preloader

En İyi Catering Firmaları: The Marmara Catering

23.01.2019
En İyi Catering Firmaları: The Marmara Catering

Yazı Boyutu:

İstanbul’un önde gelen otellerinden olan The Marmara’nın Catering ve Düğün Satış Müdürü Hatice Arslan ve Executive Şef Tolga Özkaya, catering hakkında bilinmesi gereken tüm detayları OGGUSTO okurları için özel olarak anlattı.

Catering yapmaya nasıl başladınız?

5 yıldızlı otel hizmetini otel dışına taşıyan The Marmara Catering, catering yapmaya 25 yıldan beri Türk ve Dünya mutfaklarından sentezlediği çok özel menüleriyle yurt içi ve yurt dışında profesyonel hizmet sunarak başladı. Tecrübeli şefleri ve yönetim kadrosuyla mekan ve konsepte uyumlu yaratıcı menüler sunmakla birlikte düğün, kurumsal etkinlikler, sosyal ve özel davetler, VIP misafir ağırlamaları, şirket içi etkinlikler, ve ev davetleri gibi farklı ihtiyaçlara göre hizmet vermektedir.

En İyi Catering Firmaları: The Marmara Catering

Markanızın catering sektöründeki farkınız ne?

Farkımız; kalitemiz, sunum çeşitliliğimiz ve en önemlisi ciddi bir bilgi ve tecrübe birikimimiz.

Catering sektöründe yakın gelecekte ne gibi yenilikler ve trendler göreceğiz?

Bir dönem sokak lezzetleri konsepti çok fazla talep edilirdi ancak şimdi bunun yerini yavaş yavaş sağlıklı ürünler, vitamin barlar ve glutensiz ürünler almaya başladı.

{771576}

Menünüzün imza yemeği nedir?

Kokteyl menümüzün imza yemekleri; mini atıştırmalıklar (finger food) ile oluşan menü seçeneğimiz, yenilebilir çiçekler ile yapılan sushiler, mini altın patateslerde havyar servisi, deniz mahsulleri ile hazırlanan tartar çeşitleri, ve kaburga ile hazırlanan burgerler.

En İyi Catering Firmaları: The Marmara Catering

Set menülerimizin imza yemekleri ise; geleneksel kuzu inciğin özel sunumu, pazıya sarılı balık dolması, trüf mantarlı dana Wellington, İstanbula özel ve İstanbul ile bütünleşmiş meze seçeneklerinden oluşan meze tabağı, ve balkabağı tatlı ve sorbesinden oluşan balkabağı üçlüsü.

Yemek hizmeti dışında masa kurma, yemek takımı, çiçek, süs vs gibi hizmetler veriyor musunuz?

The Marmara Catering olarak tüm masa, sandalye ve ekipman teminimizi yapıyoruz. Misafirimizin talepleri doğrultusunda dekorasyon çalışmalarını da profesyonel destekçilerimizle organize edebiliyoruz. Ancak işi profesyonellere bırakmayı daha çok tercih ediyoruz.

En İyi Catering Firmaları: The Marmara Catering
En İyi Catering Firmaları: The Marmara Catering

Minimum kaç kişilik bir organizasyon olmalı?

The Marmara Catering olarak minimum bir sayımız bulunmamaktadır. Her sayıda misafirimize hizmet veriyoruz.

{771599}

Sizce catering firması seçerken nelere dikkat edilmeli?

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu hijyen ve Gıda Güveliği kurallarının nasıl takip edildiği sonra da tecrübe ve referanslar. Sıcak ve soğuk gıdaların soğuk & sıcak zinciri kırılmadan taşınması ve doğru sıcaklıklarda ve Gıda Güvenliği kurallarına uygun standartlarda servis sunmak çok önemli. Daha sonra da en önemlisi tecrübe ve bu zamana kadar gerçekleştirilen işlerin referansıdır.

En İyi Catering Firmaları: The Marmara Catering
Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları