preloader

Boucheron'un Kraliçe Elizabeth'ten İlham Alan Koleksiyonu: Like a Queen

31.01.2023
Boucheron'un Kraliçe Elizabeth'ten İlham Alan Koleksiyonu: Like a Queen

Yazı Boyutu:

Tarihte sadece hükümdarlığıyla değil yaşam tarzı, stili ve mücevher seçimleriyle de iz bırakan Kraliçe Elizabeth ilham olmaya devam ediyor. Modern ve sofistike hatlarla tasarlanan Boucheron‘un kraliçeden ilham alan Like a Queen koleksiyonu Art Deco tarzıyla High Jewellery’nin mükemmel bir örneği.

Boucheron’un kreatif direktörü Claire Choisne, bundan üç yıl önce yeni koleksiyonu için ilham arayışındayken markanın arşivlerini karıştırdığında karşısına mükemmel bir detay çıktı. 70 yıl boyunca İngiltere tahtında kalan ve birçok ilke imza atmayı başaran Kraliçe Elizabeth’in 18’inci yaş günü hediyesi Boucheron tasarımı bir broştu. Akuamarin ve pırlantayla tasarlanan klipsli broş, markanın Like a Queen koleksyionunun ilhamı oldu.

Kraliçe Elizabeth’in 18’inci yaş gününden beri kullandığı broşun bir hikâyesi de var. 1937 yılında dönemin Kent dükü George aldığı broşu yedi yıl boyunca sakladı ve geleceğin kraliçesi olacak yeğeni Elizabeth’e hediye etti. Kraliçenin hayatı boyunca kombinleri tamamlamak için kullandığı bu çift broş şimdi Boucheron’un Like a Queen koleksiyonunu yaratmasının ilhamı oldu. Broşun yarım ay şekli, yuvarlak hattı, baget kesim pırlanta ve taşları da koleksiyonda öne çıkıyor.

{29968}

Sekiz set ve 18 parçadan oluşan koleksiyonda broşlar, küpeler, kolyeler ve yüzükler yer alıyor. Kraliçenin renkli giyim tarzına gönderme yapmak içinse zümrüt, yakut, turmalin ve inci gibi farklı değerli taşlar beyaz altın ve pırlantayla bir araya geliyor.

Claire Choisne koleskiyondaki her bir parçayı farklı şekillerde kullanabilmek için klips detayına özen göstermiş. Bu sayede mücevherler çok çeşitli stillerde kullanılabiliyor.

Koleksiyonun çekimlerinde dikkat çeken bir detaysa kraliçenin desensiz ve renkleri öne çıkaran stilinin de kullanılmış olması. Sarı, pembe, bordo, yeşil gibi kombinlerle çekilen Like a Queen koleksiyonunun çekimleri kraliçeye en elit saygı duruşlarından biri.

Kübra Haniç İnce
Kübra Haniç İnce Tüm Yazıları