preloader

Leydi Diana Kostümleriyle The Crown İncelemesi

09.11.2022
Leydi Diana Kostümleriyle The Crown İncelemesi

Yazı Boyutu:

Meşhur intikam elbisesinden halter yakalı mavi stiline kadar The Crown’a taşınan Leydi Diana kostümleri mercek altında.

Son dönem İngiliz Kraliyet ailesinde yaşananları konu alan The Crown’un beşinci sezonunda heyecan daha da yükseliyor. 90’lı yıllarda İngiliz Kraliyet ailesindeki olayları, gerginlikleri, çatırdamaları konu alan senaryosuyla heyecan yaratan sezonun en çok merak edileni tabii ki de Leydi Diana ve özellikle o dönemde büyük gündem olan hayatı.

Bu sezon Elizabeth Debicki’nin canlandırdığı Leydi Diana karakteri üzerine çok uzun süre, büyük emekle çalışıldığı açıkça görülebiliyor. Oyuncunun, karakteri mükemmelce canlandırması eleştirmenlerden şimdiden tam not alıyor. Öyle ki daha önce başka filmlerde Diana’yı canlandıran -Spencer filminde Kristen Stewart ve Diana filminde Naomi Watts dahil olmak üzere- oyuncularla yapılan kıyaslamalarda Elizabeth Debicki, karakteri olabilecek en iyi şekilde ekrana getiriyor.

Leydi Diana ve Meşhur İntikam Elbisesi

Leydi Diana Kostümleriyle The Crown İncelemesi

Sokak stilinden kırmızı halı görünümlerine kadar Leydi Diana’nın unutulmaz birçok stili var. Ama içlerinden biri hem iddialı görünümü hem de anlamıyla aralarından sıyrılmayı başarıyor: İntikam elbisesi.

Prens Charles ile evliliğini sonlandırdıktan sonra katıldığı ilk davette giydiği düşük omuzlu Christina Stambolian elbisesi o günden sonra intikam elbisesi olarak akıllarda kaldı. Hem cesur görünümüyle kraliyet kurallarından sıyrıldığını hem de yeni hayatına dimdik durarak başladığını gösteren elbise, hafızalarda böylesine güçlü kalabilmek için harika bir seçimdi.

The Crown’un 5. Sezonu Hakkında

Leydi Diana Kostümleriyle The Crown İncelemesi

Kraliçe İkinci Elizabeth’in tahta çıkış hikâyesiyle 2016’da başlayan The Crown, her yeni sezonu bir öncekinden çok daha merak edilen dizilerden biri oldu. Dördüncü sezonda diziye dahil olan Leydi Diana (Emma Corin), adeta dizinin odağı haline geldi. Dördüncü sezonda Leydi Di’nin Prens Charles ile tanışması, evliliği, Camilla’yı öğrenmesi, mücadele ettiği anoreksiyası gibi önemli detayları açık bir şekilde senaryosuna taşıyan The Crown beşinci sezonunda 90’lı yıllara geliyor.

Leydi Diana Kostümleriyle The Crown İncelemesi
The Crown’un beşinci sezonunda Camilla Parker’ı Olivia Williams, Prens Charles’ı ise Dominic West canlandırıyor

Artık halk tarafından sorgulanmaya başlayan Kraliyet Ailesi, kraliyet tarihinde ilk defa yaşanan boşanma ve Leydi Diana’nın hayatına olan aşırı ilgi; Dodi El Fayed’in hayatına girmesi ve diğer gelişmeler beşinci sezonda olacak.

Tha Crown’a dair her detayı keşfetmek için buraya tıklayabilirsiniz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları