preloader

En İyi Catering Firmaları: Misafirliq

24.11.2018
En İyi Catering Firmaları: Misafirliq

Yazı Boyutu:

2016 senesinden beri A’dan Z’ye catering hizmeti veren Misafirliq’in kurucuları catering hakkında bilinmesi gerekenleri OGGUSTO için anlattı.

Nasıl kuruldunuz?

Misafirliq, kendi ihtiyaçlarımızdan doğdu. Hem iyi yemek yemeyi hem de davet vermeyi çok seven kişiler olarak fark ettik ki davet verirken lezzetli ve uygun fiyatlı yemeklere ulaşmanın kolay bir yolu yok. Ya catering şirketleriyle uzun telefon görüşmeleri veya yazışmalar sonunda menüye karar verip, yüksek bir ödeme yapmak gerekiyor ya büyük bir market alışverişi yapıp yemekleri kendimiz evde hazırlamamız gerekiyor ya da birkaç farklı adresten yemekleri temin ederek bir menü oluşturmak gerekiyor.

En İyi Catering Firmaları: Misafirliq

Markanızın catering sektöründeki farkınız ne?

Günümüzde her şey dijitale taşınıyor ve internet kullanımı giderek artıyor. Birçok hizmeti internet üzerinden satın alabilirken, catering hizmeti hala telefon ile ya da yüz yüze satın alabileceğiniz bir hizmet. Bizim en büyük farkımız online olarak kolay sipariş verilebilir ve 7/24 ulaşılabilir olmamız. Catering servisi almak isteyen kullanıcı www.misafirliq.com üzerinden tüm menülerimizin içeriklerini ve fiyatlarını görerek ihtiyacına göre siparişini arzu ettiği gibi verebiliyor. 25 adet set menümüzden kendine en uygununu seçiyor veya kendi menüsünü oluşturup kişi sayısını, teslimat tarihini ve saatini seçerek siparişini verebiliyor. Ayrıca garson, servis malzemeleri gibi ihtiyaçlarını da aynı şekilde websitemiz üzerinden seçebiliyor.

{771511}

Catering sektöründe yakın gelecekte ne gibi yenilikler ve trendler göreceğiz?

Özellikle birkaç senedir “iyi” ve “sağlıklı” yemek trendi yükselerek devam ediyor. Sadece günlük yaşantıda değil, özel davetlerde de misafirlere kaliteli, sağlıklı ve lezzetli yemekler sunma arayışı var. Sağlıklı yemek trendinde şekersiz yemekler gündemde. Bizde bu konuda unsuz şekersiz tatlılar gibi birçok alternatif sunuyoruz. Ayrıca, sağlıklı ve iyi yemek trendinin bir diğer uzantısı da organik et-meyve-sebze tüketimi. En iyi tedarikçilerle çalışarak yemeklerimizi en taze ürünlerle hazırlamanın yanı sıra talep edenlere organik ürünler de sunuyoruz. Örneğin, yeni yıla özel olarak organik hindi seçeneğini Misafirliq websitesi üzerinden sipariş verebilirler.

En İyi Catering Firmaları: Misafirliq

Menünüzün imza yemeği nedir?

Birden fazla imza yemeğimiz bulunuyor. En çok tercih edilen ürünlerimiz arasında ise narlı firik tabule, milföy bonfile, çıtır yufka çanağında tas kebabı veya tandır, pazıya sarılı levrek, zeytinyağlı yaprak sarma, kışın ise kestaneli lahana sarma ve tatlı olarak ise çilekli profiterolümüz yer alıyor.

Yemek hizmeti dışında masa kurma, yemek takımı, çiçek, süs vs gibi hizmetler veriyor musunuz?

Misafirliq, müşterilerine ihtiyacına göre ister sadece yemek servisi sunuyor isterlerse yemek ile birlikte sofra takımı, servis tabağı, garson hizmeti ve dekoratif ürünler de sağlayabiliyor. Bir davetin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları tek bir adresten temin edilebiliniyor. Baby shower, doğum günü ve doğum odası menülerimizde yer alan dekoratif süsleri (pano, bayrak, amerikan servis vs) de web sitemizden satın alınabiliniyor. Çiçek sipariş vermek isteyenler de yine websitemizde bulunan çeşitli çiçeklerden seçip çiçek siparişini verebiliyor.

En İyi Catering Firmaları: Misafirliq

Minimum kaç kişilik bir organizasyon olmalı?

Menülerimiz en az 4 kişilik.

Sizce catering firması seçerken nelere dikkat edilmeli?

Tabi ki yemeklerinin kalitesi, sunumu ve lezzeti çok önemli. Bu sebeple seçtiğiniz catering firmasının şeffaf olması ve ne sunacağını bilmeniz gerekir. Yemeklerimizin fotoğraflarını sunum şekilleri ve fiyatları ile birlikte websitemizde bulabiliyorsunuz. Lezzet konusunda ise ön sipariş verebilir ve yemeklerimizi davetinizden önce tadabilirsiniz.

{88198}

Yılbaşında nasıl bir menü oluşturulmalı?

Yılbaşı menümüzü olabildiğince herkesin damak tadına uygun olabilecek şekilde sade hazırladık ancak müşterilerimiz talep ederlerse websitemizdeki “Kendi Menünü Oluştur” bölümünde bulunan yemeklerden istediklerini menüye dahil edebilirler. Bu seneki menümüzde balkabağı veya mercimek çorbasını nar ve maş fasulyeli roka salatası takip ediyor. Ana yemek olarak soslu bütün hindi ve yanında kestaneli iç pilav olacak. Tatlı olarak da çıtır kabak tatlısı ikram edeceğiz.

Etiketler

Başak Güsar
Başak Güsar Tüm Yazıları