preloader

İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları: The Ritz-Carlton, Istanbul

06.11.2018
İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları: The Ritz-Carlton, Istanbul

Yazı Boyutu:

İstanbul’daki en güzel düğün mekanlarının içinde, zarafeti ile göz kamaştıran The Ritz-Carlton İstanbul’un ayrıcalıklı dünyasını keşfedin.

Zarafeti ile göz kamaştıran yepyeni balo salonu ile unutulmaz davetlere ev sahipliği yapan The Ritz-Carlton, Istanbul, hayallerinizdeki düğünü sizin için gerçeğe dönüştürüyor.

İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları: The Ritz-Carlton, Istanbul

The Ritz-Carlton, İstanbul’daki düğünlerin farkını, otelin Satış Direktörü Hatice Kardeşler Erksoy’a sorduk.

Nasıl bir düğünün hayalini kuranlar sizin otelinizi tercih etmeli?

¨Ritz-Carlton markası tüm dünyada hizmet kalitesi ve konuklara unutulmaz anılar biriktirmesini sağlayan “Hanımefendi ve Beyefendi”leri ile öne çıkmaktadır. Organizasyonun kusursuz geçmesini arzu eden, şık fakat herkes tarafından hatırlanacak zarif bir düğüne imza atmak isteyen tüm gelin ve damat adayları otelimizi tercih edebilir. Geçtiğimiz yıl tamamı yenilenen Ritz-Carlton Balo Salonu, ihtişamlı bir düğün yemeği organize etmek isteyen tüm konuklarımızın her türlü ihtiyacını karşılıyor. Tavan ve duvar süslemeleriyle dikkat çeken salon, organizasyon ve süsleme şirketinin de katkısıyla çiftlerin zevkleri doğrultusunda görkemli bir atmosfere dönüşüyor. Daha ufak çaplı bir düğün davetinde “evet” demek isteyen gelin ve damatlarımız için de Cam Salon gibi yüksek tavanlı, Boğaz’a nazır davet mekanlarımız bulunuyor. Gerek büyük gerekse daha samimi düğünler için çiftlerin arzuları doğrultusunda menüler oluşturarak onlara özel bir davet oluşturuyoruz.¨

İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları: The Ritz-Carlton, Istanbul

Hayatınızın belki de en önemli anılarının yaşanacağı bu gecenin bir “rüya” tadında geçmesini istiyorsunuz. İstanbul’un merkezinde bu rüyayı size yaşatmaya hazırlanan The Ritz-Carlton, İstanbul, bu yıl yenilenen 243 odası, süitleri ve muhteşem balo salonuyla hayatınızın bu en özel gününe ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

{88444}

Gelin ve damat adaylarına sunduğunuz özel hizmetler neler?

¨Çiftlerin bu çok özel gününün kusursuz geçmesi için butler servisimiz bulunuyor. Ayrıca, düğün profesyonellerimiz, davetin planlamasından itibaren tüm ayrıntılarda her zaman gelin ve damadın yanında oluyor. Buna ek olarak davet sahibini, organizasyonun gerçekleşeceği gece Boğaz manzaralı odalarımızda ağırlıyoruz. Aileler için hazırlık odaları, çiftin odasına davet öncesi yemek ve içecek servisi ve davetin birinci yılına özel Atelier restoranda akşam yemeği de diğer hizmetlerimiz arasında… Ayrıca, masa örtüsü, supla seçenekleri, masa ortası aynası, şamdan, peçete ve menü kartı gibi hizmetlerle davete katkıda bulunuyoruz. Davet öncesinde menünün belirlenmesi ve organizasyonun kusursuz geçmesi için menü tadımı ve koordinasyon toplantıları da yapıyoruz.

İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları: The Ritz-Carlton, Istanbul

Tüm bunlara ek olarak bünyesinde bulunduğumuz Marriott grubunun milyonlarca üyeye sahip sadakat programı mevcut. Sadece konaklama ve yiyecek-içecek harcamaları ile kısıtlı olmayan “Marriott Rewards” programına davet sahiplerini üye yapabiliyoruz. Gerçekleşen organizasyonlarından puan kazanan üyeler, dünya üzerinden bulunan Ritz-Carlton ve Marriott grubuna ait pek çok otelde bu puanları kullanarak konaklayabiliyor ve diğer imkanlardan da faydalanabiliyor.¨

İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları: The Ritz-Carlton, Istanbul

Dünyanın en lüks otel zincirleri arasında başı çeken The Ritz-Carlton, Istanbul, bu yıl düğün trendlerinde ezber bozmaya kararlı. Şıklığı ve zarafetiyle konukları kapıdan girer girmez etkileyen lobisi, 550 kişilik kapasitesiyle yenilenen balo salonunu, çiftlerin tercihine göre dizayn edilmiş atmosferi, menüsü ve dekorasyonuyla fark yaratan otel, bu yıl sadece İstanbullu konukların değil yurt içi ve yurt dışından gelen birçok çiftin de tercihi olmayı hedefliyor.

Ne kadar önceden düğün mekanının ayarlanması gerekiyor?

¨Arzu ettikleri güne müsaitlik bulabilmeleri için minimum 6-8 ay öncesinden mekanın ayarlanmasını öneriyoruz. Fakat son dakika oluşabilecek talepler için de hızlı çözümler bulabiliyoruz.¨

İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları: The Ritz-Carlton, Istanbul

40 gün 40 gece süren bir masal

The Ritz-Carlton İstanbul’da düğünler, tek bir geceden de ibaret değil. Geleneklerin tam anlamıyla yaşanmasını sağlayan otelde bu özel kutlamalara, “Gelin Hamamı” ve “Kına Gecesi” gibi birçok ritüel de eşlik ediyor. Otelin spa merkezinin geleneksel hamamında, gelinin ailesi ve sevenlerinin katılımıyla yapılan “Gelin Hamamı”nda lavanta, kekik, papatya özlü doğal sabunlar ve aromatik yağların dışında taze çiçekler, mevsim meyveleri, tercihe göre hafif yiyecek ve içecekler de sunuluyor. Böylece sıcak ve samimi bir ortamda unutulmaz bir seremoni gerçekleştiriliyor.

İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları: The Ritz-Carlton, Istanbul

After party aynı mekanda yapılabiliyor mu?

¨After party organizasyonlarımız, düğünün gerçekleştiği salonda devam edebiliyor. Fakat diğer davet salonlarımızdan teras barımıza kadar farklı mekan alternatifleri de sunabiliyoruz. Bu mekanlara özel menüler de çalışabiliyoruz. Mini atıştırmalıklar, çorba seçenekleri, özel kokteyllerden oluşan menü alternatiflerimiz bulunuyor.¨

İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları: The Ritz-Carlton, Istanbul

Taht ve otantik yer yastıklarından oluşan özel kına köşesi, mum dekorları, kına sediri, gelin için bindallı, davetliler için kına mendilleri, ziller, kına tepsisi, eğlence sırasında konuklara dağıtılacak tef, zilli kemerler, altın pullu şapkalar ve davet sonunda özel tül keselerde kuruyemiş ikramı da The Ritz-Carlton İstanbul'un yemekli Kına Gecesi davetlerinde sunulan eşsiz hizmetlerden yalnızca birkaçı.

İstanbul’un En Güzel Düğün Mekanları: The Ritz-Carlton, Istanbul

Bugüne kadar gerçekleştirdiğiniz düğünler arasında en farklı en unutulmaz olan hangisiydi?

¨Çok köklü bir otel olduğumuz için yıllardır pek çok görkemli düğüne ev sahipliği yaptık. Farklı konseptlere sahip düğünler tüm çalışanlar olarak bize keyif veriyor. Balo salonumuz bazen balta girmemiş bir orman görünümüne bürünürken, bazen gece kulübüne dönüşebiliyor. Teknolojinin meyvelerinden faydalanılarak tasarlanan 3D mapping uygulamaları, Hindistan, İran gibi destinaston düğünlerinin göze çarpan, kültürümüzde pek karşılaşmadığımız çok farklı dekorasyonları gerçekten ilgi çekiyor. Fakat pek çok canlı çiçek ve mumların kullanıldığı ihtişamlı çiçek bahçeleri tabii ki hiç değişmeyen favorilerden…¨

Dünya üzerinde sayısız ünlüyü de ağırlayan Ritz-Carlton’ın Türkiye ayağı Ritz-Carlton İstanbul’da muhteşem bir düğün yaşamanız kaçınılmaz.

İletişim: 0212 334 44 44; [email protected]

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları