preloader

Evde Romantik Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

04.01.2023
Evde Romantik Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

Yazı Boyutu:

Sevgililer Günü için evde romantik bir akşam planlıyorsanız sofra önerilerinden müzik listesine kadar ihtiyacınız olan her şey bu rehberde.

Yer, zaman ve mekân tanımayan “aşk” sadece tek bir günü değil, bir yaşamı kutlama havasında yaşatan en güzel his… Ancak yılın o zamanları geldiğinde, sevgilinizle birbirinizi özel hissettirip birlikteliğinizi kutlamak için romantik ve keyifli anlar yaratabilirsiniz. Evinizde sıcacık dokunuşlar yaratacak dekorasyon fikirlerinden romantik bir yemek için ihtiyacınız olan detaylara kadar mükemmel bir Sevgililer Günü için hazırlanırken uygulayabileceğiniz hızlı ve pratik adımları keşfedin.

Dekorasyonunuzda Romantik Dokunuşlar Yaratın

Evde Romantik Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

Romantizmin olmazsa olmazı elbette mumlar! Ancak bugünü daha özel kılmak için yapabilecekleriniz bundan daha fazlasını hak ediyor… Bulutların üzerindeymiş hissi veren; kaşmir battaniye ve yumuşacık yastıklar arasında birlikte kıvrılabileceğiniz konforlu sıcacık bir kanepe yaşam alanlarının başrolünde. Birlikte paylaşacağınız bu sevgililer günü senaryosunu yükselten diğer detaylar ise duyulara hitap eden kadife gibi yumuşak dokular, sehpalarınızı süsleyen mumlar, kokular ve loş bir ışık…

Evde Romantik Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

Pratik Tariflerle Beraber Akşam Yemeği Yapın

Evde Romantik Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

Beraber yemek yapmak, romantik gününüzün en güzel aktivitelerinden biri olabilir. Yemek konusunda pek bilginiz yoksa veya pratik yemek tarifleri arıyorsanız; YouTube’taki birbirinden farklı lezzetlere sahip yemek kanallarını keşfederek yepyeni yemek tariflerini evde deneyebilirsiniz.

Evde Romantik Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

Romantik Bir Sofra Düzeni Kurgulayın

Evde Romantik Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

Leziz bir yemeğin başrolde olacağı Sevgililer Günü sofranızda kullanacağınız yardımcı elemanlar bu lezzet deneyimini taçlandırarak bir üst seviyeye taşıyacaktır. Abartıya kaçmayan küçük kişisel dokunuşlarla Sevgililer Günü sofranızı zenginleştirebilirsiniz. İlhamını doğadan alan keten dokulu detaylar, seramik sanatçılarının ellerinde şekillenerek hayat bulan çamurdan tabak ve aksesuarlar, formunda üfleyenin nefesinden izler taşıyan cam kadeh, bardak ve vazolar gustosu yüksek karakteristik sofralar kurgulamak için ideal seçeneklerdir. Ayrıca eğlenceli detaylarla da sofranızı süsleyebilirsiniz. Scrabble oyununun harfleriyle tabakların arasında yazacağınız aşk sözleri, tabakların içine yerleştirdiğiniz kumaş peçetelere iliştirilmiş küçük çizimler, sandalyelerin arkasına asacağınız melek kanatları, sofrayı süsleyen güller ve okaliptüs dalları onun kalbini çalmanıza yardımcı olacaktır.

Evde Romantik Bir Sevgililer Günü İçin Öneriler

Ortamın Ruhunu Romantik Müziklerle Zenginleştirin

“Aşkın hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur. Başlı başına bir dünyadır aşk” diyen Elif Şafak’ın izinde aşkın kutsandığı sofralar yaratmanın sırrı romantizmin dozunu mum ışığı ile canlı çiçeklerin birlikteliğinden ve bunları destekleyen fonda çalan müziklerden geçiyor. Neler mi dinlemeli? OGGUSTO Spotify “Sevgililer Günü” listesinin başında gelen; “Days Like This”, “A Dream of You” ve “Lovewave” gibi aşk şarkıları ile ortamınızda romantik bir dokunuş yaratın.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları