preloader

Kopenhag Gezi Rehberi: Meeling Wong

06.03.2020
Kopenhag Gezi Rehberi: Meeling Wong

Yazı Boyutu:

Danimarkalı ünlü Georg Jensen markasının genel müdürü Meeling Wong, OGGUSTO’ya özel Kopenhag gezi rehberi hazırladı. Seyahat rotalarınız arasında Kopenhag yer alıyorsa mutlaka göz atın.

20 yıldan uzun bir süredir lüks mücevher endüstrisinde yer alan Meeling Wong, kariyerine John Hardy ve David Yurman gibi lüks mücevher şirketlerinde başlamıştır. Daha sonra kendi ismini taşıyan bir danışmanlık firması kurarak yeni mücevher markalara destek vermiştir. Wong, şu an Danimarkalı Georg Jensen mücevher markasının genel müdürlüğünü yapmaktadır.

Kopenhag’da nerede kalınır?

Sankt Peders Straede’te yer alan butik otel SP34 favorim. Burası, rahat ortamı ve arkadaş canlısı çalışanlarıyla ikinci evim haline geldi. Bazen iş çıkışı bir kadeh bir şeyler içmek için bile uğruyorum.

Kopenhag Gezi Rehberi: Meeling Wong

Kopenhag’da mutlaka yapılması gereken aktivite nedir?

Kopenhag’a geldiyseniz mutlaka kanal turu yapmalısınız. Özellikle de bir yaz gecesinde tura çıkmanızı tavsiye ederim. Botla kanal turu, şehri gezmenin kesinlikle en iyi yolu.

Kopenhag Gezi Rehberi: Meeling Wong

Kopenhag’da ne yenir?

Noma, İskandinav mutfağının en lezzetli yemeklerini tatmak için ideal bir adres. Mekan, lezzetli yemekleriyle damağınıza; niş dekorasyonuyla da göz zevkinize hitap ediyor.

Kopenhag Gezi Rehberi: Meeling Wong

Kopenhag’da gezilmesi gereken yerler neresi?

Kral’ın Bahçesi’ndeki kraliyet zaviyesi Rosenborg Kalesi, 400 yıllık bir ihtişama sahip. Kraliyete ait sanatsal hazinelerin ve taç mücevherlerin yer aldığı kale görülmesi gereken adreslerden. Hemen yakınlarındaki Orangeriet adlı restaurantta da akşam yemeği yiyebilirsiniz. Buradaki ham şeftalileri tatmanızı öneririm.

Kopenhag Gezi Rehberi: Meeling Wong

Humlebaek’taki The Louisiana Museum of Modern Art, muhteşem manzarası ve mimarisiyle gezilmeye değer. Arabayla Kopenhag’a 40 dakika uzaklıkta olan müzede tüm gününüzü geçirebilirsiniz.”

Kopenhag Gezi Rehberi: Meeling Wong

Alışveriş yapmak için en ideal adres neresi?

Amargetov’daki üç katlı Georg Jensen mağazasında, mücevher, gümüş ve ev ürünleri bulabilirsiniz. Yine Amargetov’daki Ilums Bolighus da İskandinav tasarımları satın almak için ideal bir adres.”

Kopenhag Gezi Rehberi: Meeling Wong

Kopenhag Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İskandinav ülkesi Danimarka’nın başkenti Kopenhag, Vikinglerin izlerini taşıyan tarihi ve kültürel bir şehirdir. Refah seviyesinin yüksekliği ile Avrupa’nın önde gelen şehirleri arasında yer alır. Gece hayatı ve yeme içme kültürü ile bir metropol olmasının yanı sıra küçük bir İskandinav kentini de anımsatır.

Kopenhag’a Ne Zaman Gidilir?

Kuzey’de bulunan Kopenhag, 7 ay çok soğuktur. Kopenhag’ı ziyaret etmek için en ideal aylar haziran, temmuz ve ağustos dönemidir. Turist kalabalığından sıyrılarak ılık havanın tadını çıkarmak isteyenler, eylül ayını da tercih edebilir.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları