preloader

TikTok'un Öne Çıkan Düğün Trendleri

01.10.2023
TikTok'un Öne Çıkan Düğün Trendleri

Yazı Boyutu:

En beğenilen ve en çok dikkat çeken düğün trendlerini yakalamak isterseniz TikTok kullanıcılarına bakabilirsiniz.

Düğününüzü planlarken öne çıkan detaylar kullanmak ve güncel trendleri yakalamak isterseniz TikTok harika bir yol gösterici. TikTok’un çok sevilen kullanıcılarına göz attık ve işinize yarayacak düğün trendlerini bir araya getirdik.

Dekordaki Çiçekleri Yeniden Değerlendirin

TikTok'un Öne Çıkan Düğün Trendleri

Klasik masa üzerine kurulan çiçekleri bir kenara bırakın ve farklı çiçek tasarımları kullanın. Örneğin; misafirleri karşıladığınız yerdeki zemin üzerine, karşılama panolarına, dekor detaylarına çiçekler ekleyerek TikTok trendlerini takip edebilirsiniz. Masa üzerine konulan çiçekleri de olabildiğince minimal tutmaya özen göstermek trendi yakalamanıza yardımcı olacak.

Düğün Sonrası Partiyi Renklendirin

Beyaz elbiselerle after party yapmak kesinlikle ‘out’. Yeni ‘in’ ise kendi tarzınızda farklı bir elbise ya da kıyafet seçerek geceye devam etmek. Dekora renkler katmak, parti süslemelerini kullanmak, fotoğraflarda hoş görünecek maskeler seçmek trendleri yakalamak için seçeneklerden biri.

Volkan ve Maytapları Kullanın

TikTok'un Öne Çıkan Düğün Trendleri

Havai fişekleri doğaya ve özellikle kuşlara zarar verdiği için önermiyoruz. Ama TikTok’ta sıkça karşımıza çıkan yere konulan volkanları düğününüzü farklılaştırmak için kullanabilirsiniz. Güvenlik önlemlerini almayı unutmayın. Düğün şarkınızda herkesin eşlik edeceği maytaplar da bir diğer ışıltılı trendlerden.

Klasik Düğün Mekânlarının Dışına Çıkın

Beğendiğiniz bir restoranı, kafeyi, piknik alanını düğün mekânına dönüştürmek son dönemin trendlerinden. Özellikle şehir dışındaki mekânları en mutlu gününüzde hayal edebiliyorsanız mutlaka teklif almalısınız.

TikTok'un Öne Çıkan Düğün Trendleri

Farklı Hatıralar Toplayın

Düğün gününe özel hatıra defterinin olması hâlâ çok seviliyor ama bunu biraz değiştirmeye ne dersiniz? Video kayıt alan uygulamalar, ses kaydı yapan not uygulamaları, herkesin hatıra paylaşımı yapacağı ortak bir hashtag ya da belli bir konseptte herkesin çekildiği videolar yeni düğün hatıralarından.

Sosyal Medya Uzmanıyla Çalışın

Güzel fotoğrafların çekilmesi, videoların kurgulanması ve düğün sonrasında güzel hatıraların kalması için işin uzmanından destek alabilirsiniz. Herkes eğlenceye dalsa da bunu organize eden biri sayesinde istediğiniz kareler yakalanacak.

TikTok'un Öne Çıkan Düğün Trendleri

Kokteylleri Farklılaştırın

TikTok’un en eğlenceli düğün trendlerinden biri kesinlikle kokteyller. İmza kokteyllerin dışında gelin ve damadın adını taşıyan -ya da adını verdikleri- bir kokteyl çok farklı olacak. Sevdiğiniz tatları işin uzmanı olan bir miksolojiste söyleyin ve beğendiğiniz reçeteyi misafirlerinize de ikram edin.

Düğün Pastasını Değiştirin

Düğünde ortaya gelen pasta tasarımını unutun. TikTok’un trendlerinden biri de düğünü kutlamak için ortaya gelen şampanya kuleleri! Üst üste sıralanmış bardaklara doldurulan şampanyalar kesinlikle gecenin en eğlenceli anlarından biri oluyor. Eğer farklı bir düğün pastası alternatifi isterseniz de minik pastaları, pankek ya da muffin kulelerini düşünebilirsiniz.

Şampanya kulesi

TikTok'un Öne Çıkan Düğün Trendleri

TikTok'un Öne Çıkan Düğün Trendleri

Renkleri Yeniden Düşünün

Düğünlerin vazgeçilmez renkleri olan beyaz ve uçuk renkler her zaman trendler arasında olmaya devam edecek. Ama TikTok trendleri gösteriyor ki her şey gibi düğünler de renkleniyor. Sevdiğiniz renkte masa örtüleri, çiçekler, dekorlarla düğününüzü farklılaştırabilirsiniz. Renkli düğün organize etmenin ipuçları için bu rehbere bakabilirsiniz.

Yemekleri Sıra Dışı Yapın

TikTok'un Öne Çıkan Düğün Trendleri

Başlangıç, ana yemek, tatlı gibi sırlamayla giden düğün yemeklerini çok iyi biliyoruz. Ama TikTok kullanıcılarının sevdiği detaylardan biri de yeni düğün yemekleri. Bu yeni trend arasında uzun şarküteri tabakları, atıştırmalıklar ve paylaşımlı tabaklar öne çıkıyor. Damak tadınıza ve istediğiniz konsepte göre istiridye tabakları, göz alıcı kırmızı meyveler, içi atıştırmalık dolu mini külahlar, ekmek üstü çeşitli kanepeler hatta mini Çin yemekleri bile seçebilirsiniz.

Nikah Kıyafetinizi Takımla Değiştirin

Düğün ve nikah ayrı zamanlarda olacaksa ya da nikah merasiminde farklı bir şey giymek isterseniz tercihiniz takımlardan yana olabilir. Kısa bilekli, İspanyol paça ya da gösterişli bir pantolon üzerine vücudunuza tam oturan ceketle tamamlanan takımları beyaz seçmek zorunda da değilsiniz. TikTok’ta sıkça öne çıkan gelin takımlarını her renkte ve kruvaze yaka gibi farklı detaylarla görebilirsiniz. Takım/tulum gelinlik modelleri için önerilerimize göz atın

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları