preloader

Kedilerin Asla Kayıtsız Kalamayacağı Şeyler

11.08.2021
Kedilerin Asla Kayıtsız Kalamayacağı Şeyler

Yazı Boyutu:

Keyif onlardan sorulur! Canı ne zaman ne isterse onu yapan kedilerin de zaafları var ve neler olduğunu merak ediyorsanız kedilerin karşı koyamadığı 6 şeyi keşfedin.

Uyumak, canı isteyince kendini sevdirmek, kaşınmak ve tekrar yatıp uyumak… Sonra su-yemek molası için uyanıp ardından tekrar yatmak ve yine uyumak… Gibi görünse de kedilerin uyumadığı zamanlarda yapmayı sevdikleri pek çok şey var. Hatta günleri karşı koyamadıkları bu aktivitelerle ne kadar doluysa o kadar aktif ve pozitif bir havaya bürünüyorlar. Kedinizi dünyanın en mutlu kedilerinden birine dönüştüren, karşı koyamadığı şeyler yazımızın devamında

Kutu ve Vazoların İçine Girmek

Kedilerin Asla Kayıtsız Kalamayacağı Şeyler

Kedilerin adeta bir sıvı gibi cisimlerin şeklini almayı neden bu kadar sevdiklerini hiç düşündünüz mü? İster bir kutu ister bir torba, isterse bir vazo olsun, bunların içine girip onun içinde yatmaya bayılıyorlar. Bunun başlıca sebebi çevrelendikleri bu cisimler sayesinde her şekilde korunuyormuş gibi hissetmeleri. Diğer bir sebebi ise elbette haylazlıklarından! Kediler bu tip eşyaların içine girip aniden dışarı atlayarak sahiplerini veya diğer kedileri şaşırtmaya bayılıyorlar. Yani kutular onlar için hem bir güven hem de bir haylazlık unsuru.

Saklambaç Oynamak

Kedilerin Asla Kayıtsız Kalamayacağı Şeyler

Haylazlık demişken kedilerin yaramazlıklarını en sevimli şekilde sergileme yollarından biri saklanmak olabilir. Bazen bir mobilyanın arkasından size bakan tek bir göze eşlik eden dik bir kulak, bazen koltuğun altından parlayan bir çift göz, bazense yatağın içinde kabarık ve hareket eden bir cisim olarak karşımıza çıkıp saklandıkları yerden ya zıplayarak ya da patileriyle oyun isteklerini haylaz bir yolla belirtiyorlar. Ve bunları yapmaya bayılıyorlar!

Evdeki Eşyaları Oyunlarına Alet Etmek

Kedilerin Asla Kayıtsız Kalamayacağı Şeyler

Rahat bir yatak aldınız üzerinde uyumadı, oyuncaklara boğdunuz yine gözü evdeki eşyalardan bir türlü ayrılmadı mı? Bu çok doğal çünkü kediniz en çok canı ne isterse ona karşı koymuyor! İstediğinde hiçbir şeyi devirmeden akrobat gibi geçtiği yerler var ama masanın üzerindeki bir şeyi gözünüzün içine bakarak yaramaz patileriyle iteleyebilir… Onlarca oyuncağı olmasına rağmen soda kapakları veya lastik tokalar favori oyuncağı olabilir. Nedenini sorgulamaya pek de gerek yok, çünkü kediniz sadece evdeki eşyaları oyunlarına alet etmeyi seviyor.

Bir Yerlere Tırmanmak

Kedilerin Asla Kayıtsız Kalamayacağı Şeyler

Tırmanmayı sevmeyen bir kediyle daha önce hiç karşılaştınız mı? Biz cevaplayalım: asla! Çünkü imkansız! Bir yerlere tırmanmak kedilerin hem en sevdiği oyunlardan biri hem de bu işi yaparken etrafı tırmalayarak tırnaklarını törpülüyorlar. Tüm kedilerin bayılarak yaptığı bu aktiviteyi hem evdeki hem de sokaktaki patili dostlarınızda gözlemleyebilirsiniz. Ağaçlara tırmanarak birbirini yakalamaya çalışan, evde koltukların veya yatak başlıklarının tepelerine tırmanmaya çalışan minik dostunuz için ayrıca bir tırmalama ağacı da alabilirsiniz.

Cam Kenarında Durmak

Kedilerin Asla Kayıtsız Kalamayacağı Şeyler

Ah şu kedilerin dili olsa da konuşsa! Tüm gün yolda olup biten her şeyi anlatıp, mahallenin her şeyden haberdar olan istihbarat kolu kendileri olurdu. Ancak konuşamasalar da onlar için bir şey değişmiyor. Çünkü onlar pencere önünde oturup dışarıyı izlemeyi ve burada güneş banyosu yapmaya her halükarda bayılıyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları