preloader

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri

15.01.2019
Kayak Tatili İçin Stil Önerileri

Yazı Boyutu:

aaa

Kayak tatilinizde şıklığınızdan ödün vermemek için stil önerilerimize göz atın.

Soğuk kış mevsiminin kendine has beyaz örtüsü, dağların temiz havasıyla birleştiğinde tatil planlarının rotası da değişiyor. Eksiyi gösteren derecelere aldırmadan, karların arasında vakit geçirmek ve kayak mevsiminin tadını çıkartmak gerçekten mükemmel. Tabii bu tatil için valiz hazırlığı yapmanın da ayrı bir eğlencesi var.

Sahip olduğu kısa soluklu popülerliğe rağmen kayak mevsimi de kendi içinde bir moda oluşturmayı başardı. Yaz mevsiminin tekli parçalarına tezat, kat kat giyindiğiniz kış mevsiminde birden fazla doğru parça seçmeniz gerekebiliyor. Tulumlar, kar pantolonları, montlar, kar botları ve üzerine eklenen aksesuarlarla birlikte seçim alanınız her zamankinden daha fazla. Özellikle de kış mevsiminin bu zamanlarını seviyorsanız sizin için bu süreç oldukça keyif verici geçebilir.

{771270}

Kayak stilinizi hazırlarken en büyük avantajınız odak noktanızı istediğiniz parçaya yönlendirebilmeniz. Çünkü neredeyse her parça ve her aksesuar kendi içinde ön plana çıkacak kadar göz alıcı olabiliyor.

Kar botlarınıza ışıltı katmayı unutmayın

Bu göz alıcı seçkide tercihinizi kar botlarından yana kullanabilir ve sade tercihlerinizi ışıltılı botlarınızla tamamlayabilirsiniz. Aynı şekilde montlar da bu yarışın öne çıkan diğer parçaları arasında yerini alıyor. Farklı dokuda kumaşlar, desenler ve yenilikçi detaylar bildiğimiz kar montlarını adeta arzu nesnesine döndürmeyi başardı.

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri

Kayak stilinde izleyebileceğiniz çok fazla yol var. Ton sür ton kuralını uygulayarak tek bir rengin bir den fazla tonunu stilinize uygulayabilir, pastel renklerle romantik bir hava yakalayabilirsiniz. Dilerseniz son birkaç sezonu etkisi altına alan metalik yansımaları da kullanabilirsiniz.

{771648}

Aksesuar seçimlerinizde metalik etkiden ilham alın

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri

Özellikle güneş gözlükleri bu konuda en önemli ve etkili tamamlayıcılarınız olabilir. Kayak yaparken kullandığınız sportif gözlüklerin dışında aynalı güneş gözlüklerini ya da 80’lerin kare çerçeveli gözlüklerini tercih edebilirsiniz. Bu seçim aynı anda hem modern hem de nostaljik bir stil yakalamanıza yardımcı olacak.

Stilinizde denge kurun

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri

Kayak stilinde unutulmaması gereken son bir önemli detay daha var; dengeli seçimler yapmak. Her zamankinden çok daha fazla parçayı bir arada kullanacağınız için dengeleyici geçişler yapmalısınız. Çok gösterişli veya parlak parçaları soft renklerle, çok sade bir görünümü ise yıldız parçalarla tamamlayabilirsiniz.

{771477}

Kayak Tatili İçin Stil Önerileri