preloader

Çiçek Desenlerini Kullanmanın 5 Farklı Yolu

10.09.2019
Çiçek Desenlerini Kullanmanın 5 Farklı Yolu

Yazı Boyutu:

Vazgeçilmez çiçek desenlerini stilinize uygulamanın 5 farklı yolunu sizin için hazırladık.

Her mevsimin vazgeçilmezi çiçek desenlerini biraz sıcak tonlarla buluşturabilir, ruhunuza enerji katabilirsiniz. Her sezonda olduğu gibi sınır alanlarını geniş tutan çiçek desenleri, farklı materyaller ve stil önerileriyle birleşerek romantik tavrına biraz es veriyor.

Sıcak renkleri mutlaka kullanın

Kıyafet seçiminizi canlı renklerden yana kullanabilirsiniz. Özellikle sarı veya yeşilin güçlü tonlarını kullanarak çiçek desenlerini çarpıcı hale getirmeniz mümkün. Ancak her parçanızda değil tekil parçalarda güçlü renkler kullanmaya özen gösterin ve mutlaka koyu ya da pastel bir renk kullanarak denge yaratın.

Çiçek Desenlerini Kullanmanın 5 Farklı Yolu

Western detayları stilinize ekleyin

Sezonun öne çıkan trendi “western rüzgarı”, kovboy botlarını, süet kumaşları, püskül detayları bize yeniden hatırlattı. Özellikle elbiselerle kullanmak için harika bir alternatif oluşturan western çizgisini mutlaka kullanın. Hem mini hem maxi çiçek desenli elbiselerle rahatlıkla kullanabileceğiniz kovboy çizmeleri hem şık hem de rahat bir stil yaratmanızı sağlayacaktır. Yine aynı şekilde kombininizi oversize hırkalar veya kazaklarla tamamlayarak modern bir country havası yakalamanız mümkün.

Çiçek Desenlerini Kullanmanın 5 Farklı Yolu

{772517}

Çiçek desenli pantolonları es geçmeyin

Konu desenler olduğu zaman akla ilk gelen elbiseler olsa da pantolonlar da en hareketli dönemini yaşıyor. 80’lerin stil kodlarını özellikle haftasonu planları için kullanabilirsiniz. Beyaz sneakerlarla ve casual üstlerle kullanıldığında çiçek desenli pantolonlar sıradanlıktan uzak bir stil yakalamanızı sağlayacak.

Çiçek Desenlerini Kullanmanın 5 Farklı Yolu

Karma bir stil yaratın

Özellikle geçtiğimiz birkaç sezon boyunca farklı desenler, kumaşlar, dokular sık sık bir araya geldi. Bu sezonda aynı etki devam ederken çiçek desenli parçalarla birlikte değişik baskıları, çizgili kumaşları kullanmaktan çekinmeyin. Doğru parçalar bir araya geldiğinde beklenin aksine asla yorucu bir görünüm yaratmayan bu farklı stil karmaşası size eğlenceli olduğu kadar geniş bir deneme alanı da sağlayacaktır. Bu yüzden tek bir deseni kullanmak yerine aynı anda birkaç deseni üst üste kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Çiçek Desenlerini Kullanmanın 5 Farklı Yolu

{772524}

Farklı materyallerin gücünü kullanın

Çiçek desenleri artık sadece romantik ve zarif stiller yaratmak için kullanılmıyor. Farklı kumaşlar veya kesimlerle kullanıldığında oldukça sert rüzgarlara da adapte olabileceğini kanıtlayan bu yumuşak desen özellikle deri parçalarla birlikte adeta zıtlığın uyumunu oluşturuyor. Eğer daha maskülen veya minimalist bir stile sahipseniz bu çiçek desenlerinden uzak durmanız anlamına gelmiyor. Siyah deri ceket veya siyah deri botlarla koyu renkli çiçek desenlerini kullanmak oldukça cool bir etki yaratacaktır.

Belirli kalıplara bağlı kalmadan baharın klasiklerinden biri olan çiçek desenlerini kullanmaktan çekinmeyin. Özellikle nisan ayından itibaren daha sık görmeye başlayacağımız bu popüler deseni kilit parçalarla birlikte alışveriş listenize mutlaka ekleyin.

Çiçek Desenlerini Kullanmanın 5 Farklı Yolu

Miray Petrini
Miray Petrini
editörün tüm yazıları