preloader

URBAN CARE'den Gençlere Destek Veren Proje

31.01.2024
URBAN CARE'den Gençlere Destek Veren Proje

Yazı Boyutu:

Selen Kozmetik CEO’su Selen Yorgun Tavit ile URBAN Care’in felsefesinden 2024 stratejilerine kadar pek çok konuyu konuştuk.

URBAN CARE'den Gençlere Destek Veren Proje

URBAN Care’in nasıl bir felsefesi var?

Marka olarak bu yolculuğa çıktığımız ilk günden bu yana tüm gücümüzü kadınlardan aldık. Çünkü bizim önceliğimiz, kişisel bakımına özen gösteren şehirli kadının, yoğun yaşam içerisinde kullanabileceği pratik ve etkili çözümleri sunabilmekti. İnsanı odağımıza alırken, aynı zamanda doğaya, hayvana saygılı ve vegan olmasıyla dikkatleri üzerine çeken bir marka yarattık. URBAN Care, temiz ve çevre dostu içeriği, fark yaratan ambalajı ve hayatın içinden vurgulara sahip iletişimiyle de dikkat çekerek hızla büyüdü ve pazarda lider konuma geldi.

Son günlerde ürün iletişimi kadar sosyal fayda odaklı iletişim de yürüttüğünüzü gözlemliyoruz. Bu konudaki yaklaşımınızı açıklar mısınız?

Sürdürülebilir tüm sektörlerde olduğu gibi kişisel bakım sektöründe de son dönemin en güncel konusu. Herkes için dönüştürücü değişimi hayata geçirmek zorunda olduğumuzun bilinci ile ilerliyoruz. Diğer yandan dünyada bireylerin, hak sahibi olarak temsiliyetini zayıflatan pek çok ayrımcılık ve eşitsizlik söz konusu. Türkiye’de de özellikle gençlerin hayallerini gerçekleştirme yolunda karşılaştığı engeller ve desteklerin yetersiz olması, arzu ettikleri yoldan gitmelerine engel oluyor.

Bugün iş dünyasının yalnızca finansal sonuçlara odaklanan standart yatırım stratejilerinin ötesine geçen bir anlayış geliştirmesine ihtiyaç var. Bizim bu konudaki odağımız, gençler. Onların hayallerinin peşinden koşmalarını sağlamak, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için yol göstermek üzere, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın iş birliğiyle URBAN Care Young Talent Platformu’nu (UYTP) hayata geçirdik.

URBAN CARE'den Gençlere Destek Veren Proje

URBAN Care Young Talent Platformu’nun temel misyonu ne olacak? Gençleri nasıl destekleyeceksiniz?

Burada temel hedefimiz, gençlere hayallerini gerçekleştirmeleri için bir fon kaynağı sunabilmek. Her yıl farklı bir konu başlığımız olacak. Bu yıl, URBAN Care Bond Plex Onarıcı Bakım serisini lanse ederken paylaştığımız ‘Bağlarımızla Güçlüyüz’ hikayemizden ilham alarak, odak konumuzu ‘dans’ olarak belirledik. URBAN Care Young Talent Platform ile ‘Dansta Fırsat Eşitliği’ çatısı altında, yeteneğini mesleğe dönüştürme yolunda cesaret ve özgüvenle ilerleyen ancak maddi imkansızların yolunu kapattığı birçok gence, uluslararası arenanın önde gelen okullarında bale, sokak dansı ve çağdaş- modern dans olmak üzere 3 farklı dans kategorisinde eğitim imkanı sağlayacağız.

Sanat Yönetmeni, Koreograf, Eğitmen Beyhan Murphy’nin başkanlığını yaptığı danışma kurulunda ve sanatçı, dans ve hareket terapisti Ekin Bernay’ın koordinatörlüğüyle büyük titizlikle çalışmalar sürdürülüyor.

Bu programa kimler ve ne zaman başvuracak? Kazananlar ne zaman açıklanacak?

Hem profesyonel hem de amatörlere kapımız açık. Programa 18-25 yaş aralığında gençler katılım gösterebilecek. Bale içinse 16-20 yaş kriteri var. https://www.urbancaretalent.com internet sitesi üzerinden başvuruları almaya başladık. Başvuru formunun doldurularak önceden çekilmiş performans videosunun siteye yüklenmesi gerekiyor. Beyhan Murphy’nin başkanlığını üstlendiği değerli jürimizin değerlendirmeleri sonucunda fiziki görüşme aşamasına gelinecek. Fiziki görüşmelerin ardından 45 finalist, yurt dışı dans eğitimi hakkı kazanacak. Sonuçları, mart ayının sonunda açıklamayı öngörüyoruz.

URBAN CARE'den Gençlere Destek Veren Proje

Platformu Anadolu’ya taşımayı düşünüyor musunuz?

Koordinatörümüz Ekin Bernay, seçici kurul üyelerimiz ve eğitim sağladığımız gençlerle birlikte, Anadolu’nun farklı köşelerinde ve özellikle afet bölgesinde, gençlere ve kadınlara ilham verebilmek için URBAN Care Dans Atölyeleri gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz.

*Bu içerik URBAN Care işbirliği ile hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları