preloader

Evcil Hayvan Dostu Teknolojik Ürünler

29.03.2021
Evcil Hayvan Dostu Teknolojik Ürünler

Yazı Boyutu:

Gözümüz gibi baktığımız evcil hayvan dostlarımız için hayatı kolaylaştıran ve güzelleştiren teknolojileri yazdık.

Pek çok insan için evcil hayvanlar, hayatlarının vazgeçilemez bir bölümünü oluşturuyor. İçinde hayvan sevgisiyle büyüyen çocukların, insan ilişkilerinde ve sorumluluk almada çok daha avantajlı olduğunu da söyleyebiliriz. Ayrıca hayvan beslemek çocukların empati yeteceğinin gelişmesine ve özgüvenlerinin oluşmasına da faydası biliniyor. Evcil hayvanlar yalnızca bize arkadaşlık etmekle kalmayıp duygusal ve fiziksel anlamda da destek oluyor. Bizim de en iyi dostumuz olan evcil hayvanlarımız için, en iyisini yapmamız gerekiyor. İşte bu noktada teknoloji devreye giriyor. Siz de evcil hayvan besliyorsanız evcil hayvan teknolojileri hakkında önerilerde bulunduğumuz blog yazımızın devamını okumalısınız.

Evlerimizde yaygın olarak kedi, köpek ve kuş besliyor olsak da çok farklı türlerde hayvan dostlarımızıla hayatı paylaşabiliyoruz. Biz onların mutlu ve sağlıklı olması için şüphesiz elimizden geleni yapıyoruz. Hem bizim hem de onların hayatını kolaylaştıran evcil hayvan teknolojileri de hayvanların sağlıklı ve uzun hayat sürmelerini sağlıyor. Evcil hayvan teknolojilerinin 2025e dek 30 milyar dolarlık satış rakamına ulaşması bekleniyor. İşte, yoğun çalışan evcil hayvan sahiplerini sevindiren evcil hayvan dostu teknolojiler:

Yemleme makinesi

Akvaryum balıkları, sakinleştiriyor ve huzur veriyor. Fakat onlardan uzaklaştığınız seyahatlerde balıklarınızın durumunu düşünmek huzurunuzu kaçırabilir. Balıkların daima beslenmeye devam etmesi, onların yaşamları için önemli. Neyse ki teknoloji var. Yemleme makinesi sayesinde balıklarınızın günde kaç defa ve ne oranda besleneceğine karar verebilirsiniz. Balık popülasyonu fazla olan akvaryumlar için ikili balık yemleme makinesitercih edebilirsiniz.

Evcil Hayvan Dostu Teknolojik Ürünler

Kendini temizleyen kedi tuvaleti

Kediler tuvalet eğitiminin en kolay olduğu hayvanlar olduğundan açık kedi tuvaleti, kapalı kedi tuvaleti, elekli kedi tuvaleti gibi kedi tuvaletleri kendinin bakımını kolaylaştırmak için tercih edilebilir. Kendini temizleyen kedi tuvaleti, kum temizleme işini gerçekten kolaylaştırıyor. Yoğun tempoda çalışıyorsanız kendi kendini temizleyen tuvaletlerden alabilirsiniz.

Evcil Hayvan Dostu Teknolojik Ürünler

Otomatik top atıcı

Köpeklerin bedensel ve zihinsel gelişimleri için çeşitli oyunlar oynaması şart. Otomatik top atıcı olarak bilinen cihazlar, bünyesindeki sensörler sayesinde belirli mesafeye kadar top fırlatabiliyor. Bu sayede köpeğinizle yakala-getir oynayarak daha keyifli zaman geçirebilir ve gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Evcil Hayvan Dostu Teknolojik Ürünler

Kedi ve köpek su pınarı

Sevimli dostunuzun yeterince su tükettiğinden emin olmak için su kabını sık sık kontrol etmeli ve suyunu tazelemelisiniz. Kedi, köpek su pınarı sayesinde siz evde olmadığınızda da bu rutine devam edebilirsiniz. Su pınarında su filtreden geçtiği için yabancı maddelerden dolayı kirlenmiyor. Filtreler kireci de arıttığından musluk suyunu bile güvenle vermenizi sağlıyor.

Evcil Hayvan Dostu Teknolojik Ürünler

Evcil hayvan kameraları

Ailenizin tüylü üyesinin güvenliğini sağlamak için evcil hayvan kameraları edinebilirsiniz. Bu kameralarda modellere göre değişmekle birlikte tek veya iki yönlü sesli iletişim özelliği, lazerle egzersiz yaptırma, canlı yayın ve gece görüş özelliği evcil hayvan sahiplerine büyük kolaylık sağlıyor.

Evcil Hayvan Dostu Teknolojik Ürünler

Lazer kedi oyuncağı

Kedilerin enerjisini atmasını sağlayan kedi oyuncakları özellikle kilo almaya yatkın veya kilolu kediler için fayda sağlıyor. Kedi oyuncakları kendinin oyuncağa odaklanıp evdeki eşyaları dağıtmasını da önlüyor. Tüm gün evde yalnız kalan kedinizi biraz hareketlendirip keyifli vakit geçirmesini sağlamak isterseniz lazerli kedi oyuncağı edinebilirsiniz.

Evcil Hayvan Dostu Teknolojik Ürünler

Evcil hayvan takip cihazları

GPS ve radyo teknolojileri, evcil hayvanların güvenliğini sağlayan alternatifler sunuyor. Data özellikli SIM kart takılarak kullanılabilen GSM destekli evcil hayvan takip cihazları evcil hayvanın kaybolmasını önlüyor.Piyasada kayıp eşya bulucu adıyla da bilinen akıllı anahtar takip cihazı, hayvanın takibini yapmaya olanak tanıyor. LED ışıklı köpek tasmaları, özellikle koyu renkli ırkları karanlıkta bulabilmek açısından fayda sağlıyor.

Evcil Hayvan Dostu Teknolojik Ürünler

Otomatik evcil hayvan besleyici

Otomatik evcil hayvan besleyici cihazlar, en faydalı evcil hayvan teknolojileri arasında bulunuyor. Bu cihazlar sayesinde seyahate çıktığınızda evcil hayvanınızı komşunuza ya da hayvan otellerine bırakmanız gerekmiyor. Modellere göre özellikleri farklılaşabilen bu cihazlar genel olarak evcil hayvanın belirlenen zamanlarda belirlenen porsiyon ayarıyla beslenmesini sağlıyor.

Evcil Hayvan Dostu Teknolojik Ürünler

Evcil hayvan eğitim seti

Köpeğinizi kötü hava koşuları gibi durumlarda dışarı çıkaramayabilirsiniz. Evcil hayvan eğitim seti dış ortamı aratmadan köpeğin tuvalet problemini kolayca çözüyor. Köpeğin sağlığına zarar vermeyen malzemelerden oluşan setlerin kullanımı da temizlenmesi de zor olmuyor. Köpeğinizin tuvalete alışmasını kolaylaştırmak için evcil hayvan eğitim seti kullanabilirsiniz.

Evcil Hayvan Dostu Teknolojik Ürünler
OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları