preloader

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Ayça Onursal Oral

06.01.2021
OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Ayça Onursal Oral

Yazı Boyutu:

OGGUSTO ve Schweppes iş birliğinde, bugünlere gelene kadar yaşadıkları serüvenler ile ilham kaynağı olacak kişileri sizlerle bir araya getiriyoruz. Arkanıza yaslandıysanız Talk Show’umuz başlıyor…

Talk show’umuz özelinde ¨Ne İstediğini Bilenler¨le bir araya geldik. Bugünlere gelene kadar yaşadıkları serüvenler, yaptıkları yanlışlar ve dönüm noktalarıyla bizlere ilham olacak 5 kişi ve onların hikayelerini kendi ağızlarından dinledik. Bu talk show’un daha önce izlediklerinizden farklı olduğunu şimdiden söylemek isteriz. Üstelik siz bu kişilerin anılarını dinlerken onlara Schweppes’in birbirinden farklı mocktail’leri de eşlik ediyor. Arkanıza yaslanın, Talk Show’umuz başlıyor! Hazırsanız sizi ilk konuğumuz ile tanıştıralım. Karşınızda Ayça Onursal Oral ve ona eşlik eden Schweppes’in Tangirian Sunset mocktail’i.

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Ayça Onursal Oral

Alkışlarınız bittiyse sizleri ekran başına alalım!

Ayça Onursal Oral kimdir?

Merhaba ben Ayça! 29 yaşında bir kadın girişimciyim. Günde ortalama 25-30 pasta, haftada en az 4-5 catering yapan butik bir pastanemiz var! Ayça kendine karşı biraz acımasız biridir o yüzden bu soruyu kendi bakış açımla cevaplamak istemedim. Arkadaşlarımın ve eşimin gözünden kendimi tanımlayacağım: Ayça çalışma hastasıdır, dalgındır ama yaratıcıdır, sosyal kelebektir, dünya iyisidir, ve iç güdüleri biraz fazla kuvvetlidir.

Ayça’yi daha fazla tanımak için videoyu izleyin!

Unutulmaz yılbaşın?

Yeni yıla kendimi bildim bileli hep çok kalabalık ve çekirdek bir arkadaş kadrosuyla giriyorum, her sene birbirinden güzeldi. Ama sanırım benim için en özeli bu sene olacak. Kızımla 🙂

Her gün gitsem de gezmekten asla sıkılmam dediğin semt neresi?

Kesinlikle Bebek, günün her anına ayak uyduran ritmini çok seviyorum.

Peki bir şehir olsaydın?

Sanırım New York ! Gece gündüz, hiç yerinde duramayan 🙂

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Ayça Onursal Oral

Hayatınızda iz bırakan başucu kitapları hangisi?

Serenad – Zülfü Livaneli.

Yakından takip ettiğin podcast serileri hangileri?

Serdar Kuzuloğlu – Zihnimin Kıvrımları, Nilay Örnek – Nasıl Olunur, Ece Targıt – Yoldayız Geliyor musun en sevdiklerimden.

Telefonundaki en favori ilk 5 uygulama nedir?

Bir dijitalci olarak, Instagram tabi ki ilk sırada, Mail, Spotify, Getir (Starbucks, Canva, Meditopia da favorilerimden.)

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Ayça Onursal Oral

“Olmasaydı işler daha da zorlaşırdı” dediğin kişi..

Tek bir kişiye bu sorumluluğu yüklemek istemem 🙂 Çevremdeki herkes hayatımı kolaylaştırıyor diyebilirim ama en çok Bulut, eşim 🙂 Ailem, ortağım Nesli ve bütün yakın arkadaşlarım, hepsi iyi ki var!

Diyelim ki bir an sıfırdan başlaman gerekiyor ve hemen plan yapman lazım?

Sadece kendime daha çok güvenirdim ve korkmazdım. Bugüne kadarki bütün iş tecrübelerimde gördüm ki gerçekten emek verirsen ve çalışırsan her şeyi başarabilirsin.

2023 yılına hangi ülkede girmek isterdin?

Yeni yıl ruhuna bayılıyorum. Özellikle Avrupa ülkeleri bu ruhu çok iyi yansıtıyor, o yüzden yeni yıla sadece Avrupa’da girmek bile bana çok iyi hissettiyor, şehir pek önemli değil. Ama illa bir tercihim olacaksa Paris ve Roma!

2023’ten bahsetmişken hayalindeki rotayı da öğrenelim.

Mexica, Tulum

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Ayça Onursal Oral

Asla yemem dediğin ama tadını merak ettiğin yemek var mı? Varsa hangisi?

Yıllarca beslenme uzmanlarıyla aynı ortamda çalışan biri olarak beslenme konusunda hala keskin çizgilerim var desem yalan söylemiş olmam. Peynir ve yumurtayı en son ne zaman yediğimi hatırlamıyorum bile…

OGGUSTO X Schweppes İle Ne İstediğini Bilenler: Ayça Onursal Oral

Peki gelelim asıl sorumuza…Rusya ve Ukrayna ateşkes imzalıyor ve sizden bu özel anda kesilecek pastayı yapmanız isteniyor. Nasıl bir pasta hazırlardınız?

Bembeyaz bir pasta hayal ediyorum. Üzeri sadece saf sevgiyi simgeleyen rengarenk çiçeklerle dolu… Hepimizi, tüm dünyayı sevgi kurtaracak, inanıyorum. Dilerim o günler biran önce gelir.

Zeynep Ülgen
Zeynep Ülgen Tüm Yazıları