preloader

Yazı Sağlıklı ve Formda Karşılamanın 5 Yolu

12.04.2022
Yazı Sağlıklı ve Formda Karşılamanın 5 Yolu

Yazı Boyutu:

Medikal estetik uygulamaları günden güne daha da gelişiyor ve adeta cildimize yaptığımız bir yatırım haline geliyor. 30lu yaşlarda başlanan cilt sıkılaştırma, bölgesel incelme ve kolajen üretimini artırmaya yönelik işlemler ile daha sağlıklı yaş alırken istenilen görünüme kavuşmak mümkün.

Güneşin sıcaklığını yeniden hissettiğimiz, hayat enerjimizin tazelendiği ve yaşamın tadını doyasıya çıkarabildiğimiz bahar ayları kişisel bakımımızı yapmak; cildimizi ve vücudumuzu yaza hazırlamak için de ideal zaman. Bu noktada evde yapılan rutin bakımların haricinde uzman dermatologlardan ve son teknolojiye sahip cihazlarla yapılan uygulamalardan destek alınabiliyor. 30’lu yaşlarda başlanan cilt sıkılaştırma, bölgesel incelme ve kolajen üretimini artırmaya yönelik işlemler ile günümüzde artık daha sağlıklı yaş alınıyor. Baharı daha parlak bir cilt ile karşılamak ve yaza şimdiden hazırlık yapmak için Doku Medical‘ın en sevilen medikal estetik uygulamalarını bu rehberde bulabilirsiniz.

Derin Cilt Lekelerini ve İzleri Silin

Yazı Sağlıklı ve Formda Karşılamanın 5 Yolu

Cildi yenileyen, gençleştiren ve deri altı problemlerine etki eden BBL Hero Full Body, başarısı klinik araştırmalarınca kanıtlanmış, güvenli bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Aknelerden, çillere, Rozesea’dan daha derin lekelere karşı etkili olan bu cihaz yüz, boyun, göğüs, kol, sırt ve bacak gibi vücudun tüm bölgelerinde işlem yapabiliyor. Cilt gençleştirme ve genetik yenilenme için ihtiyaç duyulan her şeyi sunan bu cihaz, derin izlere ve lekelere karşı da etkili oluyor. Üstelik riski minimuma indiren güvenlik adımları sayesinde cildin fazla ısınması engelleniyor ve böylelikle leke veya iz kalmaması hedefleniyor.

BBL Hero Full Body ince kırışıklıkların, sivilce izi, çukurluk ve yara izlerinin, hamilelik çatlaklarının giderilmesi; yanık izlerinin ve kılcal damarların tedavisi, cildin gençleştirilmesi ve gözeneklerin sıkılaştırılması, boyun ve dekolte bölgesinin toparlanması konularında tercih ediliyor. Genellikle dört haftada bir uygulama yapılabilen BBL Hero Full Body uygulamasının seans sayısı iki – altı seans arasında değişiyor. İşlem süresi, uygulanan bölgenin genişliğine göre 15 dakika ila 1 saat arasında değişiklik gösteriyor. Sonuçların kalıcılığının ise seans sayısıyla aynı oranda artması bekleniyor.

Kısa Sürede Daha Fazla Kas Çalıştırın

Yazı Sağlıklı ve Formda Karşılamanın 5 Yolu

Hem ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onayına hem CE belgesine sahip bir medikal estetik uygulaması olan Emsculpt, yüksek yoğunluklu elektromanyetik dalgalar ile seçilen bölgedeki sinirleri doğrudan uyarıyor. Ve normal tempoda sporla ulaşılamayacak çok yüksek yoğunluklu kasılmalar yaratıyor. Bu kasılmalar yağ yakımının yanı sıra kas kitlesinde de artış sağlıyor. Bu etki iç organların çevresindeki internal yağlanmayı etkileyerek buralardaki yağ kitlesinde de azalma vaat ediyor. Aynı zamanda yağ yakarken bel çevresinde de fit bir görünüm kazanılmasını sağlıyor.

Etkinliği kişiden kişiye değişmekle beraber Emsculpt üzerine yapılan klinik çalışmalarda yağ oranını yüzde 10-12 değerinde azalttığı, kaslarda ise yüzde 16 oranında artış sağladığı görülüyor. Seans süresi 30 dakika süren bu işlem, yağlanmanın genel olarak yaşandığı karın ve kalçaya, bacaktaki kalf bölgelerine, kolda ise triceps ve bicepse uygulanıyor. Emsculpt aynı zamanda CoolSculpting ile de kombine edilebiliyor.

Bölgesel İncelme İçin

Yazı Sağlıklı ve Formda Karşılamanın 5 Yolu

İnsanların doğuştan sahip olduğu belli sayıdaki yağ hücreleri, hacimlerinin 100 katına kadar büyüyebiliyor fakat kilo verildiğinde bu hücreler küçülseler dahi vücuttan tamamen atılamıyor. Soğuk lipoliz olarak da bilinen CoolSculpting, inatçı yağlardan kurtulmayı vadediyor ve kilo kaybından ziyade yağ yakımına destek vererek yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını sağlıyor. Bu sebeple de ideal kilosuna yakın fakat inatçı bölgesel yağlara sahip kişiler tarafından tercih ediliyor.

Konsültasyon esnasında kişinin CoolSculpting için uygun olup olmadığına uzman dermatologlar tarafından karar veriliyor ve yine uygulaması da doktor kontrolünde gerçekleşiyor. İşlem sırasında, yağın vakumlanmasının ardından sıcaklık -9dan -11 dereceye kademeli olarak düşürülüyor ve o bölgedeki yağ hücrelerine hasar veriliyor. Ardından parçalanan yağ hücrelerinin doğal bir süreçle vücuttan atılması sağlanıyor.

CoolSculpting alt karın, omuzlar, sırtta arka bikini bölgesi gibi alanlardaki inatçı yağların tedavisinde kullanılıyor. Uygulama yapılan her bölge için ayrı bir başlık tercih ediliyor ve yaklaşık 45 dakika sürüyor. İlk seansta yağ kitlesinde yüzde 20 ila yüzde 40 oranında bir azalma bekleniyor. İhtiyaç duyulması halinde 3 ay sonrasında ikinci bir seans yapılabiliyor. İşlem sonrasında kazanılan form diyet ve sporla desteklendiğinde çok daha tatmin edici ve kalıcı sonuçlar elde edilebiliyor.

Hızlıca Kolajen Miktarını Artırın

Yazı Sağlıklı ve Formda Karşılamanın 5 Yolu

Red Touch 675 nm diyot lazer olan Red Touch, sağladığı kolajen uyarımı ile son zamanlarda sıkça karşımıza çıkıyor. Kolajen liflerine direkt olarak etki etmesi sebebiyle tercih edilen lazer, tüm cilt tiplerine; lekeleri, melazması olan kişilerde bile güvenle uygulanabiliyor. Üstelik herhangi bir soyulma veya kızarıklık yapmıyor. Çünkü diğer lazerler veya iğneli işlemler ciltte termal bir hasar yaratarak kolajen uyarımını hedeflerken burada direkt olarak kolajen lifleri uyarılıyor. Dolayısıyla cilde herhangi bir hasar vermiyor. Aynı zamanda işlemden sonra görülebilecek bir yan etkisi de olmadığı için özel günlerden önce çok tercih ediliyor.

Bir lazer uygulaması olmasına rağmen yaz döneminde de rahatlıkla kullanılabiliyor. Uzman dermatologlar tarafından ayda bir olmak üzere üç seans yapılması önerilen Red Touch, tek seansta bile ciltte direkt olarak bir canlılık ve sıkılaşma oluşturabiliyor. Üstelik kolajen takviyeleri ile birlikte uygulandığında etkisi çok daha fazla oluyor. Aynı zamanda mezoterapi, cilt bakımı veya Ultherapy gibi işlemlerle de güvenle kombinlenebiliyor.

Selülitlerle Vedalaşın

Yazı Sağlıklı ve Formda Karşılamanın 5 Yolu

ABD Federal Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı Emtone’un en belirgin özelliği selülite neden olan tüm faktörlere aynı anda etki edebiliyor olması. Monopolar radyo frekansı ve şok dalgası enerjisini kombine eden cihaz uygulama anında da ısının ve masajın etkisini kullanıyor. Genişlemiş yağ odacıklarına, ciltteki elastikiyet kaybına ve biriken metabolik atıklar ile oluşan selülit problemine doğrudan etki eden Emtone, odaklı basınç enerjisi ile bozulan kan dolaşımını düzenliyor ve selülite neden olan metabolik atıkların sistemden atılmasını sağlıyor. Aynı zamanda radyo frekans enerjisi ile de hasar görmüş kolajen liflerini onarıyor. Böylelikle hem cilt kalitesini hem de cildin elastikiyetini artırıyor.

Haftada bir uygulanacak şekilde dört seans yapılması önerilen Emtone uygulamasında sonuçlar ilk seanstan itibaren görülebiliyor. Ancak selülitin şiddetine bağlı olarak seans sayısı dermatoloji uzmanının muayenesine bağlı olarak belirleniyor ve seanslar tedavi bölgesine bağlı olarak 12-20 dakika arasında sürüyor. Herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmeyen işlemden hemen sonra günlük hayata devam edilebiliyor. Bu noktada doktor ile gerçekleştirilecek konsültasyon süreci elbette çok önemli. Her işlem herkes için uygun olmayabiliyor. Bunu önlemek için Doku Medical’in uzman doktorlarına danışabilir, güvenli ve etkili uygulamalarla bahara keyifli bir giriş yapabilirsiniz.

Doku Medical Hakkında:

Yazı Sağlıklı ve Formda Karşılamanın 5 Yolu

Dünyanın her yerinden gelen insanlara dünya standartlarında hizmet verebilmeyi amaçlayan Doku Medical, yıllardır A+ hizmet sunmaya devam ediyor. Medikal estetik alanında sahip olduğu deneyimi tecrübesi ile birleştiren klinikte tedavi veya uygulama süreçleri, başından sonuna bir bütün olarak tasarlanıyor. Son teknolojiyi kullanarak, sektördeki gelişmeleri ve trendleri yakından takip eden klinik, güvenli ve steril bir hizmetten ödün vermemeyi amaçlıyor.

100den fazla sanat eserinin yer aldığı dekorasyonuyla alışılagelmiş klinik algısını yıkmayı hedefleyen Doku Medical, ameliyatsız yüz germe, cilt gençleştirme, saç ekimi, bölgesel incelme ve plastik cerrahi konusunda alanında uzman doktorları ile gelenlere sanat dolu bir deneyim yaşatıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları