preloader

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri

27.11.2023
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri

Yazı Boyutu:

Kim demiş kayak tatilinde şık ve stil sahibi görünemezsiniz diye? Kayak stilinizi yükseltecek birbirinden göz alıcı parçaları sizin için derledik.

Soğuk kış mevsiminin kendine has beyaz örtüsü, dağların temiz havasıyla birleştiğinde tatil planlarının rotası da değişiyor. Eksiyi gösteren derecelere aldırmadan karların arasında vakit geçirmek ve kayak mevsiminin tadını çıkarmak, içimizi üşüttüğü kadar bizi bir o kadar da heyecanlandırıyor! Keyifli ve rahat geçecek bir kayak tatili ise şüphesiz iyi ve doğru hazırlanmış bir valizden geçiyor.

İşlevselliğin ve konforun öne çıktığı kayak valizlerinde bizi daima sıcak ve kuru tutacak parçalara öncelik veriliyor ancak hızla değişen ve gelişen moda trendleri ve akımları, kayak mevsiminin kendi içinde oluşturduğu modaya da dahil oluyor ve kayak stili, alışılagelmişin dışına çıkıyor. Daha renkli, stil sahibi ve imza parçaların dahil olduğu kayak stilinde, ister tek bir parçayı öne çıkarın, ister son dönemlerin favori trendi monokrom görünümlere yönelin ya da görünümlerinizi göz alıcı bir aksesuarla tamamlayın.

Birbirinden farklı ve renkli seçenekler yüzünden kayak görünümlerinizi oluşturmaya nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, birbirinden göz alıcı parçaları derlediğimiz ve küçük stil ipuçlarına değindiğimiz bu yazımız tam da size göre, inceliyoruz!

Klasiğin Dışına Çıkan Kar Botları

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Moncler
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Moon Boot
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Bogner
Satın Al

Kayak valizinin kuşkusuz en önemli parçalarından biri daima sıcak ve kuru tutacak iyi bir kar botu. Gerek karın içinde geçirdiğimiz o eğlenceli vakitlerde, gerekse soğuğun keyfini sıcak bir şöminenin başında sıcak çikolatamızı yudumlarken geçirdiğimizde, ayaklarımızın sıcak ve kuru olduğundan emin olmak iyi geçecek bir kayak tatili için oldukça önemli. Kalın tabanlı yapısı göz önünde bulundurulduğunda oldukça dikkat çekici bir parça olan kar botları ise yapacağınız küçük bir tercih ile kayak stilinizin en göz alıcı parçası haline gelerek bütün görünümünüzün havasını değiştirebilir.

Renk ve model yelpazesini gittikçe artıran kar botlarından en sevdiğiniz rengi ya da sezonun öne çıkan trend renklerinden birini seçebilir, daha çarpıcı bir tercih yapmak istiyorsanız ise tüylü kar botlarına yönelebilirsiniz. Bu sayede ayaklarınızı sıcacık tutarken kayak stilinizi ufacık bir dokunuşla kolaylıkla yükseltebilirsiniz!

Kayak tatiliniz için her şey hazırsa dünyanın en lüks kayak destinasyonlarını keşfedin!

Dağlarda Barbiecore Esintisi

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Aztech Mountain
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Jet Set
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Cordova
Satın Al

2023’ü ele geçiren Barbiecore akımı, bir süre daha burada olacağının sinyallerini birbirinden farklı akımlara ve trendlere izini bırakarak veriyor. Barbie çılgınlığı, yayınlanmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen hala devam ederken içimizdeki kayakçı Barbie’yi çıkarmanın tam zamanı! İster tam bir Barbie olun ve tepeden tırnağa pembe tercih ederek cesur bir monokrom görünümle dağ yamaçlarından süzülün, ister tek bir parçayı pembe tercih ederek pembenizi star parça haline getirin, isterseniz de Barbie’nin bir diğer favori rengi bebek mavisini tercih ederek karla ve masmavi gökyüzüyle bütünleşin!

Pembenin ve bebek mavisinin eğlenceli enerjisi kayak stilinizi yükseltirken sizi şüphesiz dağın en göze çarpan ve renkli konuklardan birine dönüştürecek. Yılın en eğlenceli ve hareketleri zamanlarından olan kayak zamanının tadını Barbie enerjisiyle çıkarın ve bırakın Barbie’nin eğlenceli renkleri içinizi ısıtsın!

Après-Ski Stili

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Toteme
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Polo Ralph Lauren
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Balenciaga
Satın Al

Aslında ‘kayak sonrası’ geçirilen zamana atıfta bulunan après-ski, sosyal medyanın etkisiyle hızla değişen ve gelişen moda trendleri ve yaşam stili estetikleriyle birlikte alışılagelmişin dışına çıkıyor. Öyle ki artık kayak yapmayanlar bile après-ski için kayak tatiline gidiyor. Kayın ya da kaymayın, après-ski zamanın keyfi kayak tatillerinin vazgeçilmezlerinden.

Kaydıktan sonra ısınmak için, soğuk havanın tadını sıcak bir şöminenin karşısında içeceğinizi yudumlayarak çıkarırken ya da tatil arkadaşlarınızla güzel bir yemek yerken, aslında ihtiyacınız olan kış dolabının temel parçaları ve kayak stilinin bir birleşimi olan après-ski stili, değişen moda trendleriyle birlikte daha renkli, göz alıcı ve lüks bir hale dönüşüyor. Après-ski zamanı artık ıslanmayacağınızı göz önünde bulundurarak kayak montlarının yanı sıra kürklerinizi tercih edebilir, kayak gözlüklerinizi güneş gözlüklerinizle değiştirebilirsiniz.

Kayak sırasında kayak pantolonlarınızın üstüne de giyeceğiniz yün ve kaşmir kazaklarınızı, kış ve kayak temalı kazaklarla değiştirerek hem après-ski stilinize hem de kayak stilinize eğlenceli bir dokunuşta bulunabilirsiniz. Eğer soğuktan korkmayacak kadar cesursanız -tabii ki termal çorap tercih ederek- kayak valizlerinize eteklerinizi dahil edebilir, kar botlarınızla feminen ve şık bir après-ski görünümleri elde edebilirsiniz.

Aksesuar konusunda da oldukça özgür davranabileceğiniz après-ski stilinde en sevdiğiniz küpelerinizi ve kolyelerinizi valizinize dahil edebileceğiniz gibi, saç bantları, kürklü kulaklık, deri ya da kürklü eldivenler ve kürklü çantalar gibi daha feminen ve şık parçaları da valizlerinize dahil ederek kayak stilinize lüks dokunuşlarda bulunabilirsiniz.

Tepeden Tırnağa Beyazlar

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Yves Salomon
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Erin Snow
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Moon Boot
Satın Al

Sıklıkla ortaya çıkan mikro-mini trendlerin etkisiyle modanın hızla değişmesi ve Gen-Z’nin modaya olan yenilikçi yaklaşımı ezber bozmaya devam ediyor. Belki bundan yıllar önce beyaz kışın tercih edilen bir renk değildi ancak artık beyaz, kışın en sevilen ve tercih edilen renklerinden. Öyle ki beyazlarımızı artık rafa kaldırmak yerine kayak pistlerine bile taşıyoruz!

Tepeden tırnağa bembeyaz bir görünüm kimileri için korkutucu ya da fazla cesur gözükse de bu minimalist görünüm kayak stilini fazla abartmak istemeyen ama yine de öne çıkmak isteyenler için ideal. Karın dingin ve huzur veren enerjisini stilinize yansıtacak bembeyaz görünümler, kayak stilinize minimalist ve klasik bir dokunuş eklerken karla bütünleşen rengiyle karın ışıltısını yansıtmanızı sağlayacak. İster göz alıcı beyaz bir kar tulumu tercih edin, ister parçalarınızı beyaz seçerek ışıl ışıl monokrom bir görünüm elde edin; aksesuarlarınız ve botlarınızla görünümünüzü tamamlayın ve karın tadını karla bütünleşerek çıkarın!

İmza Kayak Gözlükleri

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Celine
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Balenciaga
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Goldbergh
Satın Al

Kayak gözlükleri, güvende geçecek bir kayak tatili için oldukça büyük bir önem taşıyor. Gerek yoğun kar yağışı ve rüzgarın olduğu günlerde gözlerinizi olası bir yaralanmadan korumak ve daha rahat bir görüş sağlamak için, gerekse güneşli günlerde gözlerinizi parlak ve zararlı güneş ışınlarından korumak için, yanınızda mutlaka kayak gözlüğü bulundurmalısınız. Ancak kim demiş güvenlik stil sahibi olamaz diye? Yapacağınız cesur bir tercihle kayak gözlüklerinizi imza parça haline getirebilir, güvenliğinizi sağlarken dikkat çekici gözükebilirsiniz. Düz ve sade renklerin aksine camları bir veya birden fazla renkli, logolu, hologramlı ya da özel tasarımlara sahip kayak gözlüklerini seçerek kayak stilinize imza bir aksesuar ekleyebilir, güvenliğinizi sağlarken stilinizi kolaylıkla yükseltebilirsiniz.

Puffer Montlar

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Cordova
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Perfect Moment
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Jacquemus
Satın Al

Son dönemlerin en sevilen stillerinden olan sokak stili, öne çıkan imza parçalarıyla her sezonun favorilerinden! Kıyafetlere getirdiği oversize formuyla konforun ön plana çıktığı stil, aynı zamanda görünümlere stil sahibi bir dokunuş ekleyerek kombinleri kolaylıkla yükseltiyor. Sokak stiliyle birlikte dolaplarımızda yer edinmeye başlayan puffer montlar, hızlıca kış aylarının vazgeçilmezlerinden birine dönüştü. İşlevselliği ve sağladığı hareket özgürlüğü sayesinde kolaylıkla katmanlanabilen puffer montlar, aynı zamanda görünümlere kattığı stil sahibi dokunuş sayesinde soğuktan korunurken tarzından ödün vermek istemeyenlerin vazgeçilmezi.

Kayak valizlerinin temel parçalarından biri olan montların sıcak ve kuru tutmasının yanı sıra doyasıya hareket özgürlüğü sağlaması, iyi ve rahat geçecek bir kayak tatili için oldukça önemli. Soğuktan korunmanın, kuru kalmanın ve rahat hareket edebilmenin pistte olduğu kadar karda geçecek her anda da oldukça önemli olması mont tercihlerimizi etkileyen sebeplerin başında gelirken, mont tercihlerimizde yapacağımız ufak değişiklikler hem işlevsellik hem de stil anlamında kolaylıkla kayak tarzımızı değiştirebilir! Oldukça geniş renk ve model yelpazesi sunan puffer montlardan zevkinize en yakın olanı kayak valizinize ekleyerek çabasız bir şekilde kayak stilinizi yükseltebilir, sıcacık kalırken stilinizle göz doldurabilirsiniz.

Metalikler

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Moncler Grenoble
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Palm Angels
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Inuikii
Satın Al

Trendler ve moda akımları hızla değişse ve gelişse de geçmişten ilham almayı bırakmıyor. Yeni çıkan her trend ve akım, daha önce hayatımıza girmiş bir trendin ya da akımın günümüze uyarlanmış, çok daha cesur bir versiyonu. Daha önce hayatımıza girmiş ve şuanda da tekrar tüm göz alıcığıyla hayatımızda olan bir diğer trend ise disco stili. Metalik görünümleri, payetleri, parlak renkleri ve desenleriyle disco, bir süredir yaygın olan minimalizme karşı çıkıyor ve bir süre daha buralarda olacağını parlak ve göz alıcı geçen bir yaz sezonundan sonra belli ediyor.

Birbirinden farklı renkleriyle bikinilerimizden eteklerimize, ayakkabılarımızdan çantalarımıza kadar hakim olan metalikleri şimdi dağlara taşıma zamanı! Metalik kar montları, pantolonları ya da botları oldukça dikkat çekiciği olacağından valizinize ekleyeceğiniz metalik bir parça kolaylıkla kayak stilinizi yükseltebilir. Zaten bir imza parça olan ve görünüme eklendiği zaman tüm dikkatleri üzerine çeken ışıl ışıl metalikleri yine görünümünüzün imza parçası olarak tercih edebilir, karın göz alıcı, parlak enerjisini stilinize yansıtabilirsiniz.

Peluş Şapkalar

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Toteme
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Loewe
Satın Al

Isı kaybının en çok kafamızda meydana geldiğini varsayarsak yanımıza şapka almadığımız bir kayak tatili düşünülemez. Ancak şapka tercihimizde yapacağımız ufak değişiklikler kayak stilimizi kolaylıkla değiştirebilir. Kış döneminin en sevilen trendlerinden olan peluşlar ve kürkler bu sene şapkalarda da öne çıkıyor ve berelerden bucket şapkalara, sosyal medyada giderek yaygınlaşan slavic girl akımıyla hayatlarımıza girmeye başlayan ushanka ve kalpak şapkalara kadar etkisi altına alıyor.

Sıcacık tutmasının yanı sıra formundan dolayı oldukça göz alıcı olan peluş şapkalar, hem sizi kayak esnasında ve sonrasında sıcak tutarken hem de ufacık bir dokunuşla kayak stilinizi yükseltebilir. Benzersiz renk ve model seçeneği sunan peluş şapkalardan ister daha klasiklerden olan siyahları ve beyazları tercih edin, ister renklerle ve desenlerle oynayarak daha da çarpıcı bir stil yakalın. Görünümünüzü tamamlayabileceği gibi görünümünüzün imza parçası da olabilecek peluş şapkalar, kayak stilinize uğraşılmamış bir şıklık katarken içinizi ısıtacak.

Kayak tatiline giderken bavulunuzda bu parçalar mutlaka olmalı!

Oversize Atkılar

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Acne Studios
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Jil Sander
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Jacquemus
Satın Al

Acne Studios tarafından 2019 yılında satışa sunulan ve bir anda herkesin favorisine dönüşen oversize atkılar, üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala her kış sezonunun vazgeçilmezlerinden! Renkli, desenli modelleri ve kalın, yünlü yapısıyla sıcak tutarken görünümlere eğlenceli dokunuşlarda da bulunan oversize atkılar, kayak stilinizi hem işlevsellik hem de stil anlamında kolaylıkla yükseltecek parçalardan. Gerek karda geçireceğiniz vakitte ekstra korunma amacıyla, gerek kar sonrası ısınmak için, gerekse kombininizi tamamlayıcı olarak seçeceğiniz oversize atkılar, ufak bir dokunuşta bulunmasına rağmen formunun sağladığı avantajla göz dolduracak.

İster canlı renkler ve desenlerden oluşan modellerden birini tercih ederek atkınızı görünümünüzün imza parçası yapın, ister monokrom bir görünümü tamamlayın, isterseniz de son dönemin öne çıkan kış trendlerinden olan balaklava stilini deneyin; kolaylıkla kombinlenebilecek oversize atkılar hem görünümünüze stil sahibi bir dokunuş ekleyecek, hem de soğuk ve karlı havaların tadını üşümeden çıkarmanıza yardımcı olacak.

Retro Esintili Kayak Tulumları

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Perfect Moment
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Balmain
Satın Al
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri
Fusalp
Satın Al

Kayak tulumları, kayak stilinize kolaylıkla yükseltecek parçalarda şüphesiz önde geliyor! Kalın hatta kaba sayılabilecek kayak kıyafetlerinin aksine genellikle vücudu saran ve feminen bir görünüme sahip olan kayak tulumları, tek parça olmasıyla hem tutucu hem de pratik. Birbirinden farklı renk ve model seçeneği sunan kayak tulumlarını kombinlemek de oldukça kolay! Zaten oldukça dikkat çeken, retro tarzıyla stil sahibi görünen kayak tulumlarından ister göz alıcı ve canlı renklerden birini, ister desenli ve logolu daha cesur modellerden birini tercih edebilirsiniz.

İçinize sizi sıcak tutacak termal kıyafetlerinizi ve kazaklarınızı giyindiğinize emin olduktan sonra ise tek yapmanız gereken, görünümünüzü kar botları, şapka ve eldivenler ile tamamlamak. Burada daha sade ve siyah, beyaz gibi klasik renkleri kullanmak tulumunuzu daha çok ortaya çıkaracak ve oluşabilecek kombin karmaşasının önüne geçecektir ancak renklerle ve desenlerle oynamayı seviyorsanız farklı renk kombinasyonları yapabilir, desenli kayak tulumunuzu parlak, renkli botlar ve aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Dilediğiniz rengi, modeli ve deseni deneme imkanı sunan kayak tulumlarından tarzınıza en yakın olanı seçin ve renklerin enerjisi içinizi ısıtsın!

Yağmur Çıldız
Yağmur Çıldız Tüm Yazıları