preloader

Düğün Hikayesi: Sena Arıboğan ve Sabri Can Acarsoy

Düğün Hikayesi: Sena Arıboğan ve Sabri Can Acarsoy

Yazı Boyutu:

Akademik çalışmalarını Doğuş ve Oxford Üniversitesi’nde sürdüren Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ın kızı Sena Arıboğan’ın düğününe konuk oluyoruz…

Eşi Sabri Can Acarsoy ile Shangri-La Bosphorus Istanbul’da evlenen Sena Arıboğan, evlilik teklifinden nişan partisine, gelinlik detaylarından düğün konseptine kadar merak ettiğimiz her şeyi yanıtlıyor.

Düğün Hikayesi: Sena Arıboğan ve Sabri Can Acarsoy

Evlilik teklifi nasıl ve nerede gerçekleşti?

Evlilik teklifimi Sakıp Sabancı Müzesi’nde bulunan MSA’nın Restoranı’nda aldım. Tatlı esintili bir ağustos akşamıydı, Sabri Can ile normalde de yeni restoranlar denemeyi severiz; o sebepten her zamanki gibi bir akşam yemeği olduğunu sanıyordum. Gün batımına karşı Sabancı Müzesi’nin terasında bir anda, elinde bir yüzükle “Benimle evlenir misin?” diye sorunca gerçekten çok şaşırdım. Tabii ki hiç bekletmeden “evet” dedim. İkimiz de kalabalık ve aşırı organize edilmiş evlilik tekliflerinden pek hoşlanmayız. Baş başa olduğumuz büyülü bir akşamdı ve sadece ikimize özel olması benim için ayrıca kıymetliydi.

Nişan kutlamanız nasıldı?

Düğün Hikayesi: Sena Arıboğan ve Sabri Can Acarsoy
www.ikibinoniki.com

Söz ve nişan törenimizi 17 Eylül 2021’de evlilik teklifinden yaklaşık 1.5 ay sonra yaptık. Aslında bu kadar hızlı davranmak gibi bir planımız yoktu ancak güzel havaları kaçırmak istemedik. Evimizin bahçesinde annemin şahane zevkinin önderliğinde yapılmış, yaklaşık 90 kişilik bir organizasyondu. Arka bahçemize bir platform kurarak hem yemek organizasyonun rahatça yapılabileceği hem de güzel bir dans pisti kurulabileceği şekilde bir plan oluşturduk.

Her şey hayal ettiğimizden bile güzel oldu. Catering servisini Swissôtel The Bosphorus’dan aldık. Şef Ali Ronay mutfağımızda bizzat kendisi ve ekibi hazırladı tüm yemekleri. Nişan davetimizde bize yol gösteren Feyzan Ersinan’a ve Delice Flowers’dan Yunus Bey’e teşekkürlerimi borç bilirim.

{775104}

Bekarlığa vedayı nerede yaptınız?

Bekarlığa vedamı en yakın kız arkadaşlarımla beraber Cahide Pallazo’da yaptık. Aslında aklımızda birkaç alternatif mekân ve fikir vardı ancak düğünden tam 1 hafta önce Gülşen’in sahne aldığını duyunca bütün planları unutup Gülşen’e koştuk. Gerçekten eğlencenin sınırsız olduğu harika sahne showlarıyla geçen bir akşamdı. İzzet Çapa bizim için en güzel masasını ayırmıştı ve bir gelin adayını mutlu edebilmek için ne gerekirse yaptılar. O gece için hazırlanan minik gelin pastam ise Hande Önel Bakery’dendi.

Düğününüzün konsepti neydi?

Düğünümüz Shangri-La Bosphorus otelin balo salonunda gerçekleşti. Salonun kendisi o kadar güzel ve şaşalıydı ki, aşırı süsleme ve renkli çiçeklerle daha da karıştırmak istemedik. Ben her koşulda güzelliği sadeliğin içinde bulan bir tarza sahibim. Ağırlıkla beyaz renklerin hakim olduğu, pembe ve somon dokunuşlarla tamamladığımız bir konseptimiz vardı. Nişan törenimizdeki konseptin bir devamı niteliğindeydi.

Peki gelinliğiniz? Modeli nasıl seçtiniz?

Gelinliği ilk gezmemde buldum desem inanır mısınız? Kendime günlük kıyafetlerimde yakıştırdığım kesimlerden yola çıkarak kafamda oluşturduğum bir fikir vardı. Hatta ısrarla halter yaka bir gelinlik düşünüyordum. Aslında sadece ne var ne yok bakmak için annem ve teyzemle Vakko Wedding Suadiye’ye gittik, 20-25 gelinlik denedik ama sevgili danışmanımız Zeynep Hanım bir gelinliği özellikle sona sakladı. O en son denediğim de hepimizin en çok beğendiği ve aldığımız gelinlik oldu. Klasik dantel üzerine ufak işlemeli bir kemeri ve yırtmacıyla hem modern çizgiler hem de klasik tınılarla harika bir harman olduğunu düşündüm. Gelinliğim kafamda kurduğum hiçbir modele benzemiyordu ama üstüme giydiğim anda “İşte bu her şeyiyle ben” dedim. Galia Lahav’ın bence en güzel tasarımıydı. Bu arada Vakko Wedding’in her yönüyle inanılmaz bir hizmet kalitesi sunduğunu da belirteyim. Çok deneyimliler ve eksiksiz çalışıyorlar.

Saç ve makyajınızın tarzı nasıldı, kime yaptırdınız?

Makyaj için Cüneyt Seven Bey ile çalıştık. Doğal tonlarda, abartıdan uzak ve daha çok olanı öne çıkarmak amacıyla yola çıkılan bir makyajdı. Çok da başarılıydı gerçekten. Özellikle takma kirpik insanı gözlerini inanılmaz ortaya çıkarıyor, iyi ki bu konuda kendisinin önerisini dinlemişim.

Saç için The Most’dan Kaan Sayar Bey bize yardımcı oldu. Aslında taç takmak gibi bir niyetim yoktu, bu sebepten ilk provamızda daha Helenistik modeller denemiştik. Ancak düğünümde taktığım tacı Vakko Wedding’de görünce fikrimi değiştirip yine yarım toplu ama daha tacı öne çıkaran bir modeli tercih ettik. Aynı zamanda benim de evden çıkış saçımı ve annemin saçını yapan Artepui hair studio kuaförden Recai Yalçın’a yardımları için çok teşekkür ederiz.

{88434}

Gelelim ilk dansa… Hangi şarkıda dans ettiniz?

Düğün Hikayesi: Sena Arıboğan ve Sabri Can Acarsoy

İlk dans şarkımız Historia de un amor’du. Yalnızca biraz daha enerjik olması adına orjinali yerine Dany Brillant versiyonunu tercih ettik.

Düğün hediyelikleriniz nelerdi?

Düğün Hikayesi: Sena Arıboğan ve Sabri Can Acarsoy

Düğün hediyesi olarak “resin art” olarak studio 3.5 tarafından hazırlanmış çiçekli kağıt ağırlıkları dağıttık. Aynı zamanda kağıt ağırlıklarının içinde kullanılan doğal çiçekler ile düğün konseptimizi birleştirince masalarda da harika bir görüntü oluşturdu. Hem nişanımızda hem de düğünde el yapımı, özel hediyelikler tercih ettik.

Gelin buketi ve pasta düğünün en önemli detayları… Siz bu ikiliyi kime yaptırdınız?

Gelin buketini organizasyon şirketimiz Aisha Events hazırladı. Şahane pastamız da Shangri-La Bosphorus Istanbul’un müthiş aşçılarının marifetiydi. Bence Shangri-La Bosphorus’un mutfağı İstanbul’un en iyi otel mutfağı. Düğünden sonra da misafirlerimiz yemeklerin kalitesinden ve lezzetinden övgüyle bahsetti. Düğünde servis edilen içkileri Good Drinks hazırladı. 3 değişik kokteylimizin adını ise ben koydum: “Liberte, Egalite ve Fraternite”. Giriş şarkımız da Çav Bella olunca ilginç bir karışım oldu! Ne de olsa üniversitede Siyaset Bilimi okudum tabi…

Balayı için nereyi tercih ettiniz?

Balayı için ilginç bir mekân tercih edip Mauritius’a gitmeye karar verdik. Normal şartlarda Sabri Can’ın da benim de iş tempomuzda balayımız kadar uzun tatil yapmamız pek tercihimiz olmuyor. Hazır uzun tatil yapacaksak farklı ve keşfedilebilir bir yere gitmek istedik. Kesinlikle doğru bir karar vermişsiz; harika bir lokasyondu.

Düğününüz şimdi olsa farklı bir şey yapmak ister miydiniz?

Düğün Hikayesi: Sena Arıboğan ve Sabri Can Acarsoy

Düğünümüz çok yeni olduğu için her şeyi gönlümüze göre yaptık, hiçbir şeyin eksikliğini hissetmedim doğrusu. Yıllar içerisinde yeni bir şeyler görürsem belki bizim zamanımızda olsaydı da yapsaydık diyebilirim.

{774728}

Düğün sürecine girmiş çiftlere vereceğiniz öneriler neler?

Kesinlikle stresli bir dönem, günlük problemleri o günde bırakmak çok önemli. Düğün gelip geçiyor, kalıcı olan hatıraları oluyor. Aynı zamanda önceden planlamak bence bizim sürecimizi çok rahatlattı. Nişan ile düğün arasında yaklaşık 8-9 ay bıraktık. Bu süre zarfında 2021’in son aylarında düğün mekanımız ve birçok detayı belirlemiştik. İleriki süreçte hızlı davranmış olmamız bizi bir çok engelden ve problemden kurtardı diyebilirim. Ailelerimizin sevgi ve mutlulukla bize verdikleri destek ve kendi aralarındaki dayanışması da çok değerliydi. Herkes mutluluğumuzu samimiyetle paylaştı.

KÜNYE

Davet Mekânı: Shangri-La Bosphorus

Organizasyon: Aisha Wedding & Events

Fotoğraflar: Puci Wedding

Gelinlik: Vakko Wedding / Galia Lahav

Damatlık: Derviş Bağzıbağlı

Saç: The Most, Kaan Sayar

Makyaj: Cüneyt Seven

Saç Aksesuarları: Vakko Wedding

Gelin Buketi: Aisha Wedding

Müzik;

Canlı Müzik: Deniz Özdoğru

DJ: David Saboy

Kokteyller: Good Dring

Pasta: Shangri-La Bosphorus

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları