preloader

Kayak Tatili İçin Bavulunuzda Olması Gereken 6 Şey

23.01.2023
Kayak Tatili İçin Bavulunuzda Olması Gereken 6 Şey

Yazı Boyutu:

Kayat tatiline çıkmadan önce kayak bavulunu hazırlamanın tüm inceliklerini sizler için sıraladık. Kayak bavulunda ne olması gerektiğini şimdi öğrenin.

Kış mevsimine giriş yapmamızla birlikte kayak sezonu da açılıyor. Biletleri alıp, kalacak yer ayarlandıktan sonra geriye tek bir şey kalıyor: Bavul yapmak. Özellikle de çocuklu aileler için belki de tatil sürecinin en meşakkatli işi olan bavul hazırlamayı sizler için daha kolay hale getirecek, kayağa giderken yanınızda götürmeniz gereken olmazsa olmazları listeledik.

Termal Giysiler

Kayak Tatili İçin Bavulunuzda Olması Gereken 6 Şey

Kayak tatiline gidiyorsanız göze almanız gereken belki de en önemli etken havanın soğukluğu. Kafanızı boşaltmak, eğlenmek ve bolca kayak yapmak üzere gittiğiniz tatilde soğuktan üşüyerek tatilinizin kötü bir deneyime dönüşmesini istemiyorsanız yanınızda mutlaka termal içlik bulundurun. Kar pantolonunuz ve kar montunuzun içine giyebileceğiniz termal giysiler, tatilinizin en büyük kurtarıcısı olabilir.

Kayak İçin Sırt Çantası

Kayak Tatili İçin Bavulunuzda Olması Gereken 6 Şey

Sabah güzel bir kahvaltıdan sonra pistin yolunu tutanlardansanız ve gün boyu otele bir daha uğramayı düşünmüyorsanız, su geçirmez bir sırt çantası kayak bavulunuzun olmazsa olmazlarından. Gün boyu yanınızda bulundurmanız gereken eşyaları, mataranızı, yedek çoraplarınızı ve gün içerisinde atıştırmalık olarak yiyebileceğiniz yiyecekleri muhafaza etmek ve bir daha otele dönmek zorunda kalmamak için bavulunuzda sırt çantanıza mutlaka yer açın. Aynı zamanda pistte yürürken kayakları ve board’u elinizde taşımayıp sırt çantanıza bağlayabilirsiniz.

Kayak Gözlükleri

Kayak Tatili İçin Bavulunuzda Olması Gereken 6 Şey

“Hava zaten belki kapalı olacak, gözlüklere ihtiyacım yok.” diye düşünmeyin! Hem yoğun kar yağışı durumlarında daha rahat bir görüşe sahip olmak hem de güneşin açtığı vakitlerde daha rahat bir şekilde kayak yapabilmek için kayak gözlüğü bavulunuzun en önemli parçalarından olmalı. Gözlüğünüzü seçerken buhar yapmamasına ve yüzünüze tam oturmasına dikkat edin.

Su Geçirmeyen Bot

Kayak Tatili İçin Bavulunuzda Olması Gereken 6 Şey

Kayak tatiline giderken giyeceğiniz kıyafetler kadar ayakkabınız da tatilinizin konforlu geçmesi açısından oldukça önemli bir yer tutuyor. Su geçiren ve kayan bir botla tatilinizden hiçbir şey anlamamanız ve olası kazalar yaşamanız olası. Bu nedenle hiçbir şekilde su almayan ve ayaklarınızı soğuktan koruyacak, aynı zamanda da karda kaymayacak bir çift botu bavulunuzda bulundurmanız daha konforlu bir tatil için en önemli adımlardan.

Yelek

Kayak Tatili İçin Bavulunuzda Olması Gereken 6 Şey

Kayak yapmaktan yorulup bir mola vermek istediğinizde ve üzerinizde bulunan kar montu sizi sıcaklatıp bunaltmaya başladığında yardımınıza koşacak bir giysi olan yelek, vücudunuzun en çok üşümeye müsait bölgelerini korurken öte yandan da ferahlamanıza da yardımcı olur.

Kask

Kayak Tatili İçin Bavulunuzda Olması Gereken 6 Şey

Kayak yaparken ne yazık ki gerek pistin tam olarak tanınmamasından dolayı gerekse hava koşullarından dolayı istenmeyen kazalar ortaya çıkabiliyor. Bu kazalar yaşandığında bir sağlık problemiyle karşılaşma riskini en aza indirmek adına yanınızda mutlaka kask bulundurun ve kayak yapmaya kaskınızla gidin. Alacağınız kaskın kafanıza tam olarak oturmasına dikkat edin.

Decathlon ile Soğuk Seni Durduramaz

Hangi seviye olursa olsun kayak yapanlar için çeşitli kıyafet ve ekipmanlar Decathlon’da yerini alıyor. Hem kadın, hem erkek hem de çocuklar için ayrı kayak koleksiyonları bulunan Decathlon‘da kayak için tüm gerekenleri, farklı tasarım özellikleriyle bulunabiliyor.

Kayak yaparken hem rahat hem de korunaklı olmayı gerektiren tekniklerle üretilmiş kıyafet ve aksesuarlar arasından beğendiklerinizi seçebilir ve kışın en güzel yanının tadını çıkarabilirsiniz. Üşümeyi engelleyecek termal kıyafet ve aksesuarlar, kar ve pistlere uygun kıyafetler, kayak ve snowboard’un farklı seviyelerinde kullanılabilecek ekipmanlar, kışın tadını doyasıya çıkarmanızı sağlayacak, soğuğun sizi durduramayacağı aksesuarlar arasından ihtiyacınız olanları nokta atışıyla Decathlon’da bulacaksınız.

*Bu içerik Decathlon sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları