preloader

En Etkili Yeni Nesil Masaj Aletleri

04.02.2021
En Etkili Yeni Nesil Masaj Aletleri

Yazı Boyutu:

Masaja en çok ihtiyacınız olduğu anlarda yardımcınız olacak ve kullananlardan tam not almış en iyi masaj aletlerini listeledik.

Kronikleşmeye giden kas ağrılarınız varsa ya da spor sonrası kaslarınızı rahatlatmak istiyorsanız sorunlarınıza çözüm olacak iyi bir masaj aletinin elinizin altında olmasında fayda var. Son zamanlarda çok daha çeşitlenen masaj aletleri arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız en beğenilen, kullananlardan iyi dönüşler alan bu masaj aletleri listemizi mutlaka inceleyin. Masaj randevusu alamadığımız ve kendimize spa günü ısmarlayamadığımız bu dönemde kurtarıcı olacakları kesin.

Boyun Masajı Aleti

En Etkili Yeni Nesil Masaj Aletleri

Satın Al – Xiaomi Jeeback G2

Taşıması ve saklaması açısından oldukça pratik olan Xiaomi Jeeback G2, özellikle tüm günü bilgisayar başında geçirenlerin muzdarip olduğu arka boyun bölgesi ağrılarını gidermek için tasarlanmış. İç kısmında bulunan üç farklı yastıkla boyun ve üst omurga masajı yapan Xiaomi Jeeback, ister paketin içerisinden çıkan kumandasıyla istenirse de telefona indirilen aplikasyonla kontrol edilebiliyor. Gua Sha, akupunktur, sıcak kompres ve ovalama modunda çalışabiliyor.

Ovmalı Masaj Yastığı

En Etkili Yeni Nesil Masaj Aletleri

Satın Al – Medilix Masaj Yastığı

Minik bir yastık boyutunda tasarlanan masaj aletinin hem ısıtmalı hem de ısıtmasız çalışabilmesi en büyük artılarından biri. Sırt, ayak, boyun gibi kas ağrısı yaşanan bölgeye içerisindeki oynayan başlıklarla baskı uygulayarak masaj yapabiliyor. Kullanıcıların Medilix ile özellikle yaptığı yorum, masaj yastığının el masajındaki gibi rahatlatıcı bir his vermesi oluyor.

Ayak Spa & Masaj Aleti

En Etkili Yeni Nesil Masaj Aletleri

Satın Al – Medisana Ayak Spa

Uzun ve rahatlatıcı ayak masajı sevenler bu ayak spasını özellikle öneriyor. İçerisine konulan suyu sıcak tutabilen ve suyun hareket etmesini sağlayan Medisana Ayak Spa’sının paketinde üç farklı pedikür aksesuarı da bulunuyor. Taban kısmındaki yükseklikler ve silindirler masajın etkisini artıyor.

{772938}

Elektrikli El Masajı Aleti

Satın Al – Xiaomi Youpin El Masajı Aleti

Uzun süre klavye ve mouse kullananların sıkça karşılaştığı el ağrısı ve uyuşmasına özel tasarlanan bir masaj aleti de var. El, parmak ve bilekteki ağrıları azaltmak için tasarlanan Xiaomi Youpin, kullananların oldukça memnun kaldığı bir masaj aleti. İki farklı masaj modu, kadın ve erkek eline özel masaj programı, üç farklı masaj gücü, ısıtma fonksiyonu ve zamanlayıcısı olan masaj aleti günün ardından yorulan eller için birebir.

Vücut Masaj Aleti

En Etkili Yeni Nesil Masaj Aletleri

Satın Al – Beurer MG100 Vücut Masajı Aleti

Bu model bacak bölgenizden sırtınıza tüm vücudunuzda kullanabileceğiniz bir masaj aleti. Beurer MG100 masaj aletinin ucunda iki nokta bulunuyor buradan yaydığı kızılötesi ısı ve titreşimle masaj yapıyor. Ev tipinde ama adeta profesyonel eller gibi sonuç veren masaj aletindeki başlıklar üç farklı modelle değişebiliyor. Farklı hızda masaj sevenler için beş farklı kademede seçim yapma şansı da sunuluyor.

Masaj Tabancası

En Etkili Yeni Nesil Masaj Aletleri

Satın Al – Hyperice Hypervolt Masaj Tabancası

Son günlerin en sevilen masaj aleti kesinlikle tabanca modelli olanlar. Kas ağrılarını azaltmak için tasarlanan, kas geliştirme özelliği de olan masaj tabancaları sporcular tarafından ısınma ve soğuma hareketleri yerine de kullanılıyor. Kas yorgunluğunu alıyor, kan dolaşımını hızlandırıyor, eklemlere de iyi geliyor. Masaj tabancasının üç frekans ayarı olsa da basıncını ve uyguladığınız bölgeyi el hareketlerinizle kendiniz kontrol ediyorsunuz. Paket içerisinden çıkan başlıkları da yine kendi istediğiniz masaj kuvvetine göre seçebiliyorsunuz. Masaj tabancalarında aranılan ayırt edici özellik ise kesinlikle orijinal ürün seçilmesi olmalı. Piyasada benzeri çok yapıldığı için muadilleri olsa da her marka masaj konusunda başarılı olmuyor.

İkili Masaj Rulosu

En Etkili Yeni Nesil Masaj Aletleri

Satın Al – Tchibo İkili Masaj Rulosu

Özellikle kol ve bacak ağrıları için kullanılabilen çift taraflı toplar kasları rahatlatıyor. İnsan anatomisinin şeklini alabilen rulo, özellikle spor sonrasında olabilen kas ağrılarını gideriyor ve kan dolaşımını hızlandırıyor. Çift taraflı masaj rulosu hafif malzemeyle üretildiği için de spor sonrasında kullanmak üzere çantada taşımak sorun olmuyor.

{772057}

Masaj Çubuğu

En Etkili Yeni Nesil Masaj Aletleri

Satın Al – Decathlon Modüler Masaj Çubuğu

Merdane mantığıyla tasarlanan masaj çubukları en kolay ve pratik kullanılabilen masaj aletlerinden. Kas ağrısı yaşanan bölgeye istenilen düzeyde baskı uygulayarak kullanılabilen masaj çubuklarının manuel olması da çok uzun süre kullanılmasını sağlıyor.

Sujok Terapi Yüzüğü

En Etkili Yeni Nesil Masaj Aletleri

Satın Al – Yuka Sujok Yüzüğü

Kas değil de daha çok kronikleşen vücut ağrıları için alternatif arıyorsanız refleksoloji masajına yönelmekte fayda var. Güney Kore’den çıkıp tüm dünyada duyulan Sujok terapi yönteminin bir parçası olan masaj yüzükleri, refleksoloji mantığıyla çalışıyor. Ağrı hissettiğiniz bölgenin parmaklarınızdaki noktasına masaj yapılmasını sağlayan yüzükler ileri geri hareket ettirilerek o bölgeye olması gerektiği ölçüde baskı uyguluyor ve hedeflediğiniz bölgeyi/organı tedavi ediyor. Sujok terapilerinden olumlu dönüş alanların sayısı da bir hayli fazla.

Kuru Fırçalama

En Etkili Yeni Nesil Masaj Aletleri

Satın Al – Mar’le At kılı Fırça

Alışageldiğimiz masajlardan bir hayli farklı olan kuru fırçalama tekniği düzenli olarak yapıldığında cilde ve anatomiye ciddi katkısı oluyor. Aşağıdan yukarıya yani dışarıdan kalbe doğru uygulanan kuru fırçalama kan dolaşımını hızlandırıyor, selülitleri azaltıyor, ciltteki ölü dokuları atıyor, cildin daha canlı olmasını sağlıyor. Kuru fırçalama cilt bakımı ve sağlıklı yaşam için önerilen bir masaj tekniği.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları