preloader

Düğün Stilinize Göre En İyi Gelin Parfümleri

10.01.2024
Düğün Stilinize Göre En İyi Gelin Parfümleri

Yazı Boyutu:

Düğün gününüzde, tarzınıza göre parfüm seçmenin sırlarını öğrenin.

Koku, en güçlü hafıza tetikleyicilerden biri. Düğün gününüzde ailenizin, akrabalarınızın ve arkadaşlarınızın hafızasına unutulmayacak kutlama anıları saklamanın en hoş yollarından biri ise doğru parfümü seçmek. Peki tüm o güzel şişelerin ve kokuların arasından en iyisini nasıl seçmelisiniz? Çok basit; gelinlik stilinizden yola çıkarak.

İster klasik bir gelinlik olsun ister ihtişamlı, bu seçimi belirlemenizdeki birincil faktör kişisel stilinizdir. Benzer şekilde, düğün gününüzde sıkacağınız parfümü seçmek için de zevkinizin izinden gidebilirsiniz.

Minimal Gelinler İçin

Düğün Stilinize Göre En İyi Gelin Parfümleri

‘Instagram düğünleri’ ve birden çok gelinlik giyme trendine inat, minimal stili benimseyen gelinler oldukça sade ve içinde nefes alabildikleri tercihler yapıyor. Fildişi tonunda, yalın kesimli ve taftasız gelinlik modelleri bu stili belirleyen altın değerinde kodlar. Minimal gelinler için pudralı kokulardan daha iyisi düşünülemez! Narciso Eau De Parfum Poudrée tam da bu kokulardan biri. Hem yumuşak hem de benzersiz bir yoğunluğa sahip olan bu feminen koku, notalarında beyaz yasemin yaprağı, sıcak vetiver, aynı zamanda beyaz ve siyah sedir ağacı barındırıyor.

Romantik Gelinler İçin

Düğün Stilinize Göre En İyi Gelin Parfümleri

Saf bir masumiyeti olağanca duygusallıkla harmanlayıp stillerine yansıtan romantik gelinler, geleneksel silüetlere daha yakın duruyor. Eğer stilinizi romantik olarak tanımlıyor ve gelinlik seçerken dantellere, pelerinlere ve uzun kollu modellere göz kırpıyorsanız parfümünüzde seçiminizi Chanel Chance Eau De Parfum’den yana yapabilirsiniz. İlk sıkıldığı andan itibaren, çiçeksi ve hafif meyveli notalarıyla kendisini fazlasıyla hissettiren bu koku hem son derece romantik hem de sofistike bir seçim olacaktır. İlk sıkıldığında portakal, pembe biber ve çiçek notaları ile açılan Chanel Chance EDP, temiz bir paçuli ve amber tabanı ile de kalıcı bir etki bırakıyor.

Romantik gelinlik modelleri önerilerimiz için tıklayın.

İhtişamlı Gelinler İçin

Düğün Stilinize Göre En İyi Gelin Parfümleri

Bu, sizin geceniz. Ve bu geceyi en görkemli, en sıra dışı ve en elegan halinizle geçirmek istiyorsunuz. Öyleyse sizin için birkaç önerimiz olacak. Eğer ihtişamınızı tutkulu bir gelinlikle yansıtmak istiyorsanız derin yırtmaçlara, asimetrik kesimlere ve incelikle işlenmiş detaylarla zenginleşen tasarımlara yönelmelisiniz. Parfüm seçiminde ise niş kokulara yönelebilirsiniz. İhtişam seven gelinlere önerimiz Creed Millesime Aventus For Her EDP. Bu özel koku ilk sıkıldığında tatlı yeşil elma, pembe biber ve bergamot gibi ferahlatıcı üst notalarla açılıyor. Hemen ardından özellikle gül ve ylang-ylang notaları gelirken, odunsu vetiver ve kremsi meşe yosunu, kokuyu derinleştirip kalıcı bir iz bırakıyor.

Sıra Dışı Gelinler İçin

Düğün Stilinize Göre En İyi Gelin Parfümleri

Eğer düğün gecesi görünümünüzü sıra dışı bir renkle unutulmaz kılmak istiyorsanız, standardın dışına çıkar renkli bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Bu anlamda mor tüllerin iyi bir tamamlayıcı olduğunu ve safir çiçeklerinin narin yapılarının ışıltılı bir hava kazandıracağını bir kenara not edebilirsiniz. Parfüm seçiminizde ise ters köşe, uniseks bir kokuya yönelerek fark yaratabilirsiniz. Emin olun tüm misafirler size ne koktuğunuzu soracak. Kilian Love Dont Be Shy Extreme, üst notalarında neroli ve bergamot; orta notalarında bulgar gülü ve portakal çiçeği; alt notalarında ise marshmellow, misk, vanilya ve nar barındırıyor. Evet, yanlış duymadınız; marshmellow!

Nostaljik Gelinler İçin

Düğün Stilinize Göre En İyi Gelin Parfümleri

İhtişamını nostaljik yanından ve Eski Hollywood görkeminden alan bir stile sahipseniz, çiçeklerden zarifçe işlenmiş dantellerden kabarık bir gelinliğin içinde çok güzel görüneceksiniz. Parfums de Marly tarafından oluşturulan ve özellikle çiçeksi ve meyvemsi notalarla tanınan Delina, sizin için nostaljik bir imzaya dönüşecek. Bu etkileyici koku, pembe biberin hafif baharatlı başlangıcı ve bergamotun ferahlığı açılıyor; ilerledikçe, gül ve şakayık gibi çiçek notaları, parfümün kalbinde baş rol oynuyor. Alt notalarda vanilya ve beyaz misk, kokunun derinliğini ve kalıcılığını artırıyor.

Vintage düğün konsepti önerilerimiz için tıklayın.

Eğlenceli Gelinler İçin

Düğün Stilinize Göre En İyi Gelin Parfümleri

Biraz uçuk kaçık olabilirsiniz. Belki de tüm bu organizasyonun stresini eğlenerek atmak istiyor olabilirsiniz. Neden keyfini çıkarabileceğiniz, çocuksu bir tavırla eğlenebileceğiniz tercihler yapmayasınız? Çocuksu yanınızı ortaya çıkarmanın bir diğer yolu, kalıpların dışına çıkmak ve tıpkı çocukken olduğu gibi kendinizi ferah ve taze hissetmek… Bunun içinde için de kendinizi rahat hissedeceğiniz, size tüm gece hareket özgürlüğü tanıyacak kısa gelinlik modellerine yönelebilirsiniz. Gelelim koku seçimine… Chloé Nomad EDP, Chloé ruhunu tanımlayan özgürlük düşkünü ve kendinden emin kadının zahmetsizce zarafet ruhunu yakalayan bir parfüm olarak lanse ediliyor. Parfümün açılışı mandalina ve frezya notalarıyla tatlı ve taze bir hava sunuyor. Ardından gül ve şakayık sahneye çıkıyor ve parfümün adeta başrolünde yer alıyor. Son olarak, sıcak odunsu notalar ve sedir ağacı alt notaları parfüme derinlik katıyor.

Klasik Gelinler İçin

Düğün Stilinize Göre En İyi Gelin Parfümleri

Bazı gelinlerin damak tadına sade kesimler uygunsa da bazıları için klasiklerin modası asla geçmez. Klasik stilinize modern dokunuşlarla yeni bir yorum getirecek bir gelinlik için bakmanız gereken yer, hemen her tasarımcının ustalıkla hayata getirdiği prenses balo etekli straples kesimli modeller olacaktır. Koku seçiminde ise tıpkı gelinlikleri gibi parfümleri de bir klasik olan Elie Saab’tan daha iyisi düşünülemez. Elie Saab Le Parfum Eau de Parfum, ilk sıktığınız andan itibaren sizi prenses gibi hissettirecek bir koku. Parfümün üst notalarında turuncu çiçekler, orta notalarında yasemin, dip notalarında ise sedir ağacı barındırıyor.

Burçlara göre gelinlik seçimi rehberini incelemek için tıklayın.

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları