preloader

Manzaralı Bir Teras Keyfi: Beatrice Restaurant

02.05.2023
Manzaralı Bir Teras Keyfi: Beatrice Restaurant

Yazı Boyutu:

Haliç’ten Galata’ya uzanan bir manzaraya eşlik eden lezzetleriyle Beatrice Restaurant’ı deneyimledik. Tarihin izlerinde bir buluşma noktası adeta. Lezzetlerinden konseptine, canlı müzik performanslarından kokteyllerine bilmeniz gerekenleri keşfedin!

Beyoğlu’na her gittiğimde Tünel, Meşrutiyet Caddesi ve Galata hattında bir yürüyüş, vaktim varsa bir kahve ya da kokteyl için kısa bir mola veriyorum. Sokaklarda yürürken, binaların mimari detaylarına, kapılarına, dönemlerini yansıtan dış cephelerindeki süslemelerine hayran kalmamak elde değil. Sadece bakmakla kalmayıp; fotoğraflamayı, bu şahane yapıların fotoğraflarını da arşivlemeyi seviyorum. Meşrutiyet Caddesi’ne bakan Adahan Decamondo Oteli’nin binası da hikâyesi ve mimarisiyle dikkatimi çeken yapılardan biri olmuştu. Zamanında Kamondo Ailesi’nin konut olarak kullandığı bina, otel olarak konuklarını ağırlıyor. Terasta konumlanan Beatrice Restaurant ise hem otel konuklarının hem de dışarıdan misafirlerin gelebildiği bir mekân. Biz de bu mekânı deneyimlemek üzere, Beatrice’e gittik. Otele gittiğimizde lobinin olduğu kattan asansöre binerek Beatrice Restaurant’a çıktık.

Ambiyans ve Müzik

Manzaralı Bir Teras Keyfi: Beatrice Restaurant

Restoran; geniş bir iç mekân ve restoranı çevreleyen bir terasa sahip. Terasın Haliç’ten Galata’ya uzanan bir manzarası var. Günün her sati keyifli ama özellikle gün batımında gitmenizi öneririm. Dekorasyonunda geçmişine dair detaylar hemen göze çarpıyor. Restoranın girişinde, hemen solda, nostaljik bir şapka göze çarpıyor. Gelen konuklar bu şapkayla fotoğraf çekmeyi de tercih ediyorlarmış. Mekânda haftanın üç günü canlı caz performansları ve DJ performansları da oluyor. Mekân her gün kapılarını 07.00’de açıyor, gece 01.00’e kadar açık.

{26125}

Menü ve Yemek Tarzı

Beatrice’in yemeklerine geçmeden önce kokteyllerinden denemek isterseniz; mekânın imza kokteyllerine mutlaka göz atın. 1874, Pink Palace, Little Irene aklınızda olsun. Kokteyl isimleri de mekânın tarihinden ilham alınarak belirlenmiş.

Manzaralı Bir Teras Keyfi: Beatrice Restaurant
Manzaralı Bir Teras Keyfi: Beatrice Restaurant

Menüde ilk olarak karşınıza kahvaltı bölümü çıkıyor. Güne Pera’da merhaba demek isteyenler için serpme kahvaltıdan çılbıra uzanan seçenekler olduğunu söylemeliyim. Başlangıçlarda peynir tabağı hem sunumu hem de peynir çeşitleriyle denenecek lezzetler listenize girmeli.

Manzaralı Bir Teras Keyfi: Beatrice Restaurant

Karides arancini, burrata confit, beatrice üçlü ceviche gibi alternatifler var. Makarna ve rissotto seviyorsanız menüde deniz ürünleri ve mantar gibi lezzetlerin eşlik ettiği dört alternatif var. Sinop mantısı çok güzel. Burger gibi yemekler de menüde bulunuyor.

Manzaralı Bir Teras Keyfi: Beatrice Restaurant

Tatlısız olmaz diyenler için mekânın öne çıkan tatlısı baklava cheesecake. Porsiyonu oldukça büyük. Ayrıca Hamsiköy sütlacı, creme brulee, meyve tabağı da tatlı menüsünde tadılabilecek lezzetler arasında.

En Çok Aklımda Kalanlar

Manzaralı Bir Teras Keyfi: Beatrice Restaurant
  • Manzara güzel. Haliç’ten Galata’ya uzanıyor.
  • İmza kokteyllerinden Pink Palace.
  • Gün batımı manzarasında mekânda bir şeyler içmek ve yemek ayrı bir keyif.
  • Otelin dekorasyonu da çok hoş. Hem çok modern hem de geçmişe atıfta bulunan detaylar göze çarpıyor.

Kimler Gitmeli?

Manzara ve teras keyfi seviyorsanız mutlaka rotanızı Beatrice’e çevirin. Canlı müzik ve yemek ikilisini tercih edenler için de ideal.

{191}

Nasıl giyinmeli?

Bir dress code bulunmuyor. Rahat edebileceğiniz kıyafetler tercih edebilirsiniz. Ancak akşam saatlerinde teras serin olabiliyor.

Asmalı Mescid Mahallesi, General Yazgan Sok. No:14 Beyoğlu, İstanbul, 02123932757

Senem Bal Ay
Senem Bal Ay Tüm Yazıları