preloader

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları

07.07.2023
Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları

Yazı Boyutu:

Son yılların hızla büyüyen ve popülerleşen gastronomi sahnesi Kopenhag’ın sokaklarında yolculuğa çıktık ve şehrin en beğenilenlerini bir araya getirdik.

Tuz, tereyağ ve şeker Kopenhag mutfağının temeli. Fırınlarından fine dining duraklarına ağzınıza attığınız her lokmada yemeğin lezzetinin yanı sıra malzemelerin kalitesini hissediyorsunuz. Sabahları yiyeceğiniz bir kruvasan ya da tezgahtan alabileceğiniz bir sosisli sandviç özenle hazırlanan her yemeğin özel bir deneyime dönüşebileceğini ispatlıyor. Geriye kalan tek sıkıntı ise bir tatile bu lezzetlerin hepsini sıkıştırmak oluyor. Tadı damağınızda kalacak pastane ürünleri, aklınızdan çıkmayacak hamburgerleri, birbirinden farklı deneyimler üzerine kurulmuş fine dining restoranları ile Kopenhag’da en lezzetli yemekleri nerelerde bulabileceğinizi sıralıyoruz.

Kopenhag Fine Dining Restoranları

Noma

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Noma

Kopenhag yeme-içme rehberine Noma’dan başka bir yerle başlamak olmazdı. Yirmiyi aşkın senedir kendini her zaman büyüten ve geliştiren Noma, yıllardır restoranlar sıralamasında en tepede yerini koruyor. Dünya’nın her tarafından birçok yemek tutkununun ilk hedefi. Yolculukları da yabani ve lokal ürünleri tekrar keşfetmek üzerine başlıyor. Hem lokal hem de dünyanın farklı köşelerindeki teknikleri, malzemeleri ve çalışma metotlarını mutfaklarına taşıyorlar. Bütün bu ününün yanı sıra oldukça mütevazi bir ortam sunuyor. Danimarka’nın sıcaklık, konfor ve sadelik üzerine kurulmuş “hyyge” felsefesiyle dekore edilmiş bu alan su manzarası ve toprak tonlarındaki ahşap ağırlıklı dekorasyonuyla misafirlerini kucaklıyor. Profesyonel olduğu kadar samimi olan servis ekibi müşterilerine dünyanın en ünlü restoranında olduklarını unutturup samimi hissettiriyor. Üç Michelin Yıldızlı bu restoranın tadım menüsü yaratıcı, kompleks ve doğal lezzetlerden oluşuyor. Girişteki serayı geçmenizle ve o akşamki malzemeleri sundukları masayla birlikte unutulmaz deneyiminiz başlamış oluyor. Hizmet felsefeleri ise bilgiyi aramak, yaratıcılığı beslemek, takım olarak çalışmak ve müşterileri şaşırtmak. En büyük zorluk ise yer bulmak. Şansınız yüzünüze güldüyse ve yer bulduysanız bu fırsatı kaçırmayın!

Web sitesi: noma.dk
Adres: Refshalevej 96, 1432 København K, Danimarka
Telefon: +45 32 96 32 97

Alchemist

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Alchemist

Mükemmel bir detaycılıkla planlanmış ve misafirleri etkisi altında bırakan koreografisiyle Alchemist, unutulmayacak bir yemek deneyimi sunuyor. 50 minik tabaktan oluşan menüsü oldukça yaratıcı ve kompleks tatlar sunuyor. Ağzınızda tatlar arası büyük geçişler yaşarken bütün duyularınız harekete geçiyor. Gastronomi, tiyatro, sanat, teknoloji, bilim ve tasarım bir gecede buluşuyor. Duvarları ve tavanı kaplayan ekranlar ve salonun ortasındaki planetaryum misafirleri başka bir boyuta, paralel gerçekliğe taşıyor.

Web Sitesi: alchemist.dk
Adres: Refshalevej 173C, 1432 København K, Danimarka
Telefon: +4531716161

AOC

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
AOC

17’nci yüzyıldan kalma tarihi bir binanın, Moltkes Palæ’nın mahzeninde yer alan AOC, Kopenhag’ın en kaliteli ve lüks “haute” mutfağı olarak geçiyor. İki Michelin yıldızı olan bu restoran misafirlerine minik tabaklarda büyük lezzetler sunuyor. Lokal ve küçük üreticilerden temin edilen, sudan ve topraktan gelen Nordik malzemelerle yapılan yemeklere eşlik etmesi için restoranın yemekleri kadar iddialı olduğu şarap seçkisi somelier Christian Aarø tarafından özenle hazırlanıyor. Sahipleri Aaro ve Şef Søren Selin tat, görünüm, renk ve kokuyla misafirlerinin her duyusunu harekete geçiriyor. Lüks ve gösterişli bir yemek için rotanızı AOC’a çevirmenizi öneririm.

Web Sitesi: restaurantaoc.dk
Adres: Dronningens Tværgade 2, 1302 København, Danimarka
Telefon: +4533111145

{81954}

Høst

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Høst

“Høst” kelimesi Dancada ‘hasat’ demek. Bu restoran da kullandığı sebzeleri ‘hasat’ zamanında seçmeye önem veriyor. Kendilerini de rustik ama şık olarak tanıtıyorlar. Birçok tasarım ödülüne de lâyık görülen mekânda büyük ham tahta, kaba masalarda sunulan özenle hazırlanmış tabaklar restoranının ruhunu müşteriye geçiriyor. Ayrıca her tabakta büyük lezzet patlamaları vadediyorlar. Nordik mutfağın en iyi örneklerini daha uygun fiyatlara tadabileceğiniz bu restoran sizleri pastoral ama minimalist bir dünyaya götürecek. Aynı zamanda birçok farklı başarılı işletmenin de sahibi olan Copenhagen Food Collective’in bir parçası.

Web Sitesi:cofoco.dk/en/hoest/
Adres: Nørre Farimagsgade 41, 1364 København, Danimarka
Telefon: +4589938409

Selma

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Selma

Modern bir İskandinav restoranı olan Selma, daha uygun fiyatlarla Michelin kalitesi sunan restoranların aldığı Bib Gourmand ödülüne layık görülmüş. Birçok Dan restoranı gibi sezonluk ve organik ürünler kullanmak mutfaklarının merkezinde. İmzaları ise geleneksel smorrebrod. Ama bu sefer sokakta bulacaklarınızdan oldukça farklı. Sıra dışı malzemeleri birleştirerek ağzınızda lezzet bombaları patlatacak ekmek üstü lezzetler hem basitliği hem de kompleksliğiyle aklınızı uçuracak. Ünlü Dan bira üreticisi Mikkeler ve daha birçok üreticinin örneklerini bulabileceğiniz zengin bira menüsü de smorrebrodünüzü yediğiniz bir öğlen soğuk soğuk içinizi serinletecek.

Web Sitesi: selmacopenhagen.dk
Adres: Rømersgade 20, 1362 København, Danimarka
Telefon: +4540277203

Bæst

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları

Nordik mutfağa bir ara vermek istiyorsanız ve şehirdeki en iyi İtalyanı arıyorsanız Bæst sizi bekliyor. Sürdürülebilir bir mutfak politikası takip eden bu restoran kendi bahçelerinde yetiştirdiği sebzeler ve mutfakta taze hazırladığı peynir çeşitleri, şarküteriler ve gelato ile yüksek kalitede bir İtalyan deneyimi yaşatıyor. Pizzaları hem ulusal hem de uluslararası birçok değerlendirmede birinci seçilirken gelato’ları sizi Roma sokaklarına ışınlayacak. Rahat ve günlük havasına sahip dekorasyonu basit ama detaylı hazırlanmış tabaklarla birleşiyor. Ayrıca kokteylleri de denemeye değer.

Web Sitesi: www.baest.dk
Adres: Guldbergsgade 29, 2200 København N, Danimarka
Telefon: +4535350463

Kødbyens Fiskebar

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları

Son dönemlerde modernleşen ve popülerleşen eski bir kesimhane sokağına açılan bu balık ve deniz ürünleri restoranı Kopenhag’a yolu düşen gastronomi aşıklarının en uğrak noktalarından biri. Endüstriyel bir bina, boydan boya aynalı tuvaletler, hoparlörden gelen su sesleriyle Fiskebar kesinlikle alışık olduğunuz restoranlara benzemiyor. Sade ve basit havası, sunumları günün her saatinde misafirleri içeriye teşvik ediyor. Londra’da birçok Michelin Yıldızlı restoranın takımında yer almış Jamie Lee’nin oluşturduğu menüde ise hem sıcak hem soğuk deniz ürünleri ve tabii en meşhur olduğu tabağı taptaze istiridyeler var. Ayrıca lokal bağlardan gelen, kaliteli şarap menüsünden de denemeyi unutmayın.

Web Sitesi: fiskebaren.dk
Adres: Flæsketorvet 100, 1711 København, Danimarka
Telefon: +4532155656

à terre

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
à terre

à terre, yani topraktan… Dünyanın hangi şehri olursa olsun bir yeme-içme listesi yapıp da Fransız restoranı eklememek olmaz. Kopenhag’daki en güçlü Fransız mutfaklarından biri ise à terre. Dan Kraliyet Tiyatrosu’nun arkasındaki bu sıcak, kucaklayıcı ve modern bir bistro hem à la carte hem tadım menüsü olarak hizmet veriyor. Sırları ise yüksek kalitede malzemeler ve cesur, ağız dolduran tatlar. Şef Yves Le Lay hazırladığı eğlenceli, tasarım değeri taşıyan tabaklarla ağızda olduğu kadar gözde de unutulmaz bir izlenim bırakıyor.

Web Sitesi: www.aterre.dk
Adres: Tordenskjoldsgade 11, 1055 København, Danimarka
Telefon: +4571995699

Sanchez

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Sanchez

Güzel bir Meksika mutfağıyla ne yarışır bilemiyoruz. Ancak anavatanından uzaklarda bu kadar taze ve otantik malzemelerle yapılmış bir örneğine rastlamak kesinlikle çok zor. Meksika’dan gelen mısırlarla her gün taptaze hazırladıkları tortilla’lar daha önce yediğiniz bütün tako’ları size unutturacak. Modern Meksika mutfağının en sevilenlerinden oluşan menüde mısır, çili biberi ve yöresel baharatlar ön planda. Eski Noma fırın şefi Rosio Sanchez tarafından yönetilen mutfakta eğer menüden “favori ürünler” sipariş ederseniz, mutfakta seçilmiş, şefin ve ekibin mevsimlik ürünlerini kullanarak hazırladığı beş favori tabağı sunuluyor. Tabaklarda ise Meksika rüzgarlarına Nordik dokunuşlar var. Mezcal menüsü ve bol buzlu margarita’sı ise yemeğinize en güçlü eşlikçiler olacak.

Web Sitesi: lovesanchez.com
Adres: Istedgade 60, 1650 København, Danimarka
Telefon: +4531116640

{43506}

Meille

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Meille

Yüksek kalitede Dan gastronomisinin en iyi örneklerinden birini daha ulaşılabilir fiyatlarla deneyimlemek ister misiniz? O zaman rotanızı Meille’ye çevirin. Bir bistro havasında tasarlanan mekân içeri girdiğinizde yüksek kütüphanelerle çevrili duvarlarla sizi karşılıyor. Raflarda ise gastronomi ve yemek kitapları, konserve ve kavanozda yiyecekler ve şarap şişeleri var. Menüde ise ilgi çekici bir şekilde hazırlanmış, otantik ama yaratıcılıkla birleşen Nordik tabaklar var. Öğle yemeklerinde smorrebrod çeşitlerinin tadını çıkarırken akşam da 3-5 tabaklık set menüyü deneyebilirsiniz.

Web Sitesi: restaurantmeille.dk
Adres: Sankt Peders Stræde 24A, 1453 København, Danimarka
Telefon: +4531158073

Kopenhag’da Öğle Yemeği İçin Alternatifler

Apollo Bar and Kantre

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Apollo Bar & Kantre

Danimarka Kraliyet Sanat Okulu Müzesi’nin bahçesinde yer alan Apollo, şehre mola vermek için ideal bir nokta. İçerisi ise bulunduğu yere yakışır şekilde birçok Dan tasarımcının öğeleriyle dolu. Hatta Paul Hemmingsen’in aydınlatmaları bile var. Kafeterya ve barın yanı sıra mekân Jazz festivallerine, sanat fuarlarına ve konuşmalara ev sahipliği yapıyor. Günlük değişen öğle menüsü, hafif bir öğle yemeği için tasarlanmış. Ruhunuzu sanatla ve tasarımla doyurduğunuz bir günün ardından Apollo’da alacağınız çay saatinde ünlü Dan pastahane ürünlerine doyabilirsiniz.

**Cuma akşamları ise DJ ve eğlenceli bir kalabalık bulabilirsiniz.

Web Sitesi: apollobar.dk
Adres: Nyhavn 2, 1051 København K, Danimarka
Telefon: +4527503233

Aamanns 1921

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Aamanns 1921

Bir İskandinav ülkesine gidip smorrebrod yemeden olmaz. Kopenhag’daki en güçlü isim ise Aamanns 1921. Hatta ona smorrebrod kralı bile diyorlar. Otantik malzemelere minik dokunuşlarla çıkardıkları tabaklar gelenlerin yüzünde kocaman gülümsemeler bırakıyor.

Web Sitesi: aamanns.dk/restaurant/aamanns-1921/
Adres: Niels Hemmingsens Gade 19-21, 1153 København K, Danimarka
Telefon: +4520805204

{53152}

Bottega Barlie

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Bottega Barlie

Bottega Barlie şehrin en havalı mekânlarından. İç mekânı Copencore yani naturel Nordik şıklığı felsefesiyle tasarlanmış. Şehirdeki en iyi yeni yer olarak yorumlar almış. Güzel bir havada oradaysanız ön bahçesinde zengin, uluslararası seçeneklerin bulunduğu şarap menüsünün tadını çıkarabilirsiniz. Yemekler ise hafif, basit ama bir o kadar da lezzet dolu.

Web Sitesi: barlie.dk
Adres: Fredericiagade 78, 1310 København, Danimarka
Telefon: +4520576750

Vækst

Kopenhag’daki en Instagramlık restoran Vækst olmalı. Mekânın tam ortasına yerleştirilmiş sera evi, tavanlardan sarkan yeşillikler, her köşeye yerleştirilmiş saksılar ve bahçe mobilyalarıyla süslenmiş iç mekan, misafirlerde dış mekan algısı yaratıyor. Bol ışık alan ve yemyeşil dekorasyon, misafirlere hiç bitmeyen İskandinav yaz günlerini hatırlatıyor. Hafif ve mevsimlik Dan mutfağından doğan yeşil tabaklar dekorasyonu tamamlıyor. Hem öğle yemeği hem de akşamları servis veren restoranda vejeteryan opsiyonlar bulmak ise çok kolay.

Web Sitesi: cofoco.dk/en/vaekst/
Adres: Sankt Peders Stræde 34, 1453 København, Danimarka
Telefon: +4538412727

Kopenhag Sokak Lezzetleri

Bugüne kadar yediğiniz bütün fast food seçeneklerini unutun. Hamburgere, sosisliye, takolara karşı bakış açınızı değiştirecek lezzetler…

Gasoline Grill

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Gasoline Grill

Ekmek, et, peynir, soğan ve turşu. Bu basit malzemeler ne kadar lezzetli olabilir dersiniz? Bir benzin istasyonunda başlayan bu yolculuk, Kopenhag’ın simgelerinden birine dönüşüyor. Ve ilk ısırığı aldığınızda bütün bu övgülerin nereden geldiğini anlayacaksınız. Daha önce yediğiniz çoğu hamburgerden en büyük farkı ise kaliteli malzemeler ve her bir hamburger için gösterdikleri büyük özen. İmzalarından biri de tereyağlı burger. Peynir yerine içinde iki parça, köftenin ve ekmeğin sıcağıyla eriyen tereyağ var. Sevenlerine duyurulur.

Web Sitesi: www.gasolinegrill.com
Adres: Konumlar için tıklayın.

Popl

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Popl

Bir Gasoline’ciler vardır bir de Popl’cüler. Biz ikisini de denedik ikisine de bayıldık. Christianville’in girişinde, su kenarındaki mekânında hem oturmalı hem de paket servis veren bu hamburgerciden tatmin olmadan kimse ayrılmıyor. İsmi ise Latin kökenli “populus” yani toplanmaktan geliyor. Amaçları ise insanlara lezzetli bir yemek yanında aile ve arkadaşlarıyla toplanabilecekleri bir alan sunmak. Mutfak önünde ve arkasında ise hep Noma’nın eski çalışanları var. Ve fark belli oluyor; dünyanın en iyi restoranının mutfağından çıkanlar dünyanın en iyi hamburgerini yapmış; yumuşacık iki ekmek arasında, leziz, tereyağında pişmiş et ve hamburgerdeki diğer malzemelerle mükemmel bir dengeyle eklenmiş hardal notalı bir sos.

Web Sitesi: poplburger.com
Adres: Strandgade 108, 1401 København, Danimarka
Telefon: +4532963292

Harry’s Place

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Harry’s Place

1965’ten beri hizmet veren Harry’s, Kopenhag’ın ünlü köşebaşı sosisçilerinden biri. Ama belki de en ünlüsü. Özenle hazırlanmış sosisleri ise bildiğimiz sosis standlarından çok farklı. Belki de bir kasap ya da restoran kalitesinde. Şehir turunun arasında hızlı bir öğle yemeği için kesinlikle doğru bir durak.

Web Sitesi: harrysplace.dk
Adres: Konumlar için tıklayın.

{82025}

Hija de Sanchez

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Hija de Sanchez

Sanchez restoranın sahibi Rosio Sanchez tarafından açılan bu yemek standı Kopenhag’ın yemek pazarı Torvehallerne’nin hemen önünde. Ufacık bir standda sadece 3-4 çeşit spesiyal tako ve margharita var. Tortillalar ise Meksika’dan gelen özel ve organik mısırlar ile o anda önünüzde hazırlanıyor. Lezzetleri ise her gün aklınıza bu durağı getirecek.

Not: Porsiyonlar oldukça küçük. Açsanız bolca sipariş etmeniz gerekebilir.

Web Sitesi: lovesanchez.com
Adres: Frederiksborggade 21, 1360 København, Danimarka

Nihao Yao

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Nihao Yao

Bu 16 kişilik aile işletmesi Tayvan sokak lezzetlerinin Kopenhag’daki en iyi örneği. Neredeyse kullandıkları her şey elle, taze yapılıyor. Otantik ve yoğun lezzetlerle misafirleri müdavimi oluyor. İşletmenin sahibi Tayvanlı aile aynı zamanda favori ev yemeklerinden bazılarının da en iyi örneklerini sunuyor. Küçük porsiyonlar halinde hazırlanan yemekler, Tayvan yemek kültürünün bir parçası olarak paylaşmak üzerine sunuluyor. İmzaları ise ev yapımı bun’ları. Yumuşacık buharda pişmiş bun’lar hem elinizde hem de ağzınızda bıraktığı doku ile sizi bulutların üzerine çıkarıyor. Ördeklisi ve kızarmış tavuklusu kesinlikle favoriler arasında.

Web Sitesi: nihaoyao.dk
Adres: Rantzausgade 52, 2200 København N, Danimarka
Telefon: +4531689284

{50711}

Kopenhag Fırın ve Pastaneleri

Lille Bakery

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Lille Bakery

2018’de açılan bu fırın hızla Kopenhaglı’ların kalbini kazandı. Sadece dört yılda insanların buluşma noktası haline geldi. Mekânlarının bir komunite başarısı olduğunu dile getiriyorlar. Organik ve lokal çiftçilerden tedarik ettikleri malzemelerle hazırladıkları yüksek kalite fırın ürünlerini kaçırmamanız için günün erken saatlerinde gitmek isteyebilirsiniz.

Web Sitesi: www.lillegrocery.com
Adres: Refshalevej 213A, 1432 København, Danimarka

Hart Bageri

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Hart Bageri

Uzun yıllar San Francisco Tartine’de çalışmış İngiliz fırın ustası Richard Hart tarafından açılan bu fırın sabah kahvaltınız için ilk rotanız olabilir. Taze çekilmiş filtre kahvenizin yanına fırından dolduracağınız bir poşetle yakındaki bir parka gidebilir ya da turunuzdaki ilk destinasyona doğru yürüyebilirsiniz. Tezgahtaki hem Nordik hem İngiliz izler taşıyan fırın ve pastane ürünleri sırada bekleyenleri heyecanlandırmaya yetiyor. En çok konuşulan ürünleri ise ekşi mayalı ekmekleri. Ekşi mayalı ekmeklerin bu kadar iddialı olduğu bir şehirde en iyilerden biri olarak gösteriliyor. Kakuleli kruvasanlarını da denemeden geçmeyin. Kat kat kruvasan hamurunun arasındaki mis gibi kokan şekerli kakule katları hem ağzınızda hem de kalbinizde bir şölen havası yaratacak.

Web Sitesi: hartbageri.com
Adres: Gl. Kongevej 109, 1850 Frederiksberg C, Danimarka

Juno

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Juno

Şehrin bir diğer ünlü fırını da Juno. Bir eski Noma çalışanı olan İsveçli fırıncı Emil Glaser’in açtığı mekân az bir çeşitlilikle ama yüksek kalitede hazırlanmış ürünler sunuyor. Kakuleli bunlar konusunda ise bir usta.

Adres: Århusgade 48, 2100 København, Danimarka

{113115}

Kopenhag Kokteyl ve Şarap Mekânları

The Library Bar

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
The Library Bar

Geniş, rahat, deri koltuklar, asillerin tablolarıyla süslenmiş duvarlar, duvarı çevreleyen kitap rafları… The Library Bar misafirlerine kendilerini bir sette gibi hissettiriyor. 70’lerde bir puro barı olarak açılan mekân, o yıllardan beri hizmet vermeye devam ediyor. İçeri girdiğiniz anda ise zaman yolculuğuyla o yıllara ışınlıyor. Geniş whiskey menüleri ve mekâna yakışan klasik kokteylleri oldukça iddialı.

Web Sitesi: ligula.se/da/the-library-bar/
Adres: Bernstorffsgade 4, 1577 København, Danimarka
Telefon: +4533149262

Lidkoeb

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
LidKoeb

Eski bir ilaç üretim binasına kurulmuş LidKoeb’de üretim günlerinden kalma bir çok öğe mekanı tamamlamaya devam ediyor. İki katta hizmet veren mekân üst katında bir viski bar ve girişte de kokteyl bar bulunduruyor. Chesterfield koltuklar ve şömine ortamı ısıtırken özenle ve profesyonelce hazırlanmış kokteyller de ruhunuzu ısıtacak.

Web Sitesi: lidkoeb.dk
Adres: Vesterbrogade 72B, 1620 København, Danimarka
Telefon: +4533112010

Curfew

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Curfew

1940’lardan beri hizmet veren bu mekân şimdilerde speakeasy yani gizli bar olarak hizmet veriyor. Girişi aynı filmlerdeki gibi bir kütüphanenin içerisinden. İlhamını Çin’den alan bu bar menüsünü ise 20. yüzyıl romanlarından esinlenerek çıkarıyor. Mevsimsel olarak değişen bu cesur ve yaratıcı kokteylleri denemekten çekinmeyin.

Web Sitesi: curfew.dk
Adres: Vesterbrogade 20, 1620 København V, Danimarka
Telefon: +4529299276

{58506}

Den Vandrette

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Den Vandrette

Kopenhag’ın meşhur renkli evlerini keyifle izleyebileceğiniz, turistik meydanın en büyük cevheri Den Vandrette. Geniş bir natural şarap listesi ve sezonluk değişen yemek menüsü var. Bildiğimiz şarap barlardan farkı ise özenle hazırlanmış şarap menüsü kadar iddialı paylaşımlık tabakları. Uzun bir günün ardından akşam üstü biraz dinlenmek ve şehrin tadını çıkarmak için ideal bir nokta.

Web Sitesi: www.denvandrette.dk
Adres: Havnegade 53A, 1058 København K, Danimarka
Telefon: +4572148228

Ancestrale

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Ancestral

Küçük, sıcak, samimi bir alan ve Dan eşyalar ile Ancestral, Kopenhag’ın en iddialı şarap barlarından biri. Avrupa’nın her yerinden gelmiş natural, organik ve biyodinamik şarap seçenekleri var. Bardak içmek isterseniz her gün açılan şişelere göre sürpriz tadımlar yapabilirsiniz. Ayrıca atıştırmalık vejeteryan minik tabaklar da var.

Web Sitesi: ancestrale.dk
Adres: Oehlenschlægersgade 12, st th, 1663 København, Danimarka
Telefon: +4531353851

Ved Stranden 10

Kopenhag'ın En Beğenilen Restoranları
Ved Stranden 10

Su kenarındaki bu şarap barı yazın dış mekânında kışınsa iç mekânında servis veriyor. Menüsüne de Avustralya’dan Peru’ya sürekli farklı üreticilerden şarap denemeleri giriyor. Genelde küçük üreticilere şans veren bar, bu tadımlar için özel günler düzenliyor.

Web Sitesi: www.vedstranden10.dk
Adres: Ved Stranden 10, 1061 København, Danimarka
Telefon: +4535424040

Şima Kurt
Şima Kurt Tüm Yazıları