preloader

Güzellik Tutkunları İçin Hediye Önerileri

05.11.2023
Güzellik Tutkunları İçin Hediye Önerileri

Yazı Boyutu:

Tüm konsantrasyonumuzu yılbaşını düşünmeye ve planlamaya vermişken, sevdiklerimize alacağımız hediyelere karar vermek için de doğru zaman. İşte bakım ve makyaj gurusu arkadaşınıza alabileceğiniz nokta atışı hediyeler.

Yılbaşına hazır mısınız? Biz çok hazırız! O halde eksikleri gidermeye, hediye alışverişine çıkmanın da tam zamanı. Her yaş grubundan, her tarzda kadını ortak noktada buluşturan bir kategori var: Kozmetik. Rujlar, parfümler, bakım malzemeleri… Düşüncesi bile insanı heyecanlandırıyor. Hele bir de yeni yıla girmeden hemen önce, hediye paketinin içinde geliyorsa! Güzellik tutkunlarına neler alınır? Seçeneklerimiz oldukça fazla.

Cilt Bakımı Olmadan Yapamayanlara

Her güzellik tutkunu karakter, serumların cildin onarım ve yenilenme sürecine olan büyük katkısını bilir ve düzenli olarak kullanmayı asla ihmal etmez. Bu karakterin en sevineceği hediyelerden biri de şüphesiz ki cildine iyi bakmayı hedefleyen serumlar oluyor! Serumlar hem konsantre içerikleri sayesinde cilde güçlü ve yoğun bir destek sağlarken, hem de sonrasında uygulanacak ürünlerin etkisini artırıyor.

Lancôme

Skinceuticals

Hepsi Bir Arada Sevenlere

Kozmetik markaları bu dönemleri asla es geçmez ve mutlaka bu döneme özel setler hazırlar. Setlerin en büyük avantajı birçok ürünü deneme şansı sunması ve normalde tek tek alacağınızdan daha uygun ve yeni deneyimlere açık bir seçenek olması. Dolayısıyla yeni ürünler denemeyi seven biri için de tam isabet!

Drunk Elephant

L'Occitane

Doğal İçerik Arayanlara

Kimileri için de kozmetik, doğadan gelen, kimyasaldan uzak ürünler demektir… Onlara alacağınız, doğal içerikli bir ürün olabilecek en iyi hediye seçeneklerinden.

Saç Bakımını Önemseyenlere

Herkesin bakım ve güzellik rutinlerinde öncelikleri farklıdır. Kimi tüm yatırımını makyaj malzemelerine yaparken, kimi ürün denemeyi sever, kimisi için ise öncelik daima saçlarındadır. Akıllara saçlarıyla gelebilecek arkadaşınıza alacağınız en iyi hediyeler de tabii ki bu kategoriden olmalı.

Bakışlarıyla Etkileyenlere

Bazı insanlar vardır ki, gözlerini ön planda tutarak etkileyeci bakışlar yaratmayı sever… Bu durumda hacim veren maskaralar ve kirpik güçlendirici serumlar sevdiklerinizi çok mutlu edecektir. İki ürünü beraber hediye edebileceğiniz gibi paketin içine bir göz kalemi de koyabilirsiniz.

Dış Görünüşe Önem Verenlere

İtiraf edelim; bazen bir kozmetik ürününü almak ve denemek için ambalajı dahi yeter! Güzellik sektörü bu anlamda gerçekten çok çalışıyor ve en az içerikler kadar ambalajlara da önem veriyor. Bu tip ürünler, gerçek bir “makeup junkie” için hazine değerinde.

Fenty Beauty

Estee Lauder

Peeling ve Maske Aşıklarına

OGGUSTO’ya göre maske molaları, cilt bakımının en keyifli adımlarından biri. Hediye olarak düşünüldüğünde de bu molaya alacağınız hediyeyle eşlik etmek kulağa çok hoş geliyor. Güzellik tutkunu sevdiğiniz, içeriği temiz bir peeling ardından yapacağı maskenin keyfini doya doya çıkaracak!

The Body Shop

Caudalie

Elektronik Tutkunlarına

Güzellik alanında gün geçmiyor ki gözlerimizde kalpler çıkmasına sebep olacak bir inovasyon yaşanmasın… Eğer hediye konusunun hakkını vermek istiyorsanız, bir güzellik tutkunu için bunu destekleyecek cihazlardan daha iyisi düşünülemez.

Kırmızının En Çok Yakıştıklarına

Kırmızı, yılbaşının olmazsa olmazlarındandır; bunu kabul ediyoruz. Ancak bazıları için kırmızı dönemsel bir sevgi değil, makyajlarının da imzasıdır. Hem yılbaşına gönderme yapmak, hem de yüzlerde gülümseme yaratmak için şık ambalajlı, kırmızı bir ruj için “bingo” diyebiliriz!

Tom Ford

Yves Saint Laurent

Niş Kokudan Vazgeçmeyenlere

Son derece şık, zarif ve kesinlikle lüks bir hediye seçeneği. Parfüm özel günlerde her ne kadar kurtarıcı bir hediye seçeneği olsa da asla sıradan değil; hele ki niş parfüm dünyasından seçilmiş bir kokuysa…

Penhaligon's

Parfums de Marly

Evini Güzelleştirenlere

Ev kozmetiğinden de bahsetmemek olmaz! Dekorasyon ve kozmetiği buluşturan bu mis kokulu ve evin tüm ambiyansını değiştirebilen ürünler özellikle aile büyükleriniz, patronunuz ya da iş arkadaşlarınız için ideal.

Jo Malone London

Atelier Rebul

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları