preloader

Pantone'den 2021 İlkbahar Renk Trendleri

08.10.2020
Pantone'den 2021 İlkbahar Renk Trendleri

Yazı Boyutu:

Renklerle oynamayı sevenlere güzel bir haberimiz var. Her sene verdiği renk tahminleriyle nokta atışı yapan Pantone, 2021 ilkbahar sezonunda moda olacak renklere dair ipuçları verdi.

Her Aralık ayında, gelecek yılın favori rengini açıklayan ve bu konuda oldukça başarılı olan Pantone, bu kez ilkbahar sezonu için tahminleri verdi. Oldukça uzun süre evde kaldıktan sonra, Pantone’den gelen ilkbahar renkleri oldukça iç açıcı görünüyor.

Pantone’nin 2021 İlkbahar/Yaz katalogundan yola çıkılarak açıklanan renklerde, sezon için hazırlanan kıyafet koleksiyonlarından, doğal renklerden, doğadan alınan ilham var. Dokulu kumaşların olacağı sezona çok yakışan renklerin ortaya çıkmasında son iki yılın hem moda hem de dekorasyon trendleri de rol oynuyor.

Üç Farklı Renk Katalogu

Pantone, 2021 ilkbaharının renklerini üç balık altında topluyor. Summer Bouquet, Intoxicating, Power Surge.

Pantone'den 2021 İlkbahar Renk Trendleri

Summer Bouquet’te kasımpatılar gibi belirgin rengi olan çiçeklerin, natürel renklerin uyumu öne çıkıyor. Adından da anlaşılabileceği gibi yaz buketlerinde olan renkleri taşıyan Summer Bouquet, bordo tonlarının yeniden bizimle olacağını işaret ediyor.

Pantone'den 2021 İlkbahar Renk Trendleri

Intoxicating ise adeta sorbe renklerini getiriyor. Lavanta, limon sarısı ve fıstık yeşili gibi pastel renklerden oluşan katalog, tatlı bir rüya havasında, krem tonlarıyla birleşiyor.

Pantone'den 2021 İlkbahar Renk Trendleri

Power Surge ise diğer iki paletin aksine daha belirgin ve canlı. Canlı ve belirgin renkler, göz alan kontrastlardan oluşan Power Surge, güçlü pembeler, kırmızılar ve yosun yeşillerini bir araya getiriyor.

Dekorasyonunuzda değişiklik ya da şimdiden ilkbahar dolabınıza yatırım yapmak isterseniz Pantone’nin renk tüyolarını mutlaka değerlendirin.

{772420}

Kübra Haniç İnce
Kübra Haniç İnce Tüm Yazıları