preloader

Evinizin Enerjisini Yenileyecek Dekoratif İpuçları

Evinizin Enerjisini Yenileyecek Dekoratif İpuçları

Yazı Boyutu:

İç mekan tasarımları algılarımızı ve enerjimizi etkileme konusunda güçlü bir yeteneğe sahiptir. Enerjisi yüksek, dikkatlice organize edilmiş mekânlar hayat kalitemizi artırabilir.

Çoğumuz evden çalışma düzenine geçtik ve kendimize yeni alanlar oluşturduk ya da oluşturmaya devam ediyoruz… Yenilenme ihtiyacının bitmediği bugünlerde yaşam alanınızı enerjinizi yükseltecek mobilyalarla dekore edebilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Evinizin ambiyansını sezon trendlerini de yansıtan dokunuşlarla güncellemek için önerilerimize göz atın.

Aydınlatma Tercihinizi Gözden Geçirin

Evinizin Enerjisini Yenileyecek Dekoratif İpuçları

Günün farklı zamanlarında evlerimizde farklı ışık kaynakları kullanabilir, aydınlatma seçimlerimizle istediğimiz atmosferi yakalayabiliriz. Daha soft bir tavır için tavan aydınlatması yerine abajurları tercih etmeliyiz. Tek noktadan bir odakla yumuşak aydınlatılan ortamlar, geniş şekilde aydınlatılanlara göre daha sakin ve rahat hissettirir.


Yastıklarda Renk ve Desen Güncellemesi Yapın

Evinizin Enerjisini Yenileyecek Dekoratif İpuçları

Varolan mobilyaları değiştirmeden, mekân içinde değişim yaratmanın en pratik yollarından biri yastıkları değiştirmektir. Ortamın dekorasyonuna uygun, yeni renk ve desen seçimleriyle bambaşka bir görünüm yakalamak mümkün. Evinizin enerjisini arttırmak için koltuklarınızın üzerine daha canlı renkte kırlentler alabilir, pozitif hissettiren desen seçimleri yapabilirsiniz.

Evinizi Daima Temiz Tutun

Temizlik, evinizin enerjisini yükselten en etkili araçlardan biri. Evin her bir köşesini arındırırken aslında yaşam alanınızın frekansını da ayarladığınızı unutmayın. Işıltılı yüzeyler, tertemiz pencereler ve düzen içindeki her bir eşya, sadece göze hoş gelmekle kalmayıp aynı zamanda mekanın enerjisini de pozitif yönde dönüştürüyor.

Yüzey temizliği için Philips AquaTrio 9000 serisini kullanmanızı tavsiye ederiz! Philips’in en yüksek emiş gücüne sahip kablosuz dik süpürgesi, Philips AquaTrio 9000 serisi ile süpürgede tozları, kirleri ve sıvıları tek seferde temizleyebilirsiniz.

Philips AquaTrio 9000 serisi kablosuz dik süpürge, sert zeminlerdeki kuru ve ıslak kirleri tek seferde temizliyor, hem ileri hem geri hareketlerde toz ve kiri topluyor. Aynı zamanda tüm bu anlatılanları gerçekleştirirken dakikada 4500 dönüş hızıyla içindeki Power Brush parçalarını temiz tutmayı başarıyor. Philips AquaTrio, süpürme, silme ve mop özelliklerini bir araya getiriyor; bu sayede sürekli temiz su akışı ile ultra yumuşak mikrofiber fırçalar zemini etkili bir şekilde temizliyor. Özel temiz su haznesinden zemine sürekli temiz su akışı sağlanıyor ve bu su Power Brush fırçalar tarafından ıslaklık bırakmadan geri emiliyor. Su Difüzyon Sistemi özelliği sayesinde kirli suyu anında hapsediyor ve hazne kirli suya hiç temas etmek zorunda kalmadan boşaltılabiliyor.

Evinizin Enerjisini Yenileyecek Dekoratif İpuçları

Dar noktalara rahatça ulaşabilen Philips AquaTrio 9000, alçak mobilyaların altına bile kolaylıkla erişebiliyor. Kuru ve ıslak çekişli süpürme ayarından yalnızca kuru süpürme ayarına ve kablosuz el süpürgesine de kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. LED ışıklı başlığı, zor gözlemlenen kirleri belirginleştirip sizin yerinize görüyor.

Evinizin Enerjisini Yenileyecek Dekoratif İpuçları

Philips AquaTrio kutusunun içinde ıslak ve kuru silme özellikli ana süpürgenin yanında 10 adet ek ürün de geliyor: Philips AquaTrio yalnızca süpürme çubuğu, temizlik ve şarj istasyonu, uzun aralık başlığı, mini turbo fırça, duvara montaj aparatı, pil, şarj cihazı, zemin temizleme solüsyonu ve temizleme fırçası.

Philips AquaTrio 9000 serisini daha iyi tanımak ve satın almak için buraya tıklayın.


Mumları Dekorasyona Dahil Edin

Evinizin Enerjisini Yenileyecek Dekoratif İpuçları

Bazen çiçek, bazen baharat, bazen de odunsu aromalarla yaşamın özünü hatırlatan kokular; mum formuna girip evlere hayat katıyor. Karakteristik tasarım detaylarıyla adeta bir aksesuar niteliğinde olan ve doğal özlerden hayat bulan mumları yaşam alanınızda keyifli köşeler oluşturmak için kullanın.


Çiçeklerden Destek Alın

Evinizin Enerjisini Yenileyecek Dekoratif İpuçları

Doğru çiçek ve doğru vazo eşi benzeri olmayan bir dekorasyon objesidir. Evinize girdiğinizde taze çiçeklerle karşılanmaktan daha güzel ne olabilir? İşte bu yüzden koridorunuz bizce bu yenilik için en uygun alan. Bunun yanı sıra sehpa ve masalarınızın üzerine koyacağınız rengarenk kuru ya da yapay çiçeklerle ve çiçek desenli dekoratif tasarımlarla evinizde hiç bitmeyen bir bahar yaşayabilirsiniz.


Yerleşim Planında Değişiklik Yapın

Evinizin Enerjisini Yenileyecek Dekoratif İpuçları

Uzun süredir aynı köşede duran koltuğun, aynı sırada asılı duran tabloların yerlerini değiştirmeniz büyük çapta bir değişim yapmadan evin ambiyansını değiştirmenin bir yoludur. Mekâna bakın ve alternatif düzenlemeleri hayal edin. Yaşam alanınızın enerjisinin yükseldiğini işte bu değişimle gelen yenilenme hissi sayesinde fark edeceksiniz.

Kapak görseli: Lagu

*Bu içerik Philips iş birliğinde hazırlanmıştır.

Gizem Gürsel Şener
Gizem Gürsel Şener Tüm Yazıları