preloader

Hayvanların Başrol Olduğu Diziler

16.04.2021
Hayvanların Başrol Olduğu Diziler

Yazı Boyutu:

Hayvanseverler buraya! Lassie’den Sabrina’ya hayvanların başrol olduğu en sevilen dizileri keşfedin.

Lassie

1950’lerde yayın hayatına başlayan ve o yıllarda iki Emmy Ödülü de kazanmış olan dizi, Lassie’nin insan ve hayvan dostlarıyla yaşadığı maceraları konu almaktadır. Başkahramanı olan Lassie collie cinsi bir köpekti ve dizi o kadar beğenildi o kadar popüler oldu ki ilerleyen yıllarda birçok filmi de çekildi.

Sabrina

Hayvanların Başrol Olduğu Diziler

Sabrina the Teenage Witch ya da Genç Cadı Sabrina, 1996’dan itibaren 7 sezon boyunca süren dizinin konusu, 16 yaşında cadı olduğunu öğrenen Sabrina, konuşan kedisi Salem, halaları Hilda ve Zelda ile yaşaması ve büyü yapmayı öğrenmesidir. Konuşan kedi Salem aslında gerçek bir cadı, ancak dünyayı ele geçirme planları başarısız olunca cadı mahkemesi kararıyla ömür boyu kediliğe mahkum edilmiştir.

Pulsar

Hayvanların Başrol Olduğu Diziler

Dizi, küçük bir çocuk ile sokakta bulduğu köpeğinin hikayesini konu alıyor. Çağlar isimli küçük çocuk, İstanbul’a taşınınca büyük bir yalnızlık çeker. Arkadaşlarından ayrılmak zorunda kalan Çağlar, bu yeni hayatına alışmakta oldukça zorlanır. Mahallede dolaştığı sırada karşısına çıkan köpeği evine almak ister ve köpeğine Pulsar ismini verir. Ailesi köpeği kabul etmekte başta zorlanır. Ancak zamanla Pulsar’ın yaptığı kahramanlıklar sayesinde ailesi Pulsar’ı benimser.

Flipper

Flipper dizisi, Florida Keys bölgesinde Bal Harbour isimli bir kasabada Mike adlı genç bir çocuğun, okyanus ile özel bir bağı olan özgür ruhlu Maya ve Fillepper ile tanışmasıyla gelişen olayları konu alıyordu.

The Healing Powers of Dude

Noah isimli sosyal kaygı bozukluğu olan küçük bir çocuk, ortaokula başlamak zorundadır. Dizi, bu anksiyete sahibi çocuğun duygusal destek köpeği ile birlikte okula ve okul yaşamına alışmaya çalışmasını konu alıyor.

Pup Academy

Birbirinden sevimli, tatlı ve meraklı yavru köpeklerinin gittiği bir köpek okulunda, tüylü dostlarımızın sıra dışı ve ilgi çekici okulda geçen maceralarının anlatıldığı dizide izleyiciler bu tüylü dostlarımızla adeta bir yolculuğa çıkıyor.

Mister Ed

Dizi, konuşan bir atı içermektedir. Bu şov kısa bir süre sonra tüm zamanların en sevilen TV şovlarından biri haline geldi. Dizinin odağında Wilbur Post ve Mister Ed isimli konuşan bir at yer almaktaydı. Ancak bu at yalnızca Wilbur’la konuşuyordu ve bu onu etraftaki insanlara karşı deli gibi gösteriyordu.

Wishbone

Wishbone dizisi, 1995’ten 1997’ye kadar sürmüş olan her bölümü yaklaşık yarım saat süren bir Amerikan çocuk televizyon serisidir. Ana karakteri bir Jack Russell Terrier’dir. Wishbone, sahibi Joe Talbot ile Texas, Oakdale’in hayali kasabasında yaşıyor. Klasik edebiyattan hikayelerin baş karakteri olmayı hayal ediyor. O, çevresindekiler tarafından “büyük hayalleri olan küçük köpek” olarak biliniyordu. Wishbone’un konuşmasını sadece izleyiciler ve onun hayallerindeki karakterler duyabiliryor.

Inspector Rex, Müfettiş Rex

Kommissar Rex(Inspector Rex), aslen Avusturya’da yapılan ve 1994’ten 2004’e kadar yayınlanan bir Alman-Avusturya polisiye dramadır. Dizi, 2008’de Avusturya-İtalyan yapımı olarak tekrar çekildi ve 2009’dan beri ara sıra Avusturya’da geçen bölümlerle tamamen İtalya’da yapıldı. Konusu, suçları çözmek için birlikte çalışan Alman Çoban polis köpeği Rex, ortakları ve Viyana Kriminalpolizei cinayet birimindeki ekibin geri kalanını takip ediyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları