preloader

Dior Joaillerie'nin "Couture" Bahçesi: Les Jardins de la Couture

08.06.2023
Dior Joaillerie'nin "Couture" Bahçesi: Les Jardins de la Couture

Yazı Boyutu:

Dior Joaillerie, ilhamını Christian Dior’un bahçelere ve doğaya olan sevgisinden alan yeni yüksek mücevher koleksiyonu ‘Les Jardins de la Couture’u İtalya’nın Como Gölü’nde tanıttı.

Victoire de Castellane tarafından tasarlanan 170 parçalık koleksiyon, Dior’un çocukluk dönemini geçirdiği üç bahçe olan Granville, Milly-la-Forêt ve Montauroux’daki La Colle Noire bahçelerine saygı niteliği taşıyan soyut formlarda tasarlanmış ve çiçeklerle süslenmiş mücevherlerden oluşuyor.

Dior Joaillerie'nin
Dior Joaillerie'nin
Dior Joaillerie'nin

Christian Dior’un haute couture tutkusuna her tasarımında botanik ve bahçecilik de eşlik ediyordu. Dior’un en büyük iki tutkusu ‘couture ve bahçeler’in birleştiği bir evren hayal eden tasarımcı Victoire de Castellane, koleksiyonu oluştururken ilhamını doğanın Dior’un hayatına olan etkisinden aldı. Koleksiyonun ilhamını aldığı temayla eşsiz bir uyum sağlayan defile, İtalya’nın en büyüleyici noktalarından biri olan Como Gölü’nde; 19. yüzyılda ünlü yönetmen Luchino Visconti’nin de evi olan villanın bahçesinde yapıldı.

Dior Joaillerie'nin
Dior Joaillerie'nin
Dior Joaillerie'nin

Koleksiyon, büyüleyici çiçek desenlerinin tekrarlandığı Galons Fleuris; renklerin anahtar olduğu ve yükseklik ve hacimin farklı etkilerine katkıda bulunan Très Cher Dior; her taşın bir yaprak şeklinde özenle düzenlendiği ve canlı bir asimetriyle doğal, düzensiz bir görünüm yaratan çiçeklerden oluşan Buissons Couture ve bir çocuğun gözünden Dior’un bahçesi ‘Milly-la-Forêt’i ziyaret ettiği Mini Milly temalarıyla dört yeni hikayeden oluşuyor.

{149797}

Milly-la-Forêt’nin yanı sıra, Dior’un kalbinde yer edinen Granville ve La Colle Noire bahçelerine de gönderme yapan koleksiyon, ilkbaharın yumuşaklığını çağrıştırdığı romantik, minyatür tiyatral sahnelerden oluşan değerli parçalarıyla dikkat çekiyor.

Dior Joaillerie'nin
Dior Joaillerie'nin
Dior Joaillerie'nin

Birbirine geçmiş ve soyut formlarda tasarlanmış ışıltılı çiçekler, iridesan anne incisi, mücevher yapraklar, kelebekler ve gökkuşaklarıyla süslenmiş bu göz alıcı koleksiyon, püskül detaylarıyla birleşerek Christian Dior’un couture evrenine de atıfta bulunuyor. 170 parçalık koleksiyon üç saat, broş olarak takılabilen taşlar ve dönüştürülebilir mücevherlerden oluşuyor.

Gizem Çıldız
Gizem Çıldız Tüm Yazıları