preloader

Müzayede Tarihindeki En Pahalı Elmas: The Rock

27.03.2022
Müzayede Tarihindeki En Pahalı Elmas: The Rock

Yazı Boyutu:

The Rock adı verilen damla şekilli elmas, şimdiye kadar müzayedeye çıkacak en pahalı taş olacak.

Ünlü müzayede evi Christie’s bu defa rekor bir fiyat ile gündemde. 11 Mayıs’ta düzenlenecek olan Magnificent Jewels satışının yıldız parçası The Rock adı verilen 228.31 karatlık damla şekilli elmasın değerinin 20 ila 30 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. Net fiyatı müzayede sonunda belli olacak elmas, eşsizliğiyle en nadide parçalardan bir tanesi.

20 yıl önce Güney Afrika’dan çıkarılan The Rock şimdiye kadar müzayedeye çıkan en büyük beyaz renkli elmas. Christie’s’in tarihindeki en değerli ve en iyilerinden biri olarak kabul edilen elmas için dünyanın dört bir yanından alıcının müzayedeye katılması bekleniyor.

Müzayede Tarihindeki En Pahalı Elmas: The Rock

Görsel: Christie’s

G rengi, VS1 berraklığı olan The Rock’ın ne kadar fiyata alıcı bulacağı büyük merak konusu. 29 Mart’a kadar Christie’s Dubai’de sergilenecek olan elmas, sonrasında 1 Mayıs’a kadar da New York ve Taipei’de olacak. 6-11 Mayıs günleri arasında Cenevre’deki Four Seasons Hotel des Bergues’de görülebilecek elmas sonrasında açık artırmaya çıkacak.

Christie’s 2017 yılında da satış rakamıyla dikkat çeken bir elmas müzayedesi yapmıştı. 33.7 milyon dolarlık fiyatıyla satış rekoru kıran 163.4 karatlık elmas, The Rock’a kadar müzayedede satılan en pahalı elmas olma özelliğini taşıyordu. 2022’nin Nisan ayında Sotheby’s’ta satılan The De Beers Blue ise 15.10 karatlık boyutuyle şimdiye kadar ki en büyük mavi elmas olma özelliğini elinde bulunduruyor.

{771636}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları