preloader

Online Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Düzenlenir?

07.05.2020
Online Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Düzenlenir?

Yazı Boyutu:

Sosyal mesafe kurallarına uyarak, gelin adayıyla yan yana olmadan da mükemmel bir bekarlığa veda partisi düzenleyebilirsiniz. Kusursuz bir online bekarlığa veda partisi için ipuçlarını keşfedin.

Sosyal mesafe kurallarına uymak, harika bir bekarlığa partisi veremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Facetime, Zoom, Google Hangouts gibi uygulamalar sağ olsun, tüm kız arkadaşlarınızı fiziksel bir yolculuk yapmak zorunda kalmadan bir araya getirebilirsiniz. İşte en iyi bekarlığa veda partisini düzenlemek için birkaç ipucu…

Her Misafiri Şahsen Davet Edin

Online Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Düzenlenir?

Her zaman otomatik davet gönderebilirsiniz, ancak her bir kişiyi ayrı ayrı arayarak ya da e-posta göndererek kişisel bir dokunuş ekleyin. Böylece davetliler hem özel hissettirecek hem de işin ciddiyetinin belirlenmesine yardımcı olacaktır. Not: Her davetlinin online bekarlığa vedaya en az birkaç saat ayırabileceğinden emin olun ve buna göre planlama yapabilmeleri için başlangıç ve bitiş saatlerinde net olun.

Gelinden Bir Tema Seçmesini İsteyin

Online Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Düzenlenir?

Herkesin gerekli eşyalara ve kıyafetlere erişimi olduğu sürece temalı bir parti düzenleyebilirsiniz. Daha makul bir yaklaşım ise, gelinden hereksin birlikte keyif alabileceği spesifik bir içecek ya da yemek seçmesini isteyebilirsiniz. Bir başka fikir ise, aynı renk giyinmek ya da aynı makyajı yapmak olabilir. Partiye bir tema uygulamak, herkesin kendini partinin bir parçası olarak hissetmesine yardımcı olabilir.

Güzelce Hazırlanın (Gidecek Hiçbir Yer Olmasa Da)

Online Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Düzenlenir?

Birçoğumuz bekarlığa veda partilerine katılırken mutlaka en iyi şekilde görünmek isterler. Sadece oturma odasında yürüyor olsanız bile, hazırlanma sürecini kesinlikle atlamayın. Bunun için çabalamanız sizi parti moduna sokabilir. Ayrıca, gelin adayı herkesin çaba göstermesine çok mutlu olacaktır.

{772984}

Oyunlar Hazırlayın

Online Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Düzenlenir?

Gelinin herkesin tek tek adını söylemesi, adının söylediği kişinin kendini tanıtması, gelini nasıl tanıdıklarını anlatması ve gelinle ilgili komik ya da utanç verici bir anısını anlatmasıyla başlayabilirsiniz. Oyun oynamak için, herkesin katılmasını zorlaştıracak kartlar veya diğer materyaller gerektirmeyen etkinlikleri düşünün. Güvenli bir şekilde oynadığınız sürece “Bunu yaptıysan iç…” tarzında oyunlar da iyi bir seçenek olabilir. Klasik “Gelini ne kadar iyi tanıyorsun?” oyununu da tercih edebilirsiniz; gelin soruları sorar, katılımcılar cevaplarını yazar ve sonra gelin cevaplarını e-posta veya mesaj yoluyla davetlilerle paylaşır ve kahkahalar/konuşmalar başlar. Oyunlarla ilgili tereddütleriniz varsa, mantıklı olduklarından emin olmak için birkaç kişi ile önceden test edin. Eğer damat konuşmaya herhangi bir noktada dahil olursa “Kim daha iyi yemek pişirir?”, “Kim daha inatçı?” gibi soru bazlı bir oyun oynayabilirsiniz. Gelin ve damat aynı anda konuşarak cevabı söyleyebilir ya da bir kâğıda “Gelin” ya da “Damat” yazıp cevap olarak gösterebilirler. Oyun sadece bir kişinin soru sormasını ve gelin ve damadın cevap vermesini gerektirdiğinden, partinin geri kalanı için takip edilmesi kolay bir oyundur.

Özel Misafir Katılımı Kurgulayın

Online Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Düzenlenir?

Tek seferde saatlerce bir grup insanla video görüşmesi yapacaksanız, çeşitli etkinliklere ihtiyacınız olacak. Online bekarlığa veda başladıktan sonra bir ya da iki saat sonra damat adayı ya da gelinin annesi (ya da her ikisi) için konuk katılımı planlayın. Bu özel katılım partiyi tazeleyecek ve davetlilerin partiden kopmamasına yardımcı olacak.

İçecekleri Yenilemek Ya Da Nefes Almak İçin Aralar Koyun

Online Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Düzenlenir?

Bütün bir geceyi online bir bekarlığa vedaya harcamayı planlıyorsanız, ara sıra ara vermeniz gerekir. Kimsenin bir şeyi kaçırmamasını sağlamak için bu molalar önemli, sonuçta gelin adayıyla ilgili en sevdiğiniz hikâyeyi yeniden anlatılmasını kaçırmak istemezsiniz değil mi? Her yarım saate veya bir saatte beş dakikalık ara vermelisiniz. Bize güvenin herkes bunun için size teşekkür edecek.

{772991}

Geceyi Kısa Konuşmalarla Bitirin

Online Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Düzenlenir?

Gelin adayının kalbini ısıtacak sevimli bir son dokunuş olarak, onun evlenmesi için ne kadar heyecanlı olduğunuz ve bu kişi hayatınız olduğu için ne kadar minnettar olduğunuz ile ilgili hızlı bir konuşma yapın. Gelin için fiziksel olarak birlikte olmadan kutlama yapmak zor olabilir, bu yüzden geline ne kadar önemli olduğunu ve sevildiğini hatırlatmak onun modunun yükselmesine yardımcı olacaktır.

Her Şeyden Önce, Eğlenin!

Online Bekarlığa Veda Partisi Nasıl Düzenlenir?

Koşullar ideal olmayabilir, ancak limondan limonata yapmak bekarlığa veda ekibinin bir parçası olarak sizin görevinizdir. Önemli olan tek şey gelinin partisindeki herkesin mevcut olması, evliliğini kutlamak için heyecanlı olması ve eğlenmeye hazır olmasıdır. Kadeh kaldırmayı da unutmayın!

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları