preloader

Renkli Bir Düğün Organize Etmenin 7 Yolu

19.10.2023
Renkli Bir Düğün Organize Etmenin 7 Yolu

Yazı Boyutu:

Düğün gününüzü istediğiniz renklerle farkılaştırın! Rengarenk bir düğünün anahtar parçalarını sizin için listeledik.

Düğün denildiğinde, hangi sezonda yapıldığı fark etmeksizin aklımıza bembeyaz sade bir dekorasyon gelir. Renkli düğün dekorasyonları ise, her ne kadar geleneksel düğün anlayışıyla bir tezatlık gösterse de son yıllarda sade beyazın yerini almaya başlayarak iyice trend haline geliyor. Yapacağınız birkaç renk dokunuşu sayesinde misafirlerin de hafızalarından silemeyeceği bir organizasyon çıkartmanız mümkün. Biz de sizler için unutulmaz bir güne özel renkli düğün dekorasyonu fikirlerini derledik.

Farklı Renkleri Bir Arada Kullanmaktan Çekinmeyin

Renkli Bir Düğün Organize Etmenin 7 Yolu

Beklenmeyen ve birbirinden farklı tonlar oldukça kişisel ve özel bir kombinasyona dönüşebilir. Organizasyonu renklendirmek adına bir ya da iki adet oldukça dikkat çeken renkler kullanın. Bununla birlikte bu renklerin alt tonlarını içeren aksesuarlara da yer vererek tutarlı bir görüntü oluşturun ve ortamın ahengini bir arada tutun.

Çiçeklerin Gücünden Faydalanın

Renkli Bir Düğün Organize Etmenin 7 Yolu

Çiçekler her daim atmosferi canlandırma ve ortama bir renk katma gücüne sahip. Çiçeklerin bu gücünü organizasyonunuza yansıtın ve düğünün yapılacağı mevsime göre aksesuar olarak kullanacağınız çiçeğinizi seçin. Sonbahar mevsiminde gerçekleşecek bir düğün için canlı turuncu renklerde çiçekler tercih edin. İlkbahar ya da yaz mevsimlerinde ise aksesuar olarak gür mor çiçekler tercih edebilirsiniz.

Beyaz Dışında Bir Gelinlik Tercih Edin

Son yıllarda klasik beyaz gelinliğin yerini başka soft renkli kumaşlarla dizayn edilmiş gelinlikler almaya başladı. Düğüne neşe ve renk katan bu gelinlikler, aradığınız farklı atmosferin bir başlangıcı olabilir. Klasikleşmiş beyaz bir gelinlik yerine daha soft bir krem ya da pembe tercih edin. Bu gelinliğe uygun bir makyajla düğünün zaten en özel insanıyken, bir de en renkli kişisi olabilirsiniz.

Renkli Bir Düğün Organize Etmenin 7 Yolu

Meyvelerle Farklı Bir Tarz Yakalayın

Renkli Bir Düğün Organize Etmenin 7 Yolu

Klasik düğün organizasyonlarından sıkıldıysanız, ortamı taze meyvelerle canlandırın. Masalara uygulayacağınız ufak meyve dokunuşları, canlı çiçeklerle de kombinlendiğinde büyük bir renk çeşitliliği sağlar ve ortamı hareketlendirir. Şeftali, narenciye gibi daha sıcak tonlu renklerdeki meyvelerle süslediğiniz masalarla hem aradığınız uyuma kavuşabilir, hem de misafirlere farklı bir deneyim sunabilirsiniz.

Düğün Pastanız Renkli Olsun

Renkli Bir Düğün Organize Etmenin 7 Yolu

Her düğünde birbirinden farklı tarzlarda gördüğümüz pastalar her ne kadar bazen çok yaratıcı olsalar da, konu pastanın rengine geldiğinde beyaz ve beyazın tonlarından başka tonları göremiyoruz. Düğününüze renk katmanın ve farklı bir tarz yaratmanın yolu belki de düğün pastanızın renk seçiminde geçiyordur. Açık sarı tonlarda seçeceğiniz bir düğün pastası aradığınız renkli düğünün baş tacı olabilir. En güzel düğün pastası adresleri için bu rehbere göz atın.

Saçlarınızı Farklı Bir Renge Boyayın

Bir düğünün şüphesiz en önemli ayrıntılarından biri de gelin saçı. Düğün öncesi uzun bakımların yapıldığı, aylarca uzatılan saçlar geline ve gelinliğe en yakışan model bulunana kadar onlarca provadan geçiyor. Peki saçın modeli yerine rengine odaklanmayı hiç düşündünüz mü? Saçlarınızın uçlarını ya da tamamını geçici olarak mor ya da mavi gibi canlı renklere boyayarak, düğününüzü renklendirin. Kulağa çılgınca gelse de, denemekten ne zarar çıkabilir ki?

Renkli Bir Düğün Organize Etmenin 7 Yolu

Renkli Sis Bulutları Oluşturun

Renkli Bir Düğün Organize Etmenin 7 Yolu

Düğün fotoğrafları anı ölümsüzleştirip yıllar sonra bile bakıldığında o ana gitmenizi sağlayabiliyor, bu nedenle de oldukça önemli bir yeri var. Fotoğraflar çekilirken atılan bir sis bulutu, düğününüzü hem renklendirip hem de yıllar sonra bile baktığınızda canlı hatıralara sahip olmanızı sağlayabilir. Dilediğiniz renkte bir sis bulutu kullanın ve ortamın tüm havasını değiştirin.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları