yeteneği değildir; puzzle yapmak da sizi bir tablo sahibi yapabilir. Sonunda duvarınızda sergileyebileceğiniz bir esere dönüşmesinin yanı sıra, puzzle yapmak sadece problem çözme yeteneğini geliştirmekle kalmaz; aynı zamanda tek başınızayken veya arkadaşlarınızla birlikte yapmak eğlenceli vakit geçirmenize yardımcı olur.

Egzersiz ve Vücut Geliştirme ile Forma Girin

Kondisyon geliştirmek için daha iyi bir zaman olamazdı. Ağırlıklar için sıraya girmeniz veya kalabalık soyunma odası ile uğraşmanız gerekmiyor, çünkü yeni spor salonunuz evinizde ve ihtiyacınız olan her şey burada. İster ağırlıklarla, isterseniz kendi vücut ağırlığınızla yapacağınız egzersizler için uygulamalara veya videolara göz atabilirsiniz.

Biz sizin için evde olduğunuz dönemlerde takip edebileceğiniz spor hesaplarını ve kullanabileceğiniz spor ekipmanlarını bir araya getirdik. Evde spor yapmak için ihtiyacınız olan her şey bu rehberde.

Boksa Başlayın

Rocky’nin de dediği gibi, “Ne kadar sert vurduğun değil, ne kadar sert bir darbeye dayanabildiğin önemlidir.” Son yıllarda oldukça popülerleşen boks, kardiyo için en iyi spor dallarından biri. Kas kütlesini ciddi oranda arttıran bu spor, mola anlarında dinlenirken de vücudun daha fazla kalori yakmasını sağlıyor. Kişiyi yalnızca fiziksel değil olarak değil, ruhsal bir değişime de sürükleyen boks; daha sert, hızlı ve güçlü olmak isteyenlerin tercih edebileceği bir hobi.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.