preloader

Dekorasyonda Sarı ve Griyi Kullanmanın 5 Yolu

10.12.2020
Dekorasyonda Sarı ve Griyi Kullanmanın 5 Yolu

Yazı Boyutu:

Güç ve umudun simgesi gri ile sarının başarılı birlikteliğini evimizde nasıl kullanabiliriz? İşte ev dekorasyonunda sarı ve griyi kullanmak için fikirler…

Güç ve umudu simgeleyen gri ve sarı renklerin birlikteliği için uzmanlar, “Tünelin sonundaki ışık” gibi başarılı bir betimleme yapıyorlar. Aydınlık ve canlı sarı tonu girdiği mekana güneşin enerjisini ve iyimserliği taşırken, sağlamlık ve güvenirlik unsurlarının simgesi gri rengiyle bir araya gelerek dengeli bir bütün yaratıyor.

Gri ve sarıyı evinizde kullanmanın yollarını öğrenin ve dekorasyon önerilerinden ilham alın.

Beton-Sarı Birlikteliği

Dekorasyonda Sarı ve Griyi Kullanmanın 5 Yolu

B&B Italia

Loft tarzı kurgulanmış evlerin vazgeçilmezi brüt beton duvarlar mekanda soğuk, minimal ve güçlü bir etki yaratırken sarıların sıcaklığıyla beton dokusunu bir araya getirmek hatta zeminde ahşap parkelerle bu kombinasyonu desteklemek dengeli bir kombinasyon yaratacaktır.

Çalışma Odalarında Optimist Sarı Etkisi

Dekorasyonda Sarı ve Griyi Kullanmanın 5 Yolu

Borastapeter

Yüksek enerji veren ve yaratıcılığı artıran sarı rengine çalışma bölümünüzde yer verebilir, gri bir çalışma masası veya gri bir halıyla optimist titreşimleri güven ve sağlamlık hisleri veren grilerle bir araya getirebilirsiniz.

{772431}

Gri Mutfakların Cazibesi

Dekorasyonda Sarı ve Griyi Kullanmanın 5 Yolu

Amara

Geçtiğimiz senelerde trend bilimcilerin hem fikir olduğu konulardan biri mutfak mobilyalarında gri renginin yükselişe geçeceğiydi. Mat gri lake kapaklı mutfak dolapları İskandinav estetiğinin yalın güzelliğini mutfağınıza taşırken sarı aksesuarlarla destekleyerek mekana sıcaklık ve samimiyet hislerini yükleyebilirsiniz.

Luxuria

Satın Al

Karaca

Satın Al

3rd Culture

Satın Al

Dekorasyonun Fon Renginde Vazgeçilmez Gri

Dekorasyonda Sarı ve Griyi Kullanmanın 5 Yolu

Vitra

Gri duvarlar ile gri epoksi veya taş zeminler mobilyalarınız için mükemmel bir fon yaratırlar. Modern, eklektik, klasik… dekorasyon tarzınız nasıl olursa olsun bu gri nötr fonla uyumlu bir görsellik yaratacaktır. Aynı şekilde malzeme seçimlerinde de skalanız geniş. Ahşaptan, metale, mermerden cam yüzeylere kadar hemen hemen her malzeme griyle uyum sağlayacaktır. Grilerin arasına katacağınız sarı lekeler, bir puf, koltuk veya sanat eseri ise mekanda odak noktası yaratarak bir tutam sıcaklık katacaktır.

Maslak Yapı

Satın Al

Tepta Aydınlatma

Satın Al

Kazoo

Satın Al

{772122}

Gri ve Sarılarla Ev Dekorasyonuna Sanatsal Dokunuşlar

Dekorasyonda Sarı ve Griyi Kullanmanın 5 Yolu

Bloomingville

Yaşam alanlarında modern ve net çizgileri tercih edenlerin rengidir gri. Grilerin arasına katacağınız sarılar ise sıcak bir his yaratarak sinir sistemini uyarır, zihinsel aktiviteyi artırırken bununla doğru orantılı mekandaki neşeyi ve enerjiyi de pekiştirir. Grilerin yoğun olarak kullanıldığı bir evde sanat eserlerinizi veya zanaat harikası mobilya ve aksesuarlarınızı sarı tonlarında seçerek görsel algıda seçicilik yaratabilirsiniz.

OGGUSTO Dekorasyon Editörü Naz Gürlek’in diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları