preloader

Yeni Dönem Hamilelik Stili

Yeni Dönem Hamilelik Stili

Yazı Boyutu:

Rihanna’dan Kylie Jenner’a ünlü isimlerin ezber bozan hamile kıyafetlerini inceledik.

Son yıllarda stile dair değişen şeylerden biri de hamilelik sürecindeki giyim kodları. Önceki yıllara göre çok daha iddialı ve alışılagelmişin dışında olan hamilelik stili adeta yeni bir moda akımı yaratmış durumda ve oldukça cesur. Vücuda oturan elbiseler, kısa üstler, düşük bel pantolonlar hamilelik stiline farklı bir bakış açısı getiriyor. Ünlü isimler de hamilelikleri sırasında kendi tarzlarını ortaya koyarak bunu en iyi şekilde gösteriyorlar.

Rihanna

Yeni Dönem Hamilelik Stili

@badgalriri

Geçtiğimiz ocak ayında hamileliğini açıkladığından beri Rihanna, hamilelik modasını yeni seviyelere taşıyor. Birbiri ardına çarpıcı görünümler sergileyerek normlara meydan okuyor ve her konuşmasında toplumun “hamile kıyafeti” olarak uygun gördüğü hiçbir şeyi giymeyeceğini sıklıkla dile getiriyor. Baştan aşağı siyah kıyafetini parıltılı vücut kolyesi ile kombinleyen şarkıcı, topuklu ayakkabı giymekten vazgeçmediği gibi, karnını saklama endişesi de duymuyor.

Kylie Jenner

Yeni Dönem Hamilelik Stili

@kyliejenner

Hamile kadınların nasıl giyinmesi gerektiğine dair fikirlere meydan okuyan tek ünlü Rihanna değil. Yeniden anne olan Kylie Jenner, ilk hamileliğini tüm dünyadan saklamıştı. Ancak ikinci hamileliğini gözler önünde yaşadı ve bu süreçte giysi dolabını değiştirmedi. Transparan dantel catsuit’i ile hamileliğinde de kendi stilini yansıtmaya devam etti. Siyah LaQuan Smith tasarımını, oversize ceket ile eşleştirdi.

Rosie Huntington-Whiteley

Yeni Dönem Hamilelik Stili

@rosiehw

Kendi kozmetik markasına sahip olan model Rosie Huntigton-Whiteley, nötr paletlerden oluşan stili ile büyük beğeni topluyor. Hatta hamilelik duyurusunu da bedene oturan askılı ten rengi bir elbise giyerek yaptı. Ancak sadece yazlık bir elbise ile sınırlı kalmadı, sosyal medyada yansıttığı kış stilinde bile karnını belli eden kıyafetler tercih etti. Boy aynası selfie’lerinin kraliçesi, çocuk sahibi olmanın ve şık görünmenin aynı anda mümkün olabildiğini kanıtlıyor.

Shay Mitchell

Yeni Dönem Hamilelik Stili

@shaymitchell

Shay Mitchell her zamanki sokak stilini, hamileyken de yansıtmaya devam ediyor. Her iki hamileliğinde de karnını ortaya çıkaran kıyafetler tercih eden oyuncu, stilisti Monica Rose ile çalışarak takipçileri tarafından beğenilen görünümler ortaya çıkarıyor. Hamile kotu yerine lastikli jogger giyip, rahat-şık görünümünü sadece üst kısmını iliklediği oversize gömleği ve topuklu ayakkabılar ile tamamlıyor.

Ashley Graham

Yeni Dönem Hamilelik Stili

@ashleygraham

Ashley Graham, konu hamile stili olduğunda kuralların dışına çıkan bir diğer isim. Üstelik, Instagram’da, annelik sürecinde vücudunda yaşadığı değişimleri takipçileri ile paylaşmaktan çekinmiyor. Skims x Fendi pembe tulumu ve Matrix havası veren trençkotu ile günlük stilini hamilelik stiline uyarlıyor.

Georgina Rodríguez

Yeni Dönem Hamilelik Stili

@georginagio

Futbolcu Cristiano Ronaldo’nun kız arkadaşı ve kendi Netflix dizisinin yıldızı Georgina, ikiz bebek beklerken stilini ön plana çıkardı. Günlük stilinde basic ve spor parçaları daha şık aksesuarlarla eşleştirmeyi seviyor. Hamileliğinde de bu tarzına devam ediyor ve vücudu saran bej elbisesini mücevherler ile eşleştirerek zarif bir görünüm sergiliyor.

Tammy Hembrow

Yeni Dönem Hamilelik Stili

@tammyhembrow

Üçüncü çocuğunu bekleyen fitness fenomeni Tammy Hembrow’un, yaşam tarzı kadar giydiği her kıyafet de sosyal medyada merakla takip ediliyor. Kendi giyim markası bulunan influencer, hamilelik sürecinde günlük stilinde genellikle crop üstler ve düşük bel kotlar giymeyi tercih ediyor. Özel akşamlarda ise şıklığı elden bırakmıyor. Jean Paul Gaultier tasarımı siyah transparan maksi elbisesini, mavi Bottega Veneta topuklu sandaletleri ile tamamlıyor.

Diren Bilgesu Işık
Diren Bilgesu Işık Tüm Yazıları