preloader

Dünyanın En İyi Beach Club'ları

02.10.2022
Dünyanın En İyi Beach Club'ları

Yazı Boyutu:

Güneşin tadını mükemmel bir denize sahip ve her detayın düşünüldüğü beach club’larda çıkarmayı sevenler için dünyanın en iyileri bir arada.

Uzun ve sıcak günlerde, hiçbir şeyin düşünülmediği, hayatın tadının doyasıya çıkarıldığı yaz tatilleri herkesin favorisi. Yaz tatillerinde gidilen yer neresi olursa olsun deniz, dinlenme ve birbirinden keyifli detaylar eşliğinde gün geçirmek isteyenler için beach club’lar vazgeçilmez bir alternatif. Dünyanın dört bir yanındaki beach club’larsa adeta seyahat etmek için birer neden…

Dünyanın en beğenilen otelleri ve gitmeye değer destinasyonlarıyla ilgili kaydetmeye değer içeriklere imza atan Mr. and Mrs. Smith dünyanın en beğenilen sekiz beach club’ını sıraladı. Bali’den Kolombiya’ya dünyanın farklı yerlerinden en iyi beach club’ların olduğu listede Fethiye’deki Yazz Collective de var.

Yazz Collective – Türkiye

Dünyanın En İyi Beach Club'ları
Dünyanın En İyi Beach Club'ları
Dünyanın En İyi Beach Club'ları

Sadece tekneyle ulaşılabilen Yazz Collective, sunduklarıyla bu listede olmayı sonuna kadar hak eden bir yer. İçerisindeki sanat eserleriyle de güzelliğini katlayan beach club’da otel, restoran ve bar da bulunuyor. Yorgunluğu tamamen atmak için tüm detayların düşünüldüğü Yazz Collective‘de gün batımında partiler ve müziğin tadına varıldığı eğlenceler düzenleniyor. İçerisindeki sanat eserlerine gönderme yapan atölyeler de buranın güzelliklerinden bir tanesi.

Potato Head – Bali

Dünyanın En İyi Beach Club'ları

Mükemmel detayların olduğu Potato Head ‘yaratıcı yer’ olarak tanımlanıyor. Otel, restoran, çalışma alanları, müzik, sanat ve kültür programları bulunan beach club’da gün doğumunda meditasyon yapabilir ya da nefis kokteyllerinden yudumlayarak günü bitirebilirsiniz. Hem plajı hem de havuzu olan Potato Head’in menüleri de vegan ağırlıklı.

Gigi Ramatuelle – Fransa

Dünyanın En İyi Beach Club'ları

Fransa’nın üç farklı noktasında bulunan Gigi Restaurant’lardan biri olan Gigi Ramatuelle St. Tropez’de bulunuyor. Her noktasında sofistike detayların kullanıldığı beach club, kendini çevreleyen çam ormanıyla da harika bir ambiyans sunuyor. İtalyan esintilerini de yer yer hissettiren Gigi’deki menüler de Güney İtalya’dan gelen ilhamı gösteriyor.

Blue Apple Beach – Kolombiya

Dünyanın En İyi Beach Club'ları

İyi yemek, iyi müzik ve güzel anların yaşandığı bir ortam fikrinden yola çıkılarak tasarlanan Blue Apple Beach bugün dünyanın en beğenilen beach club’larından biri. Kolombiya’da Cartanega sahilinden 30 dakika kadra uzakta olan mekânda gün boyu dans etmeye hazır olun.

El Silencio – İspanya

Dünyanın En İyi Beach Club'ları

Ibiza tatiline eklenmesi gereken yerlerden biri kesinlikle El Silencio. Adındaki gibi oldukça sakin olan beach club’ın öne çıkan özelliği dekorasyondan menüsüne detaylarda kendini gösteren kreatif yönü. Doğayla adeta bir bütün olarak, sağlıklı yaşam trendlerine yönelik tasarlanan El Silencio’da gün batımından sonra partiler başlıyor.

Floyd’s Pelican Bar – Jamaika

Dünyanın En İyi Beach Club'ları

Dünya üzerindeki en sıra dışı beach club burası olabilir. 2000’lerin başında Floyd adındaki bir balıkçının okyanusta bira bulmak için inşa ettiği baraka şimdilerde dünyanın en beğenilen beach club’larından biri. Dalgaların karaya sürüklediği odun ve yapraklardan yapılan Pelican Bar‘a sadece tekneyle ulaşım var. Dinlenirken bir yanınızdan pelikanların yürüdüğü mekândaki taze balık ve ıstakozlar da enfes.

Scorpios, Yunanistan

Dünyanın En İyi Beach Club'ları

Mikonos’un ünlü beach club’ı Scorpios da dünyanın en iyileri arasında yer almayı başardı. Dekorasyon ve mimari tasarımında antik bir Yunan agorası gibi düşünülen Scorpios bu yönüyle de farklılaşıyor. Gün içerisinde oldukça sakin, güneşin denizin tadının çıkarıldığı; yoga seanslarının olduğu Scorpios’ta gün batımıyla ünlü DJ’ler eşliğinde parti başlıyor.

Grand Africa Cafe and Beach – Güney Afrika

Dünyanın En İyi Beach Club'ları

Eskiden deniz mahsulü deposu olan mekânın ne kadar güzel bir beach club’a dönüştüğünü görmek şaşırtıcı. Büyük bir alanı kum üzerinde dizayn edilmiş olan Grand Africa‘da hem denizin hem de havuzun tadını çıkarmak mümkün. Her detayı samimi ve rahat tasarlanan beach club hem palmiyeler altında keyif yapmak hem de denizden gelen esintiyle güneşlenmek için harika bir alternatif.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları