preloader

Çiçek Desenleriyle Kombin Tüyoları

08.04.2024
Çiçek Desenleriyle Kombin Tüyoları

Yazı Boyutu:

Desen ailesinin en feminen ve romantik üyesi çiçek desenlerini pratik bir şekilde kombinlemeniz için bilmeniz gerekenler!

Herkesin dolabında muhakkak birkaç parça çiçek desenli parça vardır. Kombinlemesi çok zor bir desen olmamakla beraber bazı temel bilgilere sahip olarak standart görünümünüzü bir üst seviyeye taşıyacak ip uçlarını bilmekte fayda var.

Çiçek Desenlerinde Temel Kural

Kombin bütünlüğünde temel kural çoğunlukla “dengedir“. Tabii eğer sıra dışı bir kombin türünden bahsetmiyorsak…

Hareketli bir parçanın tamamlayıcısı daha sakin ya da düz bir parçadır. Desen kombinlerinde de bu kuraldan yola çıkabilirsiniz her zaman. Örneğin çiçek desenli bir bluzu hem star parçanın öne çıkması hem de bütünlüğün sağlanabilmesi için düz bir alt parçayla tamamlayabilirsiniz.

Çiçek Desenlerinde Renk Nasıl Seçilir?

Çiçek desenlerinde kombinin bir diğer parçasını seçerken izlenmesi gereken yollardan biri desen içerisindeki renk alternatiflerinden yola çıkmaktır. Nasıl görünmek istediğinize göre şekillenen bu seçenekte daha göz alıcı ve dikkat çekici bir görünüm yakalamak isterseniz çiçek deseninin içindeki baskın rengi seçebilirsiniz. Ya da göz yormayan, uyumlu ancak bir o kadar da bütüne uyan minimal seviyede kullanılan renk koduna yönelebilirsiniz.

Baskın Renkle Çiçekli Kombin Oluşturma

Örneğin buradaki çiçek desene sahip etek pembenin farklı bir tonuyla birleştirilmiş. Tüm kombin pembe bir görünümde olmasına rağmen çantanın mavi renkte seçilmesi oldukça hoş bir bütünlük yaratmış gibi görünüyor.

{45013}

Minimal Renklerle Çiçekli Kombin Oluşturma

Bu görünümde ise çiçek desenli etek ile maviye göre daha az baskın tonlarındaki turuncu renk kombini tercihi yapılmış. Mavi ile hem güzel bir kontrast yakalamış hem de dinamik bir bütünlük yaratılmış. Eğer daha fresh bir görünüm yakalamak isterseniz bu örnek için beyaz bir üst parça da tercih edilebilir.

Stilinizi ön plana çıkaracak daha fazla tüyoyu
keşfetmek için tıklayın.

Nötr Renklerle Çiçekli Kombin Oluşturma

Her iki seçenek için farklı bir alternatif daha mevcut. Eğer çiçek desenini biraz daha önce çıkarmak istiyor aynı zamanda da çok dikkat çekici görünmek istemiyorsanız nötr renkler kurtarıcı olacaktır. Beyaz, ekru, krem, siyah gibi renkler hemen hemen her parçaya uyum sağlayan renklerin başında geliyor.

Kapak Görseli: Blair Eadie

Ceren Akdeniz
Ceren Akdeniz Tüm Yazıları