preloader

Evcil Hayvanlarla Yaşayanlara Dekorasyon Önerileri

28.05.2021
Evcil Hayvanlarla Yaşayanlara Dekorasyon Önerileri

Yazı Boyutu:

Siz de sürekli evinizi topluyorsunuz ama arkanızı dönüp baktığınızda ortalığı evcil hayvanınızın tatlı gazabına uğramış halde mi buluyorsunuz? Aslında bu dağınıklık yerine küçük dokunuşlarla evinizin dekorasyonunun bozulmasını engelleyebilirsiniz.

Mimarların elinden çıkmış gibi bir eve sahip olmak herkesin hayali. “Güzel bir dekorasyon yapsam bile evcil hayvanım olduğu için bozulur” diye düşünmeyin. Evinizin nasıl değişikliklere ihtiyacı var? Birkaç küçük ürün değiştirerek ne kadar büyük bir fark yaratılabilir? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Evinizin Duvarlarını Silinebilir Boya ile Boyatın

Evcil Hayvanlarla Yaşayanlara Dekorasyon Önerileri

Patili dostunuz isteyerek yapmasa da bazen duvarları kirletebiliyor. Yağmurlu bir günün ardından eve gelince, bahçede oyun saatinden sonra veya masanın altına kaçan oyuncağını almaya çalışırken sizin de aklınıza “Duvara sürtündü mü?” sorusu geliyorsa silinebilen boya tam size göre. Bu şekilde, kiri yok etmek oldukça kolay olacaktır.

Aksesuarlarını Dekoratif Olanlarla Değiştirin

Evcil Hayvanlarla Yaşayanlara Dekorasyon Önerileri

Evinizin dominant rengi ne olursa olsun ahşap, bambu, seramik veya rattan ürünler uyum sağlayacaktır. Kumaş hayvan yatakları yerine evinizin dekorasyonuna uygun rattan bir yatak alıp içerisini şık bir yastıkla destekleyebilirsiniz. Mama kaplarında yoğunluklu olarak plastik tercih edilse de aslında hem temizliği zor hem de koku yapan ürünler. Bunların yerine seramik mama kapları tercih ederseniz gözünüzü rahatsız etmediği gibi koku da yapmaz. Evcil hayvanınızın kırabileceğini düşünürseniz kalın seramikleri de tercih edebilirsiniz. Ödül mamalarını plastik poşetlerinde ağızları açık olarak muhafaza etmek yerine camdan kavanozlara yerleştirerek çok daha şık bir görüntü sağlayabilirsiniz. Açık kedi kumu yerine sepet kedi kumu tercih ederek hem kokuyu hapsedebilir hem de görüntüyü daha iyi hale getirebilirsiniz.

Mobilyalarınızda Aquaclean Kumaş Tercih Edin

Aquaclean teknolojisi kanepenizin döşemesine ileri seviyede bir koruma sağlayacaktır. Güzel görünmesinin yanı sıra evcil hayvanınızın herhangi bir leke oluşturması durumunda az bir miktarda su kullanarak temizlenir bir yapısı vardır.

Bitkilerinizi Yüksek Raflara Yerleştirin

Evcil Hayvanlarla Yaşayanlara Dekorasyon Önerileri

Son birkaç yıldır dekoratif bitki ve saksı alımı oldukça revaçta. Evlerin farklı yerlerinde oldukça tercih edilen ürünler. Hem göze estetik bir görünüm sunması hem de evcil hayvanınızdan korunmaları için onları yüksek raflara yerleştirebilirsiniz. Bu yöntem bitkilerinizi köpeklerinizden korusa da yükseklerin hakimi kedilerinizi sadece güldürmekle kalacaktır. Eğer kediniz varsa saksıların alt kısımlarına ağırlık eklemeyi (örneğin, doğal taşlar) veya duvara sabitleyerek asmayı deneyebilirsiniz böylece düşürmeleri oldukça zor olacaktır. Hayvan dostu, zararlı olmayan ve dekoratif menekşe, kurdele bitkisi, mum çiçeği, aşk merdiveni, bambu palmiyesi ve zebra bitkisini tercih edebilirsiniz.

Oyuncakları İçin Kutular Edinin

Evcil Hayvanlarla Yaşayanlara Dekorasyon Önerileri

Salon, koridor, oda… Her yer oyuncak dolu biliyoruz. Bu oyuncakları kutu veya sepetlere yerleştirip patili dostunuzun oyun saatinde çıkarmaya ne dersiniz? Bu şekilde, hem o oyuncaklarını gördüğüne mutlu olacak hem de evinizin dekorasyonu bozulmayacaktır.

Admin
Admin Tüm Yazıları