preloader

Gelinlere Özel Profesyonel Cilt Bakımı Önerileri

29.04.2018
Gelinlere Özel Profesyonel Cilt Bakımı Önerileri

Yazı Boyutu:

Tedavi süreçlerinin değişkenliği ve alerji ihtimaline karşı, düğün hazırlıkları sırasında belki de en erken başlanması gereken konu; cilt bakımı. Bu konuda henüz bir aksiyon alamamış olanlar için, olabilecek en hızlı ve etkili yöntemleri Medikal Estetik Doktoru Pınar Yozgatlı Karagülle’den öğrendik.

Cildinizi yenilemek, canlandırmak ve gençleştirmek için en ideal yöntem;

“Gelin adaylarına ilk önerim artık herkes tarafından bilinen ve cilt bakımı denince tek seçenek haline gelen Hydrafacial. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen Hydrafacial, cildi nemlendirir ve elastikiyetini artırır, canlandırır; uygulama sonunda cilt tazelenir, yenilenir. Siyah ve beyaz noktalarından arınır, yağlı ciltlerde sebum dengesi sağlanır, ince kırışıklıkların görünümde de azalma olur. Üç aşamalı bir bakım olan Hydrafacial’ı diğer cilt bakım uygulamalarından ayıran en büyük özellik cilde sıkma işlemi uygulanmamasıdır. Uygulama yaklaşık 30 dakika sürer. Gelin adaylarına düğünden üç ay önce başlayacak şekilde, düzenli olarak Hydrafacial uygulatmalarını öneririm.”

Gelinlere Özel Profesyonel Cilt Bakımı Önerileri

Leke ve sarkmalara karşı daha detaylı bir bakım istiyorsanız;

“Eğer cildinize cilt bakımın yeterli gelmeyeceğini düşünüyorsanız ve hala düğüne birkaç ay vaktiniz var ise Hydrafacial ve Dermapen’i cildinize dönüşümlü uygulayarak Hydrafacial’in etkisini arttırıp aynı zamanda ince çizgiler, sarkmalar, cilt tonu eşitsizliklerine de çözüm sağlayabiliyoruz.”

Gelinlere Özel Profesyonel Cilt Bakımı Önerileri

Dermapen Nedir? Dermapen’de dikey olarak cilde birden fazla iğne ile mikro kanallar açılır. Mikro kanallardan cilt sorununa uygun içerikli proteinler, büyüme faktörü, anti-oksidanlar, vitamin ve minerallerin cildin alt katmanlarına ulaşması sağlanır. Dermapen’de amaç, ürünlerin emilim miktarını artırarak cilt üzerindeki iyileşmeyi hızlandırmak ve artırmaktır. Dermapen, yüzeysel ince kırışıklıkların iyileştirilmesi, cilt tonu eşitsizlikleri, yüzeysel lekelerin iyileştirilmesinde etkilidir.

{771057}

Cildinizi içeriden de nemlendirerek, çok daha canlı ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

“Kimi gelinler için dışarıdan yapılan bakımlar o canlı ve tazelenmiş görünümü elde etmek için yeterli olmayabiliyor. Bu noktada cildi içerinden beslemek, neme doyurmak en uygun olan yöntem olarak karşımıza çıkıyor. İçeriğinde hyaluronik asit, ciltte anti-aging etkisi yaratacak protein, büyüme faktörleri ve vitaminleri de barındıran nem aşıları, napaj yöntemiyle uygulanır. Düğünden bir ay önce yapıldığında düğüne kadar cildinizin nem tutma kapasitesi artacağı için cildiniz o özel gün geldiğinde tam da hayalinizdeki gibi sağlıkla ışıldayacaktır.”

Gelinlere Özel Profesyonel Cilt Bakımı Önerileri

Akne ve akne skarı konusunda geç kalmış olabilirsiniz; ancak yine de ışıldamak için henüz geç değil!

“Eğer cildinizdeki akne, akne skarı, leke gibi sorunların görünümünü iyileştirmek için kışın gerekli müdahale ve uygulamaları yaptırmadıysanız çok üzülerek söylemem gerekir ki artık bu sorunlara mevsim itibari ile çözüm bulmak için çok geç. Onun yerine düğün öncesinde cildinizi peeling’lerle ölü hücrelerinden arındırabilir ve cilt bakımıyla da ışıl ışıl parlamasını, neme doymasını sağlayabiliriz. Gelin adayları için diyebilirim ki, kusursuz makyajın temelinde iyi ve bakımlı bir cilt yatar. Bunun için de bir rutin dahilinde cildi ölü hücrelerden temizlemek, gözeneklerini küçültmek, siyah noktalarından arındırmak, yağ ve nem dengesini sağlamak çok önemlidir.”

{88348}

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları